Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10884 replies to this topic

#8245
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,357
  • Înscris: 02.09.2014

 MembruAnonim, on 09 noiembrie 2022 - 12:21, said:

Auchan, Carrefour etc. Am observat si eu treaba asta la multe hipermarketuri.
Si eu, inclusiv in Mega Image, de alea mai mari, nu micile magazine shop and go.

 Vettel, on 09 noiembrie 2022 - 08:22, said:

ce naiba se intampla cu aplicatia btpay (se incarca foarte greu datele din ea, te duci la cumparaturi, deschizi aplicatia, faci cumparaturi, platesti cu cardul fizic deoarece  aplicatia inca mai incarca datele)
iesi din magazin dupa vreo 20 de minute isi revine si aplicatia, reinstalat, reconfigurat, etc, merge la prima lansare apoi face la fel
precizez ca e vorba de telefon de ultima generatie din gama S de la samsung
sugestii?
Ce versiune de android ai la Samsung? Eu am avut probleme cu un telefon, dupa ce si-a facut update la android 12 nu a mai mers BT Pay, facea la fel cum zici si tu.

Edited by Costel2014, 09 November 2022 - 12:51.


#8246
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 26.12.2015
E posibil să existe ceva probleme cu semnalul mobil, așa cum spun și colegii, sau te numeri printre "norocoșii" cărora BT Pay le funcționează cu intermitențe deoarece se pregătesc de lansarea update-ului cu noul design al aplicației. Rămâne de văzut în ce dată din această lună se lansează.

Edited by Cosmin_Andrei, 09 November 2022 - 13:03.


#8247
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 29.03.2017

 ech, on 09 noiembrie 2022 - 11:48, said:

Poți și sa transferi bani celor din agenda telefonului și sa plătești facturi la utilități prin scanare?
da

 johnnickelby, on 09 noiembrie 2022 - 12:13, said:

Sunt zone in Lidl sau Cora (acolo am observat eu, dar mai pot fi cazuri) unde semnalul scade foarte mult din cauza ecranajului. Nu stiu ce fel de materiale de constructii folosesc sau ce altceva ar putea provoca slabirea sub limita a semnalului.
Cand ti se mai intampla, verifica potenta semnalului pe telefon.
nu e cazul, ascult chestii prin casti exclusiv de pe youtube (nu se buff-este), netul merge ''blana'' daca folosesc alta aplicatie, etc
semnal maxim la voce, net, etc plus ca telefonul e dual sim (am schimbat providerul, am inchis si redeschis telefonul, degeaba)

 Costel2014, on 09 noiembrie 2022 - 12:50, said:

Si eu, inclusiv in Mega Image, de alea mai mari, nu micile magazine shop and go.


Ce versiune de android ai la Samsung? Eu am avut probleme cu un telefon, dupa ce si-a facut update la android 12 nu a mai mers BT Pay, facea la fel cum zici si tu.
am android 12, a mers de cand am telefonul care a venit cu andoid 12, de ieri face figuri (mai ies sa pedalez, nu mi iau portofelul cu mine, daca vreau sa iau o apa ceva ciuciu)
mai vreau sa platesc o factura sau sa transfer direct bani  din aplicatie, iarasi ciuciu
ca fapt divers ieri am sunat la bt  sa ii intreb care e treaba, am stat 20 de minute si nu mi-a raspuns nimeni, pana la urma am renuntat

#8248
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Înțelege că Google Pay funcționează și fără semnal GSM de date sau wiFi. Folosește portofelul Google Pay la plăți , și îți va merge chiar și cu telefonul în modul avion.

Edited by wertyck, 09 November 2022 - 14:15.


#8249
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,476
  • Înscris: 11.08.2019
Și BTPay, partea de plată NFC, nu funcționează fără internet? Chiarn u știu dacă am folosit-o vreodată cu netul oprit.

#8250
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,202
  • Înscris: 24.04.2013

 Cosmin_Andrei, on 09 noiembrie 2022 - 12:56, said:

… BT Pay … se pregătesc de lansarea update-ului cu noul design al aplicației. …
Poti da ceva informatii mai concrete? Inteleg ca adauga niste bling-bling-uri, dar despre ce urmeaza sa stricePosted Image ai ceva detalii?

#8251
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 18.03.2008
din cate stiu Gpay este mai sigur ca metoda de plata la POS, nu trimite datele cardului original, ci creeaza un card asociat care nu poate fi furat..adica poate fi, dar degeaba

#8252
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 26.12.2015

 sags, on 09 noiembrie 2022 - 14:28, said:

Poti da ceva informatii mai concrete? Inteleg ca adauga niste bling-bling-uri, dar despre ce urmeaza sa stricePosted Image ai ceva detalii?
Nu. Si eu sunt curios ce bug-uri vor aparea.

#8253
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 flc, on 09 noiembrie 2022 - 14:49, said:

din cate stiu Gpay este mai sigur ca metoda de plata la POS, nu trimite datele cardului original, ci creeaza un card asociat care nu poate fi furat..adica poate fi, dar degeaba
La fel face și BT Pay...

#8254
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
imi spune si mie cineva de ce cand vreau sa transfer bani din BT pay, am doar transfer normal de 2.5 lei si un transfer de 10 lei ? Nu vad niciun transfer instant.

#8255
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,240
  • Înscris: 08.12.2006

 irisu, on 14 noiembrie 2022 - 18:36, said:

imi spune si mie cineva de ce cand vreau sa transfer bani din BT pay, am doar transfer normal de 2.5 lei si un transfer de 10 lei ? Nu vad niciun transfer instant.
Pai, zi ne si catre cine vrei sa traansferi…poate catre cine vrei sa transferi, nu face parte din bancile cu instant transfer.

#8256
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
catre ing

#8257
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,006
  • Înscris: 01.09.2006
De pe google:

În acest moment serviciul Plăti Instant este oferit de către 8 bănci:
Banca Transilvania;
CEC Bank;
Libra Internet Bank;
Banca Comercială Română;
Patria Bank;
Vista Bank;
Raiffeisen Bank;
BRD.

Deci, ing nu este printre bancile care permit transfer instant.

#8258
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
In doua saptamani ar trebui sa fie si ing in lista. Astept si eu cu interes decembrie sa vad ce face ing.

#8259
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,202
  • Înscris: 24.04.2013
ING inca nu participa inca la sistemul de plati instant in LEI, dar urmeaza in curand.

Din lista gasita de @ech pe Goagăl lipseste INTESA SANPAOLO BANK. Daca vreti lista la zi, o gasiti la Transfond <https://www.transfon...e-automata-sent> sau Asociatia Romana a Bancilor <https://www.arb.ro/i...-schemele-sepa/>.

#8260
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005

 irisu, on 14 noiembrie 2022 - 18:36, said:

imi spune si mie cineva de ce cand vreau sa transfer bani din BT pay, am doar transfer normal de 2.5 lei si un transfer de 10 lei ? Nu vad niciun transfer instant.
Cum am spus și colegii bifa de transfer instant apare doar dacă contul IBAN introdus e din lista celor nouă bănci cu sepa instant în Lei.

#8261
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 12.03.2003
https://www.nwradu.r...ntului-poprire/

Păreri?

#8262
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 26.01.2019
Bine ca exista mai multe banci? :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate