Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 

Ajutor, Accident cu o masina din Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#55
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Am presupus ca ceva de genul s-a intamplat.
Acum bafta la recuperat banii, o sa dureze ceva...

#56
croi09

croi09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2016
Nu o sa mor cateva luni, doar sa primesc ceva, sunt atat de suparat de situatia cu bulgaria...

#57
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Mercedesul e avariat tare? Banuiesc ca e tot in spate avariat si el de la fata ta.
In poze se vede ca fata o are intacta mercedesul.

Edited by mmm3, 03 February 2016 - 20:56.


#58
croi09

croi09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2016
Mercedesul are bara si o parte din portbagaj distruse, pacat de vecinul meu ca era o masina destul de noua . A 2-a mea masina am avut noroc ca era in curte. Faceam stop cardiac sa o vad distrusa

#59
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Orice asigurator cu scaun la cap nu-ti da niciun leu.
Sa repetam: daca ne uitam in a 5-a poza sau in ultima poza din cele puse de tine in primul post se vede clar ca spatele tau a fost lovit cu un colt (asa cum zici si tu, ca vecinu te-a lovit cu coltul) DAR din poza pusa cu masina vecinului se vede clar ca colturile lui sunt intacte si el fiind lovit spre mijloc. Deci povestea ta/voastra nu tine in fata mea d-apai in fata unui ochi format de agent constatator al asiguratorului.
Nu mai zic ca ok, el a dat cu spatele, a intrat in spatele tau si tu ai intrat cu fata in a treia masina. Dar pe partea din stanga cine te-a mai lovit?
Apropo, pune-ne si poze cu a treia masina.

Edited by Intel, 03 February 2016 - 20:59.


#60
croi09

croi09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2016
Coltul unei masini este mai "dur" decat o bara sau alte chestii e normal sa fie facute asa ambele. Repet. Nu ofer vreun premiu pentru cea mai buna demascare. Este pur si simplu o situatie reala si cine intelege intelege

Singura poza pe care o am in care apare si Mercedesul. Nu e foarte clar

Attached Files


Edited by croi09, 03 February 2016 - 21:11.


#61
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostIntel, on 03 februarie 2016 - 20:59, said:

Orice asigurator cu scaun la cap nu-ti da niciun leu.
Sa repetam: daca ne uitam in a 5-a poza sau in ultima poza din cele puse de tine in primul post se vede clar ca spatele tau a fost lovit cu un colt (asa cum zici si tu, ca vecinu te-a lovit cu coltul) DAR din poza pusa cu masina vecinului se vede clar ca colturile lui sunt intacte si el fiind lovit spre mijloc. Deci povestea ta/voastra nu tine in fata mea d-apai in fata unui ochi format de agent constatator al asiguratorului.
Nu mai zic ca ok, el a dat cu spatele, a intrat in spatele tau si tu ai intrat cu fata in a treia masina. Dar pe partea din stanga cine te-a mai lovit?
Apropo, pune-ne si poze cu a treia masina.
Gresesti. S-au lovit pe jumatatea portbagajului si coltul oricarei masini e partea cea mai tare.
In plus, masina lui nu e lovita in stanga, ci in dreapta. Acolo s-a cutat tabla.
Nu e mare inginerie, un inspector de daune poate confirma.

Nu mai spun ca baiatul are filmarea.

Edited by ericmario, 03 February 2016 - 21:09.


#62
croi09

croi09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2016
Daca vroiam sa facem vreo "bisnitarie" mergeam pe un camp nu pe o strada unde puteau fi oameni si nu cu 3 martori. Am fost trezit din somn de mama, am incercat sa calmez lucrurile, am chemat politia, am fost acolo am declarat totul si am fost indrumat de el catre BAAR. Astept mail de la ei. Stiu ca va dura mult, conteaza sa primesc ceva intr-un final

#63
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Masina din fata pare de culoare inchisa.La tine in fata ,acolo unde se vede lovita nu apare nici o urma de vopsea de culoare asemanatoare,cel putin asa observ eu.

#64
croi09

croi09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2016
Eu am fost lovit in spate de o alfa romeo cu o culoare asemantoare cu a mea. In masina din fata am fost eu proiectat cu opelul meu

#65
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Corect,nu trebuia sa ai vopsea ramasa pe masina ta in fata acolo unde ai fost proiectat de impact?

#66
croi09

croi09

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2016
Nu te gandi ca am fost proiectat cu 200 km h. Plus ca bara mea este in curte data jos

#67
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postct13mey, on 03 februarie 2016 - 21:13, said:

Masina din fata pare de culoare inchisa.La tine in fata ,acolo unde se vede lovita nu apare nici o urma de vopsea de culoare asemanatoare,cel putin asa observ eu.
Poate ca pe Mercedes a ramas vopseaua de pe Opel.
Cine crezi ca avea vopseaua mai buna/noua? Posted Image

#68
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 11.01.2010
Asa multi inspectori de la asigurari sunt aici pe forum? Ma refer la cei care-s contra.

Edited by DanielD67, 03 February 2016 - 21:24.


#69
clipman

clipman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 25.04.2014
Vecinu cati ani are?
Ca daca nu e un nene pensionar veritabil, fara spaga, ajungeti la o frauda totala, (habar n-am daca va e ochiu' maro in joc pt. tentativa

#70
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,329
  • Înscris: 07.11.2006

View PostIntel, on 03 februarie 2016 - 20:59, said:

Orice asigurator cu scaun la cap nu-ti da niciun leu.
Sa repetam: daca ne uitam in a 5-a poza sau in ultima poza din cele puse de tine in primul post se vede clar ca spatele tau a fost lovit cu un colt (asa cum zici si tu, ca vecinu te-a lovit cu coltul) DAR din poza pusa cu masina vecinului se vede clar ca colturile lui sunt intacte si el fiind lovit spre mijloc. Deci povestea ta/voastra nu tine in fata mea d-apai in fata unui ochi format de agent constatator al asiguratorului.
Nu mai zic ca ok, el a dat cu spatele, a intrat in spatele tau si tu ai intrat cu fata in a treia masina. Dar pe partea din stanga cine te-a mai lovit?
Apropo, pune-ne si poze cu a treia masina.

Ce-i asa greu de inteles?Alfa a intrat cu milocul spatelui in partea dreapta spate a Opelului.Stopul pe partea aia a Opelului este spart.Si cu toate ca arata ca dracu ambele masini,nu a fost nevoie de viteza mare ca sa ajunga in halul asta.Nu uitati ca spatele oricarei masini,fiind gol,nu opune rezistenta mare decat la colturi.In rest,foita de tigara.In spate nu exista intarituri semnificative.

ps.
Apropo,cati din care v-ati exprimat parerea sunteti evaluatori de daune?Intreb si eu.

#71
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postclipman, on 03 februarie 2016 - 21:23, said:

Vecinu cati ani are?
Ca daca nu e un nene pensionar veritabil, fara spaga, ajungeti la o frauda totala, (habar n-am daca va e ochiu' maro in joc pt. tentativa
Frauda totala??? Posted Image

#72
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,269
  • Înscris: 24.01.2008
Din ce stiu eu (si din ce-am mai observat la diverse tamponari), spatele este mai solid decat fata.  Fata este proiectata sa se deformeze mai tare, pt a absorbi mai bine forta loviturilor.

Iar in spate, de cele mai multe ori, este rezervorul, care trebuie protejat mai bine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate