Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 "Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...
 Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata

Refinanțare credit ipotecar ...

site CNAIR, sectiunea vignettes -...
 

Nikon D3300 sau Nikon D5200

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
e buna ideea desi mi se pare cam scump pentru o curea de mana. cand voi lua camera voi lua clar si curea de mana ca altfel as fi nevoita sa il tin mereu cu ambele maini

multumesc

#38
baloo2009

baloo2009

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 25.05.2009
Aveti inclusa o curea pentru gat. Este asa de greu sa o folositi? Daca va cade din mana si este dupa gat n-aveti nici o problema. Modul de tinere cu o curea de mana este extrem de obositor si nu va asigura deloc daca ati scapat aparatul din orice motiv.

#39
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,962
  • Înscris: 28.12.2006
Cureaua de gat poate fi folosita si ca curea de mana, o infasori de cateva ori.

#40
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Sau o prinzi ca intr-un nod numit "cow hitch". Scuze  nu am gasit denumirea din romana si nu stiu cum altfel sa explic ce vreau sa zic. Google "cow hitch" si apar ceva poze.

#41
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Pai acum ca stiu faptul ca este o curea inclusa in cutie, nu mai e nevoie de altceva. Fiind primul DSLR pe care il voi achizitiona nu stiu ce are in cutie. Am citit multe despre aparat in sine, nimic altceva.
Cred ca imi va fi un pic frica sa il iau la plaja cu atata nisip insa.. ii fac asigurare si asta e! Oricum, am luat aparate foto la 100 euro pe plaja si nu au patit nimic, ma astept sa nu pateasca nimic nici D5500 ca nu il voi scufunda in nisip/apa!

Abia astept sa il am :D

Edited by Jm3k3ritza, 18 February 2016 - 18:09.


#42
baloo2009

baloo2009

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 25.05.2009
Ai grija cand nu-l folosesti sa-l pui in geanta lui. Daca nu bate vantul puternic nu prea ai probleme. E bine sa nu-l lasi pe prosop fara sa fie in geanta. D5500 nu e weather sealed insa cu putina atentie n-o sa pateasca nimic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate