Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 Ventilatorul centralei nu se opre...

Obtinere numar DUNS pentru Google...

Cum se numeste sarma folosita la ...

La multi ani @corinadaniela!
 

Bilet avion București - Helsinki

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
stedan

stedan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.09.2009
:-) poate nu ai avut niciodata nevoie doar de "one way"?

#20
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
E bună și varianta cu Lufthansa însă problema este escala aia de 5 ore la Frankfurt. Persoana care zboară e și diabetică și peste asta nu a mai zburat niciodată cu avionul.
Apropo de diabet, știți cumva dacă sunt permise în bagajul de mână flacoanele acelea cu insulină?

Edited by ammazon, 20 September 2015 - 19:30.


#21
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006
Da, sunt permise, dar să aibă o adeverință medicală. Știe doctorul la care e înscrisă cum arată, mergeți mâine la el. Nu are rost să riște fără hârtie, i le pot arunca băieții de la security de la Otopeni.

Să înțeleg că nu ai luat încă biletele?

#22
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
Astăzi iau biletul. Până acum a trebuit să ducem muncă de lămurire și de încurajare că nu se întâmplă nimic dacă zboară cu avionul. :)

#23
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
Am rezolvat. Până la urmă am luat bilet dus-întors la Lufthansa, plecarea joi, 24.09 și returul în data de 17 noiembrie.
La tur face o pauză de 5 ore și 20 de minute în Frankfurt iar la retur o pauză de o oră și câteva minute în Munchen.
Prețul biletului a fost de 249 de euro dus-întors, față de 257 de euro cât costa la Turkish doar dus.
În prima fază doream bilet doar dus pentru că nu știam exact când se va întoarce acea persoană. Acum suntem siguri că până în data de 17 noiembrie va termina toată treaba și se va putea întoarce.
M-am interesat la companie și nu e nicio problemă cu flacoanele de insulină în bagajul de mână.

Vă mulțumesc tuturor pentru ajutor.
Toată stima.

Edited by ammazon, 21 September 2015 - 14:06.


#24
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postammazon, on 21 septembrie 2015 - 13:45, said:

Am rezolvat. Până la urmă am luat bilet dus-ĂŽntors la Lufthansa, plecarea joi, 24.09 și returul ĂŽn data de 17 noiembrie.
La tur face o pauză de 5 ore și 20 de minute ĂŽn Frankfurt iar la retur o pauză de o oră și câteva minute ĂŽn Munchen.
Prețul biletului a fost de 249 de euro dus-ĂŽntors, față de 257 de euro cât costa la Turkish doar dus.
În prima fază doream bilet doar dus pentru că nu știam exact când se va ĂŽntoarce acea persoană. Acum suntem siguri că până ĂŽn data de 17 noiembrie va termina toată treaba și se va putea ĂŽntoarce.
M-am interesat la companie și nu e nicio problemă cu flacoanele de insulină ĂŽn bagajul de mână.

Vă mulțumesc tuturor pentru ajutor.
Toată stima.

Sa aiba totusi adev de la diabetolog.

#25
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
Apelez iar la ajutorul vostru pentru un bilet de avion București - Helsinki, plecare din București sâmbătă, 11.06 și întoarcere în jurul datei de 10 septembrie.
Am găsit tot la Lufthansa cu 219 euro plus 25 de euro taxă de serviciu. Ce înseamnă acea taxă, e tariful site-ului pe care am găsit biletul sau sunt taxele de aeroport?

#26
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,664
  • Înscris: 19.04.2009
E tariful siteului pe care ai gasit biletul.

Pretul e bun, pe acelasi zbor (LH) am gasit la 231 US$ (203€)


E reducere, fare code pe LH.com K28LGT5

#27
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
Eu nu-l găsesc la prețul ăla pe Lufthansa.
Am găsit la 242,93.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate