Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

sicanare trafic pana la violenta.

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#19
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Ce-mi plac mie cei care asculta o singura parte, de cele mai multe ori foarte subiectiva, a povestii si deja dau verdicte. La pareri se pare ca se pricep toti.

#20
alinmihai1

alinmihai1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 13.10.2015

View PostNero-d, on 14 decembrie 2015 - 21:11, said:

aaa... cei-i aia frate sicanare in trafic?!?
ce articol de lege a incalcat?!? ce reclamatie sa-i faci?!? pentru ce mai exact?!?
Un cretin iti taie fata intentionat,tu te sperii,tragi de volan tare dreapta si pupi parapetul mortal,ce lege a  fost incalcata?

PS.Uite si niste incadrari cu puscarie http://www.telegrafo...anare-in-trafic

PS2.Uite si o exemplificare live a ceea ce spuneam,ghiceste incadrarea [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aCVFfUvYCOc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alinmihai1, 14 December 2015 - 21:19.


#21
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Uite vezi, un motiv pentru care sa nu ii dau mai departe cu reclamatiile...putem sa ajungem la bulau amandoi.

Edited by Benderbut, 14 December 2015 - 21:19.


#22
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006

View PostNero-d, on 14 decembrie 2015 - 21:11, said:

foarte tare si faza cu 112!!!  urgenta fiind care?!?
Sa sune la 112 dupa faza cu politia, nu dupa sicana.

#23
alinbejenar

alinbejenar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 20.05.2008
Mi-am adus aminte de asta... [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BLtjkXBUeuU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
DocHudson

DocHudson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 14.12.2015
Din cate stiu, sunand la 112 ii cam pui la treaba pe cei din oras/sat cu tine.
Am fost martor la o chestie de genul, dupa ce s-au mai linistit treburile au venit respectivii politisti cu rugamintea sa nu mai sunam la 112 ci la niste numere de telefon pe care ni le-au dat ei....

#25
koss_14_88

koss_14_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.11.2015
Si eu am sunat la 112 si aceeasi faza de genu care este urgenta.. Pana nu m-am ofticat si am inceput sa fiu agresiv la telefon nu s-a sinchisit operatorul de la Militie.. Sunt multi idioti in trafic. Pentru faza de genu asta niste blesteme corect implementate fac minuni :)

Edited by koss_14_88, 14 December 2015 - 21:32.


#26
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Posibil sa fiu acuzat de sicanare in trafic ca el..din cauza ca am reactionat si eu la randul meu cu claxon si posibil sa il fi deranjat / sicanat cand am facut stanga pe alt drum .

Omul mi-a declarat ca oricum are mai multi km condusi beat la volan decat eu treaz , asa ca puteti sta linistiti , sunteti in siguranta :)

#27
DocHudson

DocHudson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 14.12.2015
:facepalm:......daca si instructorii ar fi trasi la raspundere...

#28
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006

View PostBenderbut, on 14 decembrie 2015 - 21:51, said:

Posibil sa fiu acuzat de sicanare in trafic ca el..din cauza ca am reactionat si eu la randul meu cu claxon si posibil sa il fi deranjat / sicanat cand am facut stanga pe alt drum .

Omul mi-a declarat ca oricum are mai multi km condusi beat la volan decat eu treaz , asa ca puteti sta linistiti , sunteti in siguranta :)

Eu zic sa il lasi in pace. A gresit si el si politistii. Acum nu sunt toti perfecti...

Gata nu mai intru aici ca ma enervez.

#29
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Vătămare corporală cu număr mare de zile de îngrijire medicală. Mergi pe asta și nu pierzi nimic.

Restul, abureli.

Edited by internetmax, 14 December 2015 - 22:14.


#30
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,658
  • Înscris: 01.12.2001

View PostBenderbut, on 14 decembrie 2015 - 20:31, said:

Apoi dupa ce politistii au luat matahala de pe mine, s-au gandit sa scoatem amandoi buletinele sa ne faca amenda. Eu m-am conformat ,dar individul a spus ca buletinul il are in masina , dar a fugit si nu s-a mai intors....si uite asa am iesit din sectie cu degetul fracturat, portiera belita de la piciorul lui si cu amenda de 200 de lei ....
Amenda pt ce ai luat-o? Ce scrie in PV?

#31
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

View PostBenderbut, on 14 decembrie 2015 - 20:31, said:


Ce ar trebui sa fac in continuare?
Trebuia sa te duci la Parchet si sa declari tot ce trebuie pana la faza cu bataia, unde spuneai ca ai fost intimidat si amenintat de politisti, si bruscat prin impingere, de aici rezulta fractura.

View Postalinmihai1, on 14 decembrie 2015 - 20:57, said:

Pe viitor uite cum sa rezolvi sicanele din trafic,vezi ca sunt de cumparat legal spray-uri cu piper uriase,care bat la 7 metri,alea la 400 ml,eh,stai potolit in masina si daca cineva are chef de scandal ori cobori ori ii dai de pe geam cu spray pana se plictiseste,nici mama lui Ceak Noris nu rezista la spray-ul ala.
Descarci extinctorul, si la orice firma de paza au baietii pile sa ti-l umple cu spray paralizant, nu iritant, din ala folosit de jandarmerie.

#32
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Pai ala de aia si-a permis sa faca scandal in sectie, ca aia de acolo sunt din banii lui. Traiesc din spagile/mita lui. E vre-un cacat ruda cu vre-un interlop local care e ruda cu seful de sectie. De aia isi permite!

#33
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

View PostBenderbut, on 14 decembrie 2015 - 20:31, said:

Salutari,

Treaba sta in felul urmator:  intro localitate eu mergeam pe drumul cu prioritate iar intro curba am fost claxonat si sicanat de un individ care dupa spusele lui trebuia sa semnaliziez, dar nu aveam niciun drept sa semnalizez deoarece eu ma aflam pe drumul cu prioritate, iar individul iesea de pe un drum fara prioritate, dar poate fi usor confundata cu o intersectie. M-a sicanat , claxonat si  faruri respectiv pastra distanta prea mica fata de masina mea dupa care am tras pe dreapta si l-am lasat pe prost sa isi continue drumul.

Dupa doua ore m-am intalnit din nou cu individul care apoi l/am claxonat si eu la randul meu fara motiv, sa vad ce e de capul lui , e drogat , beat . Dupa 10 minute ma intalnesc din nou cu el , eu fac dreapta si el vine din contrasens tare cum e el obisnuit , pot spune ca posibil l-am deranjat  cand am facut dreapta deoarece am vrut sa iau curba larg ca aveam remorca dupa care ma duc acasa , individul ma urmareste pana la poarta casei de unde incepe panarama....dupa discutia pe care am avut-o cu el mi-am dat seama ca e doar un prostan . Apoi ma duc la politia de pe raza localitatii mele sa il reclam si sa aflu daca sunt la curent despre faptul ca are un stil de condus agresiv si ca sicaneaza oamenii. Unul dintre politai a recunoscut ca stie astam, bun...cand ies afara din sectie omul mi-a blocat drumul cu masina si mi-a dat cu piciorul in portiera , am dat fuga la sectie sa le spun ce s-a intamplat apoi vine si individul dupa ceva timp , dupa cateva discutii individul a sarit la bataie, in sectia de politie fiind de fata 3 politisti , dupa ce am incercat sa il imping cu mana miam fracturat degetul .

Apoi dupa ce politistii au luat matahala de pe mine, s-au gandit sa scoatem amandoi buletinele sa ne faca amenda. Eu m-am conformat ,dar individul a spus ca buletinul il are in masina , dar a fugit si nu s-a mai intors....si uite asa am iesit din sectie cu degetul fracturat, portiera belita de la piciorul lui si cu amenda de 200 de lei ....

Am fost la politia rutiera in oras si am dat declaratie negru pe alb , dupa care am facut o radiografie la deget apoi maine dimineata ma duc sa imi faca certificatul medico legal.

Ce ar trebui sa fac in continuare? Inca nustiu daca s-a intors la sectie din localitate cu buletinul sa ii faca si lui  amenda amarata ...dar nu prea cred . Imi vine sa renunt la declaratie  ca e prea bataie de cap dar pe de alta parte individul continua sa aibe dreptul sa circule pe drtumurile publice...

Acest `sofer`` a avut divergente cu multi conducatori auto si toti il stiu a fi prost ,agresiv la volan si un cocalar, ma gandesc ca poate nu reusesc sa dovedesc ca sicaneaza in trafic, dar macar de vatamare corporala si distrugere de bunuri, ii pot face reclamatie ?

Ma nene, eu nu cred ca nu i-ai zis si tu cate ceva de a sarit la bataie, iar degetul nu ti l-ai fracturat doar impingandu-l. Nu te amendau politistii aia degeaba si pe tine. Daca erai baiat cuminte trebuia ori sa-l lasi in pace (daca ai vazut ca-i "prostan", de ce ti-ai pus mintea cu el?), ori sa suni la 112. Nu era mai simplu asa?

#34
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
Chiar, pentru ce e amenda de 200 de roni? La 112 puteai sa suni deoarece poate ala poate vroia sa te jefuiasca sau sa te omoare, altfel de ce ti-ar fi taiat calea, tu nu esti in masura sa descifrezi ce gandeste agresorul deci nu poti presupune decat ce e mai rau. Dupa ce ti-a rupt degetul trebuia sa suni la 112 sa vina salvarea sa te ridice si apoi sa se minuneze si superiorii lor ce se intampla prin sectia respectiva, mai afla si presa... daca ii mai suna si de la bucuresti echipa de leadership de la judet era cea mai multumita.

Edited by trident, 15 December 2015 - 00:11.


#35
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"Cine se pune cu prostu´,  e mai prost decat prostu´!"
Nu stiu sigur daca e din Anton Pann, dar oricum, am invatat chestia asta in copilarie si asta a fost taaare demult.

#36
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,230
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdorin_2k, on 14 decembrie 2015 - 22:21, said:

Amenda pt ce ai luat-o? Ce scrie in PV?

Cum pentru ce?
Nu ti-ai dat seama ca si el e poama si si-o cauta?
N-ai citit ca s-au incaierat si i-a tras-o si el IN SECTIA DE POLITIE?
:lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate