Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

De ce sa dati asa multi bani pe un Android?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostPatrulescu, on 06 octombrie 2015 - 15:52, said:

Problema e ca n-a auzit nimeni de firma asta, eu am iPhone 6 de pilda, am avut iPhone inca de cand a aparut pe piata, de la prima generatie, l-am cumparat de pe net din America de la mama lui, am platit o caruta de bani pe el atunci, nu mai avea nimeni asa ceva.
Telefoane mobile am avut o gramada, de cand au aparut in Romania - am avut Nokia cand majoritatea de aici nici nu v-ati nascut inca, am avut Ericsson adus din Germania, cand multi nu aveati nici fix in casa, am avut si Siemens, Alcatel, Motorola, etc. - le schimbam ca pe sosesete, cand ma plictiseam de unul, il vindeam si imi cumparam altul.
Ai uitat sa specifici ca esti si modest de felul tau. :)

#20
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Postflorin011, on 06 octombrie 2015 - 15:52, said:

mie mi-e rusine sa scot pe masa o chinezarie de telefon cand ies in club. Deci clar nu!
Da,ai dreptate. Fiecare cu parerea si cu banii lui :)

#21
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
De ce sa dai bani pe un BNW si nu pe o Dacie? Pentru ca performanta COSTA.  Daca acum ai descoperit smartphone-urile ne bucuram pentru tine. :-) Insa nu poti compara o chinezarie cu un telefon Premium. Oricum mai da-l in masa de S6 ca e prea scump!

#22
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Posteu-DECEBAL, on 06 octombrie 2015 - 15:55, said:

De ce sa dai bani pe un BNW si nu pe o Dacie? Pentru ca performanta COSTA.  Daca acum ai descoperit smartphone-urile ne bucuram pentru tine. :-) Insa nu poti compara o chinezarie cu un telefon Premium. Oricum mai da-l in masa de S6 ca e prea scump!
Iti dau dreptate,dar ti se pare normal sa dai atatia bani pe un telefon?

#23
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,710
  • Înscris: 01.01.2008
BMW este ultimul exemplu pe care il poti da cand vine vorba de performanta/pret.

#24
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostPatrulescu, on 06 octombrie 2015 - 15:52, said:

Problema e ca n-a auzit nimeni de firma asta, eu am iPhone 6 de pilda, am avut iPhone inca de cand a aparut pe piata, de la prima generatie, l-am cumparat de pe net din America de la mama lui, am platit o caruta de bani pe el atunci, nu mai avea nimeni asa ceva.
Telefoane mobile am avut o gramada, de cand au aparut in Romania - am avut Nokia cand majoritatea de aici nici nu v-ati nascut inca, am avut Ericsson adus din Germania, cand multi nu aveati nici fix in casa, am avut si Siemens, Alcatel, Motorola, etc. - le schimbam ca pe sosete, cand ma plictiseam de unul, il vindeam si imi cumparam altul.

View Postflorin011, on 06 octombrie 2015 - 15:52, said:

mie mi-e rusine sa scot pe masa o chinezarie de telefon cand ies in club. Deci clar nu!
Bune argumentele împotriva Xiaomi până acum. :D

#25
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View Postio_kent, on 06 octombrie 2015 - 15:57, said:

Iti dau dreptate,dar ti se pare normal sa dai atatia bani pe un telefon?
Dar tie ti se pare normal ca un BMW sa coste cat doua apartamente? Sau ca BOR face biserica de sute de milioane de euro iar tinerii fac rate pe 30 de ani la o cutie de chibrituri si isi dau jum de salariu?
Ce vrei acum de fapt sa salvezi lumea?

#26
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,246
  • Înscris: 11.04.2006
Samsung nu e tot chinezarie? a, e brand coreean deci merita 2600 ron. si marmota...

#27
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostPatrulescu, on 06 octombrie 2015 - 15:52, said:

Problema e ca n-a auzit nimeni de firma asta, eu am iPhone 6 de pilda, am avut iPhone inca de cand a aparut pe piata, de la prima generatie, l-am cumparat de pe net din America de la mama lui, am platit o caruta de bani pe el atunci, nu mai avea nimeni asa ceva.
Telefoane mobile am avut o gramada, de cand au aparut in Romania - am avut Nokia cand majoritatea de aici nici nu v-ati nascut inca, am avut Ericsson adus din Germania, cand multi nu aveati nici fix in casa, am avut si Siemens, Alcatel, Motorola, etc. - le schimbam ca pe sosete, cand ma plictiseam de unul, il vindeam si imi cumparam altul.

Să nu spui că ai avut și Scabie când noi ceilalți nici nu am auzit de ea, că asta le-ar întrece pe toate

#28
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View Postandreim77, on 06 octombrie 2015 - 16:01, said:

Samsung nu e tot chinezarie? a, e brand coreean deci merita 2600 ron. si marmota...

E vorba de cum e perceput un brand. Samsung a investit enorm in reclama in ultimii ani, telefoanele lor apar acum si in videoclipuri, filme de la Hollywood, sunt folosite de vedete, etc. - asa ca Samsung s-a ridicat peste reputatia de "chinezarie" pe care o avea acum cativa ani.

#29
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View Postandreim77, on 06 octombrie 2015 - 16:01, said:

Samsung nu e tot chinezarie? a, e brand coreean deci merita 2600 ron. si marmota...
Sa ti dau o bomba, aproape tot ce ai tu in casa este facut in china, asta inseamna ca ai numai chinezarii...
In primul rand xiaomi nu este chinezarie.
In al doilea rand samsung daca este asamblat in china asta nu inseamna ca e chinezarie, enorm de multe brand uri au fabrici in china asta nu inseamna ca sunt chinezarii. In caz ca nu stiai China aia nu este un sat, sunt sute, mii de fabrici acolo. Ca unii fac telefoane la kg printr un garaj din china asta nu inseamna ca este la acelasi nivel cu alt brand asamblat in china. iPhone unde crezi ca se face? Asta inseamna ca e chinezarie? Din ce stiam parca si mercedes au fabrici acolo, inseamna ca si mercedes este chinezarie.

Edited by alin62, 06 October 2015 - 16:08.


#30
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,546
  • Înscris: 17.04.2006
Am avut impresia ca am citit un scenariu de teleshopping. Se intreaba si isi raspunde singur.

#31
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Nu. Nu o sa dau niciodata atat pe un telefon. Daca ne uitam la specificatii e un teleon performant. Cu toate astea Samsung pluseaza cam mult la capitolul pret. Parerea mea e chiar daca e un telefon Premium e un telefon urit. Nu-mi place ca le fac pe toate la fel. Motivul pentru care eu evit Samsung e ca au bagat o groaza de aplicatii inutile in sistemul de operare si au un launcher [mereu acelas] uritit.

#32
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Postandreim77, on 06 octombrie 2015 - 16:01, said:

Samsung nu e tot chinezarie? a, e brand coreean deci merita 2600 ron. si marmota...
Ai foarte mare dreptate,samsung tot acolo este facut. Acum eu nu stiu exact metoda lor de fabricatie,dar cel mai probabil toate telefoanele se fac la fel :D

#33
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,108
  • Înscris: 02.09.2005
deja o luati pe aratura... rau...

#34
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View Postio_kent, on 06 octombrie 2015 - 16:07, said:

Ai foarte mare dreptate,samsung tot acolo este facut. Acum eu nu stiu exact metoda lor de fabricatie,dar cel mai probabil toate telefoanele se fac la fel Posted Image
Pai tu cum credeai? Adica China aia nu cred ca este mai mare decat Braila nu? Probabil au un garaj acolo unde lucreaza mai multi chinezi din aia mici, si acolo fac si iphone si samsung si doogggeee si pui shanghai...

View Postjericho, on 06 octombrie 2015 - 16:10, said:

deja o luati pe aratura... rau...
Topicul de la titlu este luat pe aratura :D

#35
all_or_nothing

all_or_nothing

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 08.04.2015

View PostPatrulescu, on 06 octombrie 2015 - 15:52, said:

Problema e ca n-a auzit nimeni de firma asta, eu am iPhone 6 de pilda, am avut iPhone inca de cand a aparut pe piata, de la prima generatie, l-am cumparat de pe net din America de la mama lui, am platit o caruta de bani pe el atunci, nu mai avea nimeni asa ceva.
Telefoane mobile am avut o gramada, de cand au aparut in Romania - am avut Nokia cand majoritatea de aici nici nu v-ati nascut inca, am avut Ericsson adus din Germania, cand multi nu aveati nici fix in casa, am avut si Siemens, Alcatel, Motorola, etc. - le schimbam ca pe sosete, cand ma plictiseam de unul, il vindeam si imi cumparam altul.
Da da da evrika tu esti cel mai tare..din parcarea goala.

Pt cei care lauda samsung. Procesul de fabricatie e in jurul sumei de 150-200 dolarei. Numai laudati atat firma asta de aspiratoare, toate telefoanele lor au semnal slab.

#36
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
sa ma cac pe astia ca au inventat dual sim-ul! Ce jmecher eram cand scoteam vreo 2-3 telefoane pe masa... Imaginati-va un pic, sa fi iesit in club si sa fi scos pe masa si iphone si samsung, ultimele fite! Mureau toti!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate