Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

FAN COURIER FURA banii clienilor si evident ca ei nu gasesc vinovatul.

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Totusi, referitor la AWB, exemplarul 2 nu trebuia sa ramana la ei, cu semnatura mea, iar ultimul exemplar sa ramana pe colet, adica la mine?
Ma p*s in sistemul lor....  toti fura in tara asta Posted Image)

View Postporphyrogenitus, on 23 octombrie 2015 - 11:58, said:

Dacă ești un om transparent și spui adevărul, fă plângere la poliție și postează aici plângerea, dovada înregistrării ei și cenzurează-ți datele tale de identificare.

Eu sunt dispus sa merg si la test poligraf . Ce om sanatos la cap s-ar fi apucat sa piarda timp cu minciuna ca lipsesc 50 lei dintr-un ramburs?
Eu unu nu as fi facut asta, dar situatia de fata e chiar cat se poate de reala si nu este nicio minciuna

Ia uitati ce primesc in urma sesizarii facute la ei: evident, am cenzurat datele mele.
Deci la mine sunt 2 exemplare, iar pe ala din poza data de ei nici nu l-am vazut. Nici semnat, nici nimic.

Attached Files


Edited by razvanviper, 23 October 2015 - 12:13.


#38
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,928
  • Înscris: 07.08.2008

View Postrazvanviper, on 23 octombrie 2015 - 11:59, said:

Totusi, referitor la AWB, exemplarul 2 nu trebuia sa ramana la ei, cu semnatura mea, iar ultimul exemplar sa ramana pe colet, adica la mine?

Ba da.. de asta am zis la inceput ca se intampla ca exemplarul 2 sa il ia inainte de livrare, sa nu uite ca l-a livrat... Dar probabil acum doar scaneaza coletul cu aparatul ala al lor si il trece direct ca livrat.

View Postrazvanviper, on 23 octombrie 2015 - 12:02, said:

Ia uitati ce primesc in urma sesizarii facute la ei: evident, am cenzurat datele mele.
Asa cum au zis si altii, greseala a fost a ta ca nu ai verificat banii la primire.

Edited by tigerheart, 23 October 2015 - 12:16.


#39
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Si pan' la urma cin' te-a facut la dinti (te-a furat), @razvanviper ?
Curierul sau cumparatorul ?!

#40
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

View PostVladutzU2013, on 23 octombrie 2015 - 11:27, said:

De fiecare data nimeream acelasi agent si nu avea sa-mi dea rest corect la sume de bani mai mari.
In total din 4/5 comenzi i-au ramas lui cel putin 3 lei la fiecare comanda asa inseamna aprox. 15 lei in total.
Mai e si o tactica sa le iasa un bacsis. Deaceea e bine sa ai banii fix cat scrie pe factura.

View Postrazvanviper, on 23 octombrie 2015 - 11:33, said:

Deci eu NU am semnat nimic la primire. Mi-a intins plicul si gata.

Si nu pot face ei o semnatura falsa pe undeva ?
Asa fac ei, rare sunt cazurile in care iti cer o semnatura.
De cele mai multe ori cred ca le falsifica ei ca sa nu mai piarda timpul cu semnatul. Daca le verifici registru cred ca au 99% din semnaturi false.

Cat despre exemplarele AWB, sunt singurii care nu lasa nici unul. Chiar daca e lipit de colet il ia de pe colet el inainte sa iti dea coletul.

Edited by mmm3, 23 October 2015 - 12:19.


#41
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

Quote

Daca le verifici registru cred ca au 99% din semnaturi false.
Lucru asta nu e caz de puscarie ?

#42
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 28.02.2007

View PostVladutzU2013, on 23 octombrie 2015 - 11:27, said:

Eu cu cei de la Cargus am probleme mai in ultima perioada cel putin de 2 ori pe saptamana in veneau colete prin ei de la diferite magazine online.
De fiecare data nimeream acelasi agent si nu avea sa-mi dea rest corect la sume de bani mai mari.
In total din 4/5 comenzi i-au ramas lui cel putin 3 lei la fiecare comanda asa inseamna aprox. 15 lei in total.
tu vorbești serios ? ce dreaq, ai sărăcit fără aia 3 lei ? pt mine e mai mare mulțumirea când ii vad bucuria ăluia pe fata când ii las 3-5 lei decât ce as fi făcut eu cu suma respectiva...

#43
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

View Posttom_1133, on 23 octombrie 2015 - 12:17, said:

Si pan' la urma cin' te-a facut la dinti (te-a furat), @razvanviper ?
Curierul sau cumparatorul ?!
Pai ca sa primeasca coletul, cumparatorul trebuia sa achite 275 lei produsul + taxele de livrare si cea de ramburs. Poate sa fie o manevra intre cumparator si curier?

View Posttigerheart, on 23 octombrie 2015 - 12:02, said:

Ba da.. de asta am zis la inceput ca se intampla ca exemplarul 2 sa il ia inainte de livrare, sa nu uite ca l-a livrat... Dar probabil acum doar scaneaza coletul cu aparatul ala al lor si il trece direct ca livrat.
Asa cum au zis si altii, greseala a fost a ta ca nu ai verificat banii la primire.
Deci 2 exemplare sunt la mine, un al 3-lea e ala din poza de mai sus... evident cu date false, nu e nici semnatura mea, nici seria si nr de pe C.I. de la mine.

Edited by razvanviper, 23 October 2015 - 12:22.


#44
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

View Postgigi_4476, on 23 octombrie 2015 - 12:19, said:

tu vorbești serios ? ce dreaq, ai sărăcit fără aia 3 lei ? pt mine e mai mare mulțumirea când ii vad bucuria ăluia pe fata când ii las 3-5 lei decât ce as fi făcut eu cu suma respectiva...
Nu e vorba de saracie, e vorba ca, lasand bacsis peste tot ajung aia nescoliti sa castige mai mult ca directori adjuncti prin companii.
Daca da fiecare cate 3 lei la colet, ala ajunge sa plece acasa lunar cu 1000 euro din spaga/bacsis lejer.

Edited by mmm3, 23 October 2015 - 12:30.


#45
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
3 lei ai pus asa pe putin ca poate altii le lasa mai mult.
Doar ca de la mine a luat furat 50 lei Posted Image

Edited by razvanviper, 23 October 2015 - 12:29.


#46
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,928
  • Înscris: 07.08.2008

View Postrazvanviper, on 23 octombrie 2015 - 12:22, said:

Deci 2 exemplare sunt la mine, un al 3-lea e ala din poza de mai sus... evident cu date false, nu e nici semnatura mea, nici seria si nr de pe C.I. de la mine.
Acum vrei sa faci o miscare de 180 grade si sa zici ca nu ai primit rambursul deloc? Sau ce vrei sa zici?

#47
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

View Postrazvanviper, on 23 octombrie 2015 - 12:22, said:

Poate sa fie o manevra intre cumparator si curier?
E posibil orice.

View Postrazvanviper, on 23 octombrie 2015 - 12:28, said:

3 lei ai pus asa pe putin ca poate altii le lasa mai mult.
Evident ca sunt oameni care le lasa si mai mult. Cunosc si eu pe cineva care lasa bacsis pana la multiplu de 10/50 de lei in functie de comanda.
Eu I-am spus ca e nebun, ca daca lasa asa, ala la sfarsit de luna castiga dublu decat el. Raspunsul lui a fost ca la asta nu s-a gandit cand lasa bacsis.

#48
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postrazvanviper, on 23 octombrie 2015 - 12:22, said:

Pai ca sa primeasca coletul, cumparatorul trebuia sa achite 275 lei produsul + taxele de livrare si cea de ramburs. Poate sa fie o manevra intre cumparator si curier?
Manevra intre cumparator si curier e posibil, daca acestia se cunosc/sunt prieteni.
Dar pentru 50 de Lei ?

Insa eu am o teorie pe cat  de stupida pe atat de realista !
Si anume ca cel care a cumparat produsul tau nu a fost atent la suma si a pus in plic mai putin cu 50 Lei.
Iar plicul (exact acelasi plic !) a ajuns la tine cu 50 de Lei mai putin.

Singurul vinovat e cel care a cumparat produsul tau si a achitat (din neatentie) cu 50 Lei mai putin.
E doar o teorie  Posted Image

#49
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Sa fi verificat banii de fata cu curierul si nu sa vii sa te plangi pe forumuri.

Edited by testor73, 23 October 2015 - 12:41.


#50
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Putem specula orice, ca a fost cumparatorul, ca a fost curierul de la comparator, ca s-au furat prin depozit, ca a fost curierul de la vanzator. Ca a fost din intentie, ca a fost din neatentie.

Deaceea e bine sa verifici si sa ceri chitanta/bon mereu, chiar daca esti grabit. Te va scuti de mult deranj in caz de ceva.
Oricum, extrem de primitiv sistemul asta cu bani in plic.

Edited by mmm3, 23 October 2015 - 12:38.


#51
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,928
  • Înscris: 07.08.2008

View Posttom_1133, on 23 octombrie 2015 - 12:34, said:

Insa eu am o teorie pe cat  de stupida pe atat de realista !
Si anume ca cel care a cumparat produsul tau nu a fost atent la suma si a pus in plic mai putin cu 50 Lei.
Iar plicul (exact acelasi plic !) a ajuns la tine cu 50 de Lei mai putin.
Numai ca cel care a primit coletul cu ramburs nu pune bani in nici un plic... ci ii da la curier, iar curierul ii preda la sediu. Cel mai probabil la sediu se pun banii in plic si se trimit mai departe.

#52
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

View Posttigerheart, on 23 octombrie 2015 - 12:29, said:

Acum vrei sa faci o miscare de 180 grade si sa zici ca nu ai primit rambursul deloc? Sau ce vrei sa zici?
Nu, nu am spus asta. Ci ca nu am primit suma completa.

#53
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Nu stim exact procedura lor cu privire la bani in plic.
Logic ar fi fost doar sa introduca in system achitat si cel de la destinatie sa faca raport zilnic si sa trimita curierul cu banii sau sa faca transferul bancar.
Nu sa stea sa numere bani sa bage in plic si sa plimbe plicul prin tara.

Edited by mmm3, 23 October 2015 - 12:41.


#54
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Posttigerheart, on 23 octombrie 2015 - 12:38, said:

Numai ca cel care a primit coletul cu ramburs nu pune bani in nici un plic... ci ii da la curier, iar curierul ii preda la sediu. Cel mai probabil la sediu se pun banii in plic si se trimit mai departe.
In acest caz la sediu s-a desfasurat greseala, fie cu intentie fie din neatentie !

Edited by tom_1133, 23 October 2015 - 12:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate