Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

Telefoane compatibile cu reteaua Digi 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
637 replies to this topic

#19
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostdiZy, on 26 august 2015 - 07:43, said:

A reusit porcusoru sa activeze banda 38 si altele pe LG-ul lui. Acum eu zic sa asteptam reteaua ca sa si putem testa.

Si colegul @eamon4u pe S5-ul lui! http://forum.softped...2#entry17785102

#20
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 24.04.2007
@D-Nblog Intreaba-i pe site specificatiile exacte, de multe ori scriu prostii acolo, vezi ca pcgarage au chat si poti vorbi cu ei.
La f64 i-am intrebat despre un redmi mi4i si au zis ca intradevar au gresit specificatiile trecute pe site.(nu aparea banda 900 WCDMA, dar telefonul o are)
Iti recomand Redmi Note 2, daca iti plac cele cu diagonala de 5.5. Te incadrezi in 1000 lei lejer. Ia legatura cu userul yahell pentru detalii despre redmi note 2.

Edited by blue74lion, 10 September 2015 - 14:26.


#21
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postblue74lion, on 10 septembrie 2015 - 14:25, said:

@D-Nblog Intreaba-i pe site specificatiile exacte, de multe ori scriu prostii acolo, vezi ca pcgarage au chat si poti vorbi cu ei.
La f64 i-am intrebat despre un redmi mi4i si au zis ca intradevar au gresit specificatiile trecute pe site.(nu aparea banda 900 WCDMA, dar telefonul o are)
Iti recomand Redmi Note 2, daca iti plac cele cu diagonala de 5.5. Te incadrezi in 1000 lei lejer. Ia legatura cu userul yahell pentru detalii despre redmi note 2.

Sau mai bine un LG G3 DUAL! Pe olx gasesti la un 1000 - 1100 lei!

#22
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postblue74lion, on 10 septembrie 2015 - 09:27, said:

Daca vrei telefon fara garantie ia de la quickmobile. Doamne fereste sa ai probleme cu telefonul ca iti gasesc motive sa-ti anuleze garantia. Sint cei mai mari tepari si vad ca lumea inca nu s-a lamurit cu ei. Verifica si daca iei de pe alte site-uri cine ofera garantia, daca auzi numele quickmobile fugi cit mai repede.
Eu am avut un LG F5 cumparat de la PCG cu service la QM. Am primit in schimb, la ~18 luni de la cumparare, un LG G3s :) Deci uneori mai exista si exceptii.

#23
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Postblue74lion, on 10 septembrie 2015 - 14:25, said:

@D-Nblog Intreaba-i pe site specificatiile exacte, de multe ori scriu prostii acolo, vezi ca pcgarage au chat si poti vorbi cu ei.
La f64 i-am intrebat despre un redmi mi4i si au zis ca intradevar au gresit specificatiile trecute pe site.(nu aparea banda 900 WCDMA, dar telefonul o are)
Iti recomand Redmi Note 2, daca iti plac cele cu diagonala de 5.5. Te incadrezi in 1000 lei lejer. Ia legatura cu userul yahell pentru detalii despre redmi note 2.
Nu vreau chiar așa de mari, dar e admisibil și la 5.5 inch. E de luat Ă®n considerare și xiaomi Redmi Note 2, dar nu-l găsesc Ă®n România. E pe un site obscur care pare unguresc la origine.

Ca și specificații pare atractiv acel xiaomi.

Tocmai acum a venit și un răspuns de la pc garage legat de acel huawei honor 4x. Mai e puțin de așteptat; produsul e în stoc furnizor și au întrebat acolo!

Edited by D-Nblog, 10 September 2015 - 15:23.


#24
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View Posttudor-o, on 10 septembrie 2015 - 18:04, said:

I hope useful...... : http://www.willmyphonework.net/

Foarte bun site-ul! Cu ajutorul lui am mai găsit vreo 3 modele de Huawei P8 care sunt compatibile cu 3G+4G-ul Digi. Posted Image Pe gsmarena sunt listate doar 2 modele de P8, ele fiind de fapt vreo 7. Posted Image Modelele compatibile Digi sunt:
Huawei P8 Standard Edition GRA-TL00 Dual SIM
Huawei P8 Standard Edition GRA-UL00 Dual SIM
Huawei P8 Premium Edition GRA-UL10 Dual SIM

Probabil sunt mult mai multe modele de telefoane compatibile 100% Digi, dar majoritatea caută numai pe porcăria de gsmarena.Posted Image  Folosiți site-ul de mai sus să găsiți și alte modele.
Attached File  GRA-TL00.png   49.04K   121 downloadsAttached File  GRA-UL00.png   48.88K   113 downloadsAttached File  GRA-UL10.png   49.1K   104 downloads

#25
timmy21

timmy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 06.10.2014
Raport calitate ,pret›, Lenovo K 3 Note ar fi o alegere bună pentru Digi Mobil.

Edited by timmy21, 17 September 2015 - 17:51.


#26
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
OnePlus One, Lenovo K3 Note, Motorola Moto X Play, Xiaomi Mi 4, Huawei Ascend Mate7, LG G4 Dual ,Nokia Lumia 638 , astea ar fii indeajuns incat sa multumeasca pe toata lumea!
Plus oliviu" si Htc M9 si restul de le mai au ei pe acolo ...
Nu cred ca este necesar mai mult...

Edited by porcusoru, 17 September 2015 - 20:00.


#27
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,725
  • Înscris: 14.10.2004
Din lista ta lipsesc: Zenfone 2, Lumia 640 XL LTE Dual SIM.Posted Image

#28
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postxymzar, on 17 septembrie 2015 - 20:34, said:

Din lista ta lipsesc: Zenfone 2, Lumia 640 XL LTE Dual SIM.Posted Image

Da am uitat de Lumia 640 XL LTE Dual SIM, cat despre Zenfone 2 doar cele pentru india au banda B38! Hmm dar stau si ma gandesc o data ce merg pe acelasi pro si modem oare nu merge activata banda?! Posted Image Posted Image

Edited by porcusoru, 17 September 2015 - 20:57.


#29
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,120
  • Înscris: 26.02.2010

View Postblue74lion, on 10 septembrie 2015 - 09:27, said:

Daca vrei telefon fara garantie ia de la quickmobile. Doamne fereste sa ai probleme cu telefonul ca iti gasesc motive sa-ti anuleze garantia. Sint cei mai mari tepari si vad ca lumea inca nu s-a lamurit cu ei. Verifica si daca iei de pe alte site-uri cine ofera garantia, daca auzi numele quickmobile fugi cit mai repede.

Lasă că nici cu RDS, nu-mi e rușine. Au anulat garanția la S3, ca sa nu-l mai repare (placa de baza arsa). Sa dai 1000 ron pe telefon și sa te tine 12 luni, colaborat cu abonamentul super ieftin de la RDS, iei o teapa mare.

#30
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 24.04.2007
Nu RDS-ul iti asigura garantia la telefon ca nu le repara in serviceul lor propriu. Cine ti-a anulat garantia casiera din POP-ul unde l-ai predat?
Samsung are reprezentanta in Romania si telefonul ti-l repara pe baza facturii sau a bonului fiscal, nici nu ai nevoie de garantie.
Chiar saptamina trecuta un coleg a avut o problema cu un S4 Mini cumparat de la germanos. Avea bonul si factura, dar nu mai gasea certificatul de garantie si cei de la germanos n-au vrut sa-l primeasca.
Colegul era in Bucuresti si l-am trimis la reprezentanta Samsung cu telefonul si bonul. Mai avea 3 saptamini garantie telefonul.
Intr-o ora a avut telefonul reparat(i-au schimbat placa de baza).
Asa ca data viitoare cind mai ai probleme cu samsung mergi direct la reprezentanta.
Nu-mi plac telefoanele Samsung, dar pe partea de garantie au nota maxima.

Edited by blue74lion, 18 September 2015 - 11:01.


#31
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Un telefon bun si compatibil 4G Digi.Mobil este Lenovo k3 note http://www.gsmarena....3_note-7147.php
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zlW5gqQ9CEQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S Pentru 700 lei (poate si mai ieftin) sincer merita este un best buy! Bine restul care isi permit pot cumpara telefoane mai scumpe insa ...

#32
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,207
  • Înscris: 18.04.2008
E isterie cu 4G-ul vostru!

#33
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostKyKyKyKy, on 19 septembrie 2015 - 16:01, said:

E isterie cu 4G-ul vostru!

Daaaa, suntem zombii, vrem 4G de la gig! Posted Image Uite ca nu vreau sa platesc la granzi pentru 4G-ul lor si caut soluti si aparate (cat de cat calitative) plus ca incerc sa expun parerile mele si colegilor de pe forum! De ce? Este vre-o problema?!

Edited by porcusoru, 19 September 2015 - 16:09.


#34
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,207
  • Înscris: 18.04.2008
Nu e nicio problemă. Și RDS e un grand, dar tu nu dai bani la granzi.

#35
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostKyKyKyKy, on 19 septembrie 2015 - 16:14, said:

Nu e nicio problemă. Și RDS e un grand, dar tu nu dai bani la granzi.

Imi place de tine, esti amuzant! :)

#36
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,207
  • Înscris: 18.04.2008
Mulțumesc pentru părere!  :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate