Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Hotel Yesterday București - o țigănie cam scumpă

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,168
  • Înscris: 04.02.2011
Doresc pe această cale să atenționez potențialii clienți ai acestui hotel să doarmă mai bine în mașină. În acest hotel nu poți dormi pentru că jos e bairam, e cald ca la saună și nici măcar internetul nu merge.
Să nu credeți că în ai 200 de lei vă dau în schimb dame de companie,nu, din acest hotel pleci f_tut și cu banii luați.
De era pe banii mei, mă îmbătam și mergeam jos în slipi la restaurant să beau pe banii lui Trompi.

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Ai primit un pat, perna si o plapuma care sa iti acopere si picioarele? Atunci zi mersi. Oricum deja a plouat si e racoare. Si cum nu merge netul, ca doar ai postat aici. Umblii pe banii firmei ca sa faci reviewuri la camere de hotel? :)

#3
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Un hotel ca pentru tine :lol:

#4
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,168
  • Înscris: 04.02.2011
În hoteluri din astea să staţi voi. S-a inventat netul mobil din fericire, nu şi la voi la sat. Da, umblu pe banii lui Trompi.


Să muriţi, nu alta.      :lol:

#5
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Noi stam la tara, si in casa de la tara r bine racoare wi-fi merge foarte bine si nu costa nici atat de mult :)

#6
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,168
  • Înscris: 04.02.2011
Dar totuși vă mănâncă. Probabil fânul are purici.

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
:)
nu pot sa nu fiu si putin rau
deci de aia nu se poate dormi, pentru ca nu merge netul...

daca nu erau banii tai, ce mai conteaza?!?
dupa parerea mea, exista cam 2 tipuri de hoteluri... lasandu-le la o parte pe alea de 7 stele... ca la alea te duci doar pentru sala de conferinte :)
hoteluri cu pretentii... AC, TV, internet, baie, apa calda... si hosteluri!... unde n-ai nevoie de net pentru ca socializezi direct cu colegii de camera!
la midle range n-are rost sa apelezi pentru ca vei fi inevitabil dezamagit!

#8
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Macar atat sa ma manance, puricii, ca ar fii primul inconvenient fata de un hotel de 200 lei pe noapte. Pe de alta parte, tocmai aia de care te tot plangi pe forum, adica telecomul nu te-a lasat la greu, a mers netu :)

#9
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Cine-i Trompi?

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
N-am auzit de hotelul asta.
Mai era unul care a deschis topic da injure un "hotel" de pe calea calarasi.
Ce au in comun? Pretul de pensiune.
Data viitoare du-te la Golden Tulip si zi-ne daca se mai aud manele.

Edited by don_dannielo, 06 September 2015 - 09:04.


#11
Vampera

Vampera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 16.05.2011
nu stiu de ce reactionati asa, nu am idee unde e hotelul asta, dar si mie mi s-a intamplat sa am sedere groaznica la ramada de la universitate.

jos era nunta si la 2 noaptea se zguduia camera patul cu mine. la momentul cazarii nu am fost informata de situatia asta si au refuzat sa imi schimbe camera cu o alta camera aflata ceva mai sus. la coltul hotelului sunt diversi indivizi care acosteaza clientii hotelului si le ofera serviciile prostituatelor pe care le promoteaza, chestie care nu e ok cand esti cu barbata-tu si il trag de maneca unii. cand am spus treaba asta la receptie ni s-a spus ca nu e problema lor.

e ok, cum nu era nici problema mea nu am mai calcat vreodata pe acolo, iar sederile in bucuresti le fac in apartamente in regim hotelier.

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,168
  • Înscris: 04.02.2011
@Marius, nu foloseam Telekom, dacă e chiar important.


don_dannielo, cum adică prețul de pensiune? Cu banii ăștia aproximativ stai decent în general prin Europa.

#13
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
acum chioar esti pus pe facut misto Posted Image
pe unde prin europa??? prin bulgaria, lituania, croatia, letonia, slovenia?!?
doar la "hotelurile" " formula 1" gasesti camere cu pret apropiat
cu WC si duş pe hol, la comun! Posted Image

Edited by Nero-d, 06 September 2015 - 19:15.


#14
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,168
  • Înscris: 04.02.2011
Chiar aşa,  la Russe cu 25€ aveam răcoare şi linişte iar netul mergea.

#15
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
Data viitoare foloseste cu incredere airbnb.com (pe banii tai sau ai lui Trompi), la banii astia gasesti ceva cu adevarat frumos acolo.

#16
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,168
  • Înscris: 04.02.2011
La revenire, am constatat cu stupoare că țigănia urma să se manifeste în continuare, fiind obosit, i-am făcut chiar albie de porci, fiind provocat de ei (metoda tipic românească de a te lua de client orișicând), lucru care îl regret. Motivul pentru care îl regret este pentru că eu consider că i-am jignit absolut gratuit, având în vedere că ei nu au înțeles nimic din asta. Oamenii au considerat că eu doar îmi bat joc de munca lor, când eu doar criticam modelul lor idiot de business (am mari dubii că au clienți alții decât aduși prin firme unde persoanele cu putere de decizie încasează un mici comision, pentru că nu există absolut nici un review la hotel și pentru că tipul de la firmă le cam lua apărarea).
Am fost cazat tot deasupra bairamului (ăștia măcar nu erau maneliști) și am adormit cu un radio la maxim și cu jumate de sticlă de Vermuth la bord.
Scuza lor era că au izolat dar venea zgomotul pe casa liftului Posted Image  N-oi avea eu acuitate auditivă excelentă dar zgomotul venea chiar de sub cameră.

Bucătăria este  într-adevăr excelentă. Păcat că la toate specialitățile alea pentru care au pus multă muncă în joc au dat cu mucii în fasole și au adus un suc "de portocale" contrafăcut care mi-a șters tot gustul fain de la micul dejun.

Edited by benis, 21 September 2015 - 18:33.


#17
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Esti masochist de tot depeni amintiri?

Oricum, exista topicul http://forum.softped...8#entry17892131

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,168
  • Înscris: 04.02.2011
Într-adevăr, îți dau dreptate, poate exagerez și poate se poate să existe o groază de astfel de locuri. Totuși, eu pănă acum am fost mulțumit de hoteluri și de pensiuni și acest caz mi s-a părut extrem în comparație cu restul și de aceea am considerat că merită popularizat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate