Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 

Emag = Țeapă

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
shadyro

shadyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 16.03.2010
Salut,

Cred că nu există român, sau cel puțin nu unul ce are mai tot timpul un calculator sau un smartphone în față să nu se fi gândit să "dea lovitura" de black friday.

Este și cazul meu, care sperăm să cumpăr un 2 TV-uri, unul mare și ... atât, iar celălalt de ultima generație Ultra HD sau 3D.

Pentru a-mi 'îndeplini visul' am creat din țelul ăsta o obsesie ! Dacă pentru TV-ul ieftin știam exact ce-mi doresc, pentru celălalt, nu.

Mai exact, îmi doream să cumpăr produsul "LED UTOK, 80 cm, HD, U32HD4" la 499 lei, nu mă interesa calitatea imaginii, trebuia să-l pun într-un magazin.

Lucrul asta a scos obsedatul din mine. Am fost în stare să pun pagina emag pe auto-refresh la fiecare secundă și să stau peste 3 ore să ma uit la monior.

Bun, pagina campania emag black friday a fost lansată, iar eu am acționat în prima secunda. Cred ca mi-au luat maxim 3-4 secunde să ajung la rubrica TV si sa văd spre stupoarea mea ca respectivul produs era SOLD OUT !

Chiar dacă cineva a ajuns în rubrica aia mai repede de 3-4 secunde, e clar că nu avea timp să și comande ! Posted Image

Emag a lansat câteva produse deja SOLD OUT Posted Image De ce? Ca sa atragă obsedați ca mine ! Posted Image

CULMEA !!! Aici intervine țeapa supremă marca Emag.

Respectivul produs nu mai este sold out în momentul ăsta pe emag ! ÎNSĂ nu mai costa 499 lei ci 799 lei adică prețul supraevaluat la TV-ului Posted Image

Practic, oamenii l-au anunțat 499 lei, însă l-au păstrat pentru a doua zi pentru a-l vinde cu 799 lei.

ALTE ȚEPE MARCA EMAG

Cu 2-3 zile înainte de black friday, emag a ridicat prețul multor produse din campanie pentru ... a le putea ieftini de black friday.

Exemple găsiți chiar și acum în listă. exemple jenante pt gigantul emag. Voiam să cumpăr un TV LG, redus de la 3599 lei la 2399 lei Posted Image Foarte bine nu ?? 1.200 lei reducere ! Posted Image Ura ura ... si românul cumpără orbește !!

Problema e alta, review-urile lăsate de utilizatori Posted Image Precum "Un TV excelent ! L-am cumpărat cu 2599 lei, acum vad ca este 2499 lei". E bine, deci persoane au mai cumpărat respectivul produs cu 2599 lei chiar de pe emag, cum Dumnezeului a ajuns la 3599 lei într-o singură zi ?  (asta e doar un exemplu, comentarii de acest gen se căsesc la mai multe produse, am vazut personal la 2 dintre ele). Am cautat pe Google acel TV și tot culmea, primul rezultat era de pe emag, iar prețul 2499 lei !! Deci când Google actualizase ultima dată pagina (maxim 7 zile) prețul a fost 2499 lei și nu 3599 lei ! Posted Image Asta înseamnă că în mai putin de 7 zile prețul TV-ului a fost crescut cu 1.100 lei.

Voi ați observat vreo asemnea țeapă la emag ? Sau la alte site-uri ?

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Uf ce de frustrari :)

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,650
  • Înscris: 19.04.2009
eu stiu pe cineva care a luat un Utok.


Ideea e ca tu nu stii cum functioneaza internetul :)


ps. si eu am luat SSD. Ce-I drept, cand ati inceput voi sa faceti cumparaturi eu deja le terminasem :lol:

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 24.05.2010
Cu cat te-a platit altex pentru asta? Ce om intreg la minte crede in Black Friday?

#5
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Nu e nicio frustrare e nesimtirea unora care isi bat pur si simplu joc de oameni. Si eu am patit la fel numai ca produsul a aparut tot in ziua respectiva la cateva ore distanta bineinteles mult mai scump.
PS: Eu incep sa cred ca sunt persoane pe aici cu obiective clare de ai scoate bazma curata.

Edited by Ditian, 21 November 2015 - 17:24.


#6
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

 lex404, on 21 noiembrie 2015 - 17:22, said:

eu stiu pe cineva care a luat un Utok.


Ideea e ca tu nu stii cum functioneaza internetul :)


ps. si eu am luat SSD. Ce-I drept, cand ati inceput voi sa faceti cumparaturi eu deja le terminasem :lol:
Ai pile? Sau cum ai reusit? :)
Din cate imi amintesc, erai pe tron in dimineata aia ;)))-)

Edited by marius87ism, 21 November 2015 - 17:24.


#7
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

 lex404, on 21 noiembrie 2015 - 17:22, said:

eu stiu pe cineva care a luat un Utok.


Ideea e ca tu nu stii cum functioneaza internetul Posted Image


ps. si eu am luat SSD. Ce-I drept, cand ati inceput voi sa faceti cumparaturi eu deja le terminasem Posted Image

La urmatorul BF te pun pe tine sa imi comanzi. Te alegi cu o sticla de vin. :) Prea prinzi mere numai ce e bun.

#8
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
welcome, asta e strategia lor de ani de zile. Anul trecut au avut gafa aia cu resigilatele, trebuia sa scoata parleala de 200.000 euroi. ghici cum au scos-o. Eu unul m-am enervat si n-am mai luat nimic de la ei de bf, mi-am lat de la f64 ce imi doream. Acum mi-am dat seama ca am pierdut o noapte degeaba ca tine, mai bine dormeam si ieseam mai castigat, pana la urma nu ne fac 100-200 ron cat reduc astia numite produse.

#9
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Sunt mai multi factori, plus faptul ca se puteau adauga in cos in aplicatie si apasa doar cumparare la deschidere, pentru cei ce vazusera catalogul inainte sa se inchida siteul.

#10
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
Ai pile? Sau cum ai reusit? Posted Image
Din cate imi amintesc, erai pe tron in dimineata aia Posted Image))-)

Citez:"SOCANT"...Inspiratie nenicule

#11
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 lex404, on 21 noiembrie 2015 - 17:22, said:

eu stiu pe cineva care a luat un Utok.


Ideea e ca tu nu stii cum functioneaza internetul Posted Image


ps. si eu am luat SSD. Ce-I drept, cand ati inceput voi sa faceti cumparaturi eu deja le terminasem Posted Image

Ioi , ai reusit . Anu trecut ratasesi la mustata ,  doar esspresorul il luasesi  !  Ai dat lovitura anu asta . Posted Image

#12
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

 lex404, on 21 noiembrie 2015 - 17:22, said:

eu stiu pe cineva care a luat un Utok.


Ideea e ca tu nu stii cum functioneaza internetul Posted Image


ps. si eu am luat SSD. Ce-I drept, cand ati inceput voi sa faceti cumparaturi eu deja le terminasem Posted Image

:)))

au avut minoritatile acces prioritar?

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,650
  • Înscris: 19.04.2009

 marius87ism, on 21 noiembrie 2015 - 17:23, said:

Ai pile? Sau cum ai reusit? Posted Image
Din cate imi amintesc, erai pe tron in dimineata aia Posted Image))-)
eram pe buda pe la 5 jumatate, ca m-am dus cu frica. Dar am asezat tablet pe autorefresh pe un scaun si eu eram cu retefonul in mana in aplicatie :)


Pana sa dea drumul emag la aplicatie, m-a mai scapat de vreo 2 ori :lol:



Dar no, trebuie sa stii cum :smoke:

#14
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
[ https://i.imgur.com/0mxcXXX.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
:))))))))))))))))))))))))
deci luati aminte, la anu toti pe buda, gata, buda cu auto refresh cumpar de mos ciculai

#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,650
  • Înscris: 19.04.2009

 gingisKHAN2015, on 21 noiembrie 2015 - 17:26, said:

Ioi , ai reusit . Anu trecut ratasesi la mustata ,  doar esspresorul il luasesi  !  Ai dat lovitura anu asta . Posted Image
anul trecut nu imi mergea siteul bine, si luasem espressorul + altele ce nu erau asa vanate.
Anul asta a mers flawless, mai usor nici nu se putea. Din 2 clickuri am cumparat SSD-ul :lol:

 Damascus77, on 21 noiembrie 2015 - 17:27, said:


Posted Image))

au avut minoritatile acces prioritar?

Da :D Si stais a vezi ca iau si de pe eMag.hu lka BF maghiar :lol:

#17
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

 lex404, on 21 noiembrie 2015 - 17:29, said:


anul trecut nu imi mergea siteul bine, si luasem espressorul + altele ce nu erau asa vanate.
Anul asta a mers flawless, mai usor nici nu se putea. Din 2 clickuri am cumparat SSD-ul :lol:
Puteai sa pui in cos 2 sau nu? Era vreo interdictie in sensul asta?

#18
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Pentru> Shadyro initiatorul topicului.
Incearca sa cumperi direct de la Utok,si acolo sant reduceri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate