Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

Micro sd pentru modulator fm

Izolare fonica, camera cu autoade...
 Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Intrebari legate de AC si functia...

Whole Lotta Rosie vs Whole Lotta ...
 Dezavantaje calorifere aluminiu

Baterie moarta !?

Cadou nedorit. Cum scap de el?

Theo Rose x Domino x Alessandra -...
 R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Gaura dreapta in perete gros
 

Windows 10 Downgrade

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.07.2005
Poate fusese corupt profilul tau.
In astfel de situatii poti incerca sa-ti faci un nou user, sa te loghezi pe el si sa vezi daca persista problemele.

#20
nicolaev

nicolaev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 26.07.2005
M-am upgradat azi la win 10 pro si am niste probleme. De ex. butonul Start nu mai functioneaza ca in varianta cealalta, butonul de sunet nu mai functioneaza. As vrea sa revin la vechiul win 10 cred ca varianta home. Cum fac sa ma downgroundez la versiunea anterioara de win 10.

#21
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
reinstalezi versiunea anterioara

#22
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Vezi daca ai optiunea de revenire la versiunea anterioara in All Settings > Update & Security > Recovery.

Cum ai efectuat "upgrade-ul" de la Windows 10 editia Home la Windows 10 editia Pro?

#23
nicolaev

nicolaev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 26.07.2005
Pur si simplu i-am dat upgrade. Mi-a aparut in update ca pot face upgradare la win 10 pro.

Edited by nicolaev, 18 November 2015 - 21:33.


#24
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Cand dai "pur si simplu" upgrade nu se modifica editia Home in Pro.

Nu cumva ai efectuat tu upgrade de la Treshold la Treshold 2, adica la noul build?

Ti-a aparut asa?
http://forum.softped...tach_id=1577747

 nicolaev, on 18 noiembrie 2015 - 20:50, said:

De ex. butonul Start nu mai functioneaza ca in varianta cealalta, butonul de sunet nu mai functioneaza.

De fapt, ce intelegi prin "varianta cealalta" de buton Start? Dar prin "buton de sunet"?

Meniul Start arata un pic diferit decat in TH1, dar asta nu este un capat de tara.
Cu sunetul nu este clar ce nu iti functioneaza. Nu ai sunet deloc? Nu poti regla volumul folosind indicatorul din TaskBar? Sau ai butoane pentru sunet pe tastatura sau la placa de sunet externa iar acestea nu mai functioneaza?

#25
nicolaev

nicolaev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 26.07.2005
Da. Exact ca mai sus. Nu mai am la accesarea butonului start acele iconite patrate albastre si nici acces la programe ca inainte. Butonul sunet din taskbar nu mai e functional.




Edited by nicolaev, 19 November 2015 - 06:12.


#26
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Adica daca dai 'Pin to Start' la un tile in All Apps, nu-ti apare tile-ul in Start?
Ce intelegi prin "nu mai am acces la programe ca inainte"? Cum aveai acces inainte?
Cum iti apare controlul de volum din TaskBar?

Deoarece acest topic este strict pe tema downgrade-ului iti recomand sa deschizi un topic separat despre aceste probleme in care sa oferi mai multe detalii (inclusiv screenshoturi) tinand cont de intrebarile de mai sus. Este posibil ca toate aceste probleme sa fie rezolvabile, deci sa nu mai fie necesar sa revii la buildul anterior. TH2 este un update (de fapt, un upgrade) obligatoriu. Daca upgrade-ul nu a reusit si nu se poate repara nimic, atunci este recomandabila mai curand instalarea pe curat (clean install) a lui TH2.

Pentru a reveni la buildul anterior ai deja detalii mai sus, dar nu este cazul sa o faci decat daca doresti neaparat sa iti pastrezi aplicatiile pe care le ai deja instalate. Si oricum aceasta nu va rezolva neaparat problemele, deoarece in cazul tau poate fi vorba de o forma de malware, utilizarea de aplicatii sau drivere incompatibile cu Windows 10 etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate