Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...
 

YouTube, subiect general

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
539 replies to this topic

#235
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,703
  • Înscris: 29.12.2006
Începând de ieri, cei de la YouTube au devenit destul de mârlani: dacă la început de rulare al unui film, reclama era scurtă, sau dacă avea mai multe minute, exista acea numărătoare inversă (5...4...3...2...) prin care se putea opri reclama. Dar de ieri am observat o schimbare: reclamele de la început, ba chiar şi de la final, chit că au aproape 2 minute unele, nu mai pot fi scoase ! E nevoie de Refresh pentru a rula filmul fără să aştept să treacă reclama.

#236
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,674
  • Înscris: 15.12.2009

View Postlupini, on 15 iunie 2020 - 13:22, said:

E nevoie de ....
.... o suma modica pentru subscriptie premium.

#237
adrian100

adrian100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.12.2007

View Postlupini, on 15 iunie 2020 - 13:22, said:

Începând de ieri, cei de la YouTube au devenit destul de mârlani: dacă la început de rulare al unui film, reclama era scurtă, sau dacă avea mai multe minute, exista acea numărătoare inversă (5...4...3...2...) prin care se putea opri reclama. Dar de ieri am observat o schimbare: reclamele de la început, ba chiar şi de la final, chit că au aproape 2 minute unele, nu mai pot fi scoase ! E nevoie de Refresh pentru a rula filmul fără să aştept să treacă reclama.

puneți Ad.block sau uBlock mai bine. sunt extensii pentru browser care blochează orice reclamă și-ai rezolvat problema.
dacă urmărești pe telefon, instalează-ți Firefox și urmărește acolo YT, tot cu Ad.block/uBlock instalat.
(Chrome nu suportă extensii pe versiunea mobil din câte știu)

Edited by adrian100, 16 June 2020 - 09:14.


#238
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Sau puneti un punct dupa com si un slash si scapati de reclame, fara alte programele si subscriptii.  Adica asa>
https://www.youtube.com./

Imi puteti multumi mai tarziu. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 16 June 2020 - 09:23.


#239
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,674
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMembruAnonim, on 16 iunie 2020 - 09:21, said:

Sau puneti un punct dupa com si un slash si scapati de reclame, fara alte programele si subscriptii.  Adica asa>
https://www.youtube.com./

Imi puteti multumi mai tarziu. Posted Image
Vezi ca daca accesezi asa este o mica problema cu certificatele https ... na, fiecare pe barba lui cum ar veni.
Attached File  Capture.PNG   41.37K   10 downloads

Eu am ales versiunea youtube premium family si in felul asta nu mai am reclame pe nici un dispozitiv din casa.

Edited by ro_explorer, 16 June 2020 - 14:13.


#240
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
a devenit o mizerie Youtube!
am aceleasi recomandari pe prima pagina chiar si delogat, cu watch history si search history sterse
de exemplu, il am pe Buhnici de o saptamana recomandat cu acelasi clip cu Taycanul
2. in ultima luna au inceput sa-mi apara clipuri in maghiara recomandate desi sunt pe YT Romania si nu m-am uitat niciodata la un clip in maghiara
3. frate, numai continut de rahat, gen, alex montrey( asta nu stiu ce face, e puternic pe clickbait si prosteste copii ce viata faina are el), mai este porcusorul ala de la Imi place sa mananc( individul ala baga saorme ca un spart, Cola si cartofi prajiti), mai apare si rateul ala de la Zona It, Dan Cadar (asta merita numai pumni in gura pana incepe sa vorbeasca precum un om normal)
atasez prima pagina cu Recomended, din 6 clipuri 5 sunt gunoaie, mizerie este inclusiv Zaiafet, ala este halal de clip cu "5 cei mai coloshi oameni de pe planeta"?
va zic eu, YT a devenit fix pentru retardati

Attached Files



#241
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu stiu ce sa cred cu trendingul? Ati vazut ce-i acolo? :D Este ori platit ori astia suntem.....

View Postro_explorer, on 16 iunie 2020 - 14:12, said:

Vezi ca daca accesezi asa este o mica problema cu certificatele https ... na, fiecare pe barba lui cum ar veni.
...
L-am verificat cu cateva site-uri sa vad daca este infectat sau phishing. Este curat.

#242
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,703
  • Înscris: 29.12.2006

View Postlupini, on 15 iunie 2020 - 13:22, said:

Începând de ieri, cei de la YouTube au devenit destul de mârlani: dacă la început de rulare al unui film, reclama era scurtă, sau dacă avea mai multe minute, exista acea numărătoare inversă (5...4...3...2...) prin care se putea opri reclama. Dar de ieri am observat o schimbare: reclamele de la început, ba chiar şi de la final, chit că au aproape 2 minute unele, nu mai pot fi scoase !

Dacă în 14 Iunie observasem că unele reclame de pe YouTube, deşi durau şi două minute, nu mai puteau fi oprite, de două zile am constatat că situaţia "s-a remediat": acum se pot opri iar reclamele după câteva secunde. S-or fi temut cei de pe platforma de streaming ca nu cumva să înceapă proteste de felul: YouTubers' Lives Matter ! :)

#243
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,808
  • Înscris: 01.12.2001
Vreo metoda rapida (2click) exista să transform un playlist de pe Yt în fișiere MP3?
Că metoda clasica: copy link la fiecare piesă și paste in browser in alta pagina yt2mp3 e anevoioasa și pierd timp.
Vreau la câteva playlusturi gata făcute gen top100 anii 80 sa le am mp3 pe un stick pt mașina.
Sa pun linkul de la playlist și să găsesc grămadă toate MP3 facute

#244
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 13.08.2020
Doar mie mi se pare sau în ultima vreme de pe telefon pe youtube vezi doar reclame de cele mai multe ori. Pe laptop având u block pe mozila nu văd deloc reclame pe youtube dar pe telefon e altă treabă...tind să cred că apar așa multe în ultima vreme încât o fac dinadins pentru a opta pentru un abonament premium neapărat..

#245
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,287
  • Înscris: 05.01.2006
Pe telefon deschide tot cu browserul YT dacă ai Samsung (cum au adb..) sau dacă ai alt browser ce nu suportă adb.. atunci în acel browser pune punct după .com (YouTube.com./....)
Acele reclame le au de ceva timp, probabil n-ai observat până acum...

#246
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 04.02.2006

View Postdorin_2k, on 03 iulie 2020 - 13:22, said:

Vreo metoda rapida (2click) exista să transform un playlist de pe Yt Ă®n fișiere MP3?
Că metoda clasica: copy link la fiecare piesă și paste in browser in alta pagina yt2mp3 e anevoioasa și pierd timp.
Vreau la câteva playlusturi gata făcute gen top100 anii 80 sa le am mp3 pe un stick pt mașina.
Sa pun linkul de la playlist și să găsesc grămadă toate MP3 facute
RealDownloader (Realmedia), însă varianta cu bani…

P.S. Da, recunosc că am răspuns cam târziu…


#247
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 23.01.2010
Pe telefon(android doar) instalati YouTube Vanced care e acelasi YouTube ca si cel original doar ca este ca si cel premium si este moka
Pe PC instalati extensii gen ''Ad.Block'' si gata....e destul de simplu de rezolvat treaba cu reclamele.

Frustrarea mea e alta...si anume de ce naiba au dezactivat notificarile pe mail??
Bine,dupa forumul din linkul de mai jos,cica mai putin de 0.1% deschideau mail-urile si asa li se umpleau inbox-urile ''la lume'',de parca cine nu dorea sa primeasca notificare pe mail nu putea sa debifeze acest lucru din setari.
O sa activez notificarile push ''cand o zbura porcu'' la cat de enervante sunt,cel putin dpmdv

https://support.goog.../63269933?hl=en

Edited by AdL84, 06 September 2020 - 17:15.


#248
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 06.05.2004
Cum pot sa descarc filme de pe Youtube . Mai de mult descarcam cu YouTubeByClick dar nu mai merge , vrea premium .
Ma ajuta cineva , rog frumos

#249
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Google.com este prietenul tau. Cauta si vei gasi. Cuvinte cheie: ``Youtube video download online``.

#250
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 06.05.2004

View PostMembruAnonim, on 14 septembrie 2020 - 12:29, said:

Google.com este prietenul tau. Cauta si vei gasi. Cuvinte cheie: ``Youtube video download online``.
de 3 zile incerc dar niciun program gasit nu merge . Nu am gasit numic free cu care sa descarc filme in PC.
Stie cineva concret un program care sa faca asta ?

#251
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,674
  • Înscris: 15.12.2009

View Posttiti33, on 14 septembrie 2020 - 13:53, said:

de 3 zile incerc dar niciun program gasit nu merge .
Eu am gasit in 5 secunde::
https://y2mate.guru/en7/

#252
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 06.05.2004

View Postro_explorer, on 14 septembrie 2020 - 16:06, said:

Eu am gasit in 5 secunde::
https://y2mate.guru/en7/
Mii de multumiri

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate