Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

RUMMY.EXE - Stick usb VIRUSAT?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nicu27vls

nicu27vls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 27.03.2010
Va salut domnilor cu respect!
De curand, dupa ce am facut din stick-ul meu unul bootabil (folosind Rufus) pentru a instala Windows-ul pe calculatorul de acasa m-am "pricopsit" vorba romanului, cu prea minunata "chestie "
  
RUMMY.


Ce face Rummy? Ei bine Rummy nu sta degeaba, face: comenzi rapide la orice pun pe stick, face ca folderele sau orice alt continut de pe stick sa nu mai fie vizibile.
Partea proasta e ca nu reusesc sa scap de "chestie" chiar daca am formatat stickul iar cu putin timp in urma, vrand sa formatez si cardul SD al telefonului am descoperit ca minunatia se afla si acolo, facnd practic aceleasi chestii...!

Am tot cautat cum sa scap de uratenie dar nimic concret... nici cu engleza nu ma descurc cine stie ce, cea ce face putin mai complicate lucruile!
DACA ma poate ajuta cineva ii multumesc anticipat!

#2
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Vezi ce zice aici : http://forum.softped...hide-topic-nou/

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,759
  • Înscris: 01.12.2001
Foloseste USBshow.

Virusul il si in pc daca dupa formatare reapare.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,869
  • Înscris: 15.06.2004
Ala e un virus de autorun - se copiaza pe toate partitiile/hardurile sau alte medii de stocare - SD card, USB Stick, etc.

Daca ai avea un antivirus instalat si care sa scaneze si device-urile la conectare sigur nu te-ai infecta, ba chiar le-ai dezinfecta si pe ele.
Alta posibilitate ar fi sa dezactivezi functia autorun - virusul exista, dar nu se executa automat cand intrii pe partitie cu explorerul.

Deci conecteaza device-urile cu probleme, irmeaza pasii din topicul indicat mai sus - dai sa scaneze si pe ele - instalezi un antivirus, chiar free si reziolvi problemele.

#5
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 04.05.2009
Foloseste UsbFix.

Descarca UsbFix (by El Desaparecido) si salveazal pe Desktop.

Cu Usb(Flash drive, pen drive. External HD etc...) conectat, ruleaza UsbFix.exe.
Pentru Windows Vista sau Windows7,Windows8
click dreapta, selecteaza Run as administrator.


[ http://s30.postimg.org/82u1t1noh/USB.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Click pe Clean, dupa ce a terminat, click pe Vaccinate.
Posteaza logul creat aici.Logul se gaseste in C:UsbFix.

Rulezi UsbFix cu stick-urile conectate(SD card, USB Stick).
UsbFix scoate si autorun-ul din "calculator".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate