Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10897 replies to this topic

#8263
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 Greuceanu, on 15 noiembrie 2022 - 09:35, said:


Sa știi că e adevărat. Pățit.

 darkangel2, on 15 noiembrie 2022 - 09:38, said:

Bine ca exista mai multe banci? :D

Pai la fiecare e de platit poprirea și dez poprirea, cu cat mai multe , cu atât mai multe taxe, poprirea se face la toate simultan

#8264
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 26.01.2019

 Sinmbad, on 15 noiembrie 2022 - 10:48, said:

Pai la fiecare e de platit poprirea și dez poprirea

Ma refeream la faptul ca BT i-a blocat absolut toti banii si absolut toate instrumentele de plata in timp ce alte banci au blocat doar suma datorata si unele au lasat cardul de credit functional.
Prin urmare BT are politici mai stricte decat celelalte banci => putem sa ne mutam la alte banci.....

#8265
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 31.07.2015
După ce ai spus "BT", poți trage apa...

#8266
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 darkangel2, on 15 noiembrie 2022 - 10:58, said:

Ma refeream la faptul ca BT i-a blocat absolut toti banii si absolut toate instrumentele de plata in timp ce alte banci au blocat doar suma datorata si unele au lasat cardul de credit functional.
Prin urmare BT are politici mai stricte decat celelalte banci => putem sa ne mutam la alte banci.....
Nu tin deloc cu BT, am avut si am destule dificultati cu ei insa din experenta unei popriri anterioare, functie de formularea ANAF (are voie sa utilizeze mai multe cai de poprire, simultan), povestea pe scurt este ca nu au trimis somatia de plata prin SPV, nici pe mail, ci prin "plicul negru" cu confirmare de primire, eu eram in strainatate, familia n-a primit nimic nici la usa nici la cutia postala, plicul a fost returnat catre emitent cu mentiunea "negasit acasa" (ceva de genul) , cand am venit acasa era absolut totul blocat - la toate bancile - si dosar de executare silita lansat, deci cam toti fac asta. Pacat ca nu se mai trimit prin SPV din 2018 somatiile, i-am intrebat si au zis ca nu mai emit, direct executare silita.

#8267
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
BT 24 nu permite export extrase MT940? Că nu am găsit.

#8268
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,668
  • Înscris: 13.03.2005
Pui și asterisc cu legenda termenului?

#8269
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,213
  • Înscris: 24.04.2013
@wertyck: MT940 este un format standard pentru extrase de cont. Spre deosebire de PDF-uri, poate fi prelucrat automat.

@zaboss: Nici eu nu stiu sa existe asa ceva. Se pare ca nici nu e disponibil <https://intreb.banca...-ultra-si-bt24/>, iti trebuie BT Ultra, care pare disponibil doar pentru clientii corporate.

#8270
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 18.03.2008
as avea nevoie sa ajung la un dealer de la BT sa imi negociez niste dobanzi si schimburi valutare, aveti idee cum sa procedez?

#8271
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,955
  • Înscris: 07.08.2008
În noaptea de sâmbătă spre duminică, 19/20 noiembrie, intervalul 23:30-07:00, aplicațiile și cardurile BT vor funcționa cu intermitențe
Attached File  316125760_504299545062400_3195244972036388670_n.jpg   42.59K   2 downloads

#8272
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 29.03.2017
Actualizare noua la btpay pe Apple

#8273
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,213
  • Înscris: 24.04.2013
Ce stricaciuni aduce nou?Posted Image

LE:

Quote

BT Pay are un nou look. Ți-am pregătit o experiență nouă ca să te poți bucura din plin de app.
Clar, bling-bling-uri. De atat au fost in stare.

Edited by sags, 20 November 2022 - 20:15.


#8274
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019

 sags, on 20 noiembrie 2022 - 20:11, said:

Ce stricaciuni aduce nou?Posted Image

LE:
Clar, bling-bling-uri. De atat au fost in stare.
de unde știi?

#8275
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,213
  • Înscris: 24.04.2013
@daniel_vodafone: Din ce scrie in pagina aplicatiei din AppStore <https://apps.apple.c...ay/id1326751685>. Versiune 2.0.0 (pentru iOS/macOS, nu Android) din 18 noiembrie 2022, ‘What’s New’ exact ce am citat.

#8276
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Mâine actualizare de btpay și la android

#8277
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,213
  • Înscris: 24.04.2013
@daniel_vodafone: Daca ai informatii ‘pe surse’, nu ne poti da si noua detalii despre ce aduce nou acea versiune? Asa, concret. Ca mai dureaza pana cand va fi disponibila pentru toata lumea (actualizarile apar esalonat intr-un interval de timp destul de lung). La app-ul de iOS au schimbat versiunea majora si probabil la cel de Android vor face la fel, deci ar trebui sa merite dpdv plus de functionaliatete, nu-i asa?

Edited by sags, 22 November 2022 - 07:50.


#8278
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 28.11.2009
Salutare. De vreo 2 saptamani mi-am schimbat telefonul. Am acum un Xiaomi 11T Pro cu android 12. De 3 saptamani ma chinui sa activez aplicatia Bt Pay, dar nu reusesc. Parcurg toti pasii necesari pt activare din aplicatie: fac poze la buletin, pozele cu fata mea si cand dau incerc sa dau finalizare proces incarca ceva timp, dupa care apare o eroare cum ca s-a deconectat sau ca e problema cu reteaua si nu reusesc sa fac activarea, apare tot timpul eroarea aia nasoala. Am incercat atat pe wifi, cat si pe date mobile. Nu reusesc sa activez aplicatia. Am incercat chiar si conectat la o alta retea wifi. Nu pot activa aplicatia. inainte de a ajunge la o sucursala bt, s-a mai confruntat cineva cu problema asta?

#8279
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,362
  • Înscris: 02.09.2014

 dark_angel_tgv, on 22 noiembrie 2022 - 17:23, said:

Salutare. De vreo 2 saptamani mi-am schimbat telefonul. Am acum un Xiaomi 11T Pro cu android 12. De 3 saptamani ma chinui sa activez aplicatia Bt Pay, dar nu reusesc. Parcurg toti pasii necesari pt activare din aplicatie: fac poze la buletin, pozele cu fata mea si cand dau incerc sa dau finalizare proces incarca ceva timp, dupa care apare o eroare cum ca s-a deconectat sau ca e problema cu reteaua si nu reusesc sa fac activarea, apare tot timpul eroarea aia nasoala. Am incercat atat pe wifi, cat si pe date mobile. Nu reusesc sa activez aplicatia. Am incercat chiar si conectat la o alta retea wifi. Nu pot activa aplicatia. inainte de a ajunge la o sucursala bt, s-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Am avut tot un telefon chinezesc, Realme, dupa ce si-a facut update la Android 12 nu a mai functionat BT Pay, cu nici un chip. Cei de la BT mi-au spus ca e telefonul meu de vina, ca nu are probleme BT Pay cu android 12, dar cred ca e totusi o problema, macar cu unele telefoane care au android 12, chiar daca ei nu recunosc acest lucru.
Daca te duci intr-o sucursala BT cred ca or sa iti spuna ca e telefonul tau de vina.

Edited by Costel2014, 22 November 2022 - 17:36.


#8280
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 28.11.2009
pff, tu cum ai rezolvat pana la urma, ai schimbat telefonul? eu nu as vrea sa fac asta, sunt multumit de telefon, nu as vrea sa il schimb pt ca nu sunt in stare ei sa rezolve problemele de compatibilitate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate