Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Portare interna Orange cu Digi Mo...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

Probleme amplificator NAD C326

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
andy_padurean

andy_padurean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.10.2008
Salut.

Am un Nad c326 caruia i s-au ars unele leduri de semnalizare input. Mai nou nici telecomanda nu mai functioneaza. Ce am obs e ca ledurile arse apartin intrarilor la care am avut conectat un receiver satelit dolce. Partea de amplificare functioneaza fara probleme.
Am renuntat la a mai folosi acel receiver.
Exista o posibila legatura?
Totodata aveti cunostinte de vreo firma sau persoana care poate schimba acele leduri in zona Arad-Timisoara?

Multumesc.

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View Postandy_padurean, on 14 august 2015 - 14:34, said:

Am renuntat la a mai folosi acel receiver.
Exista o posibila legatura?.
Poate a fost de la receiver sau de la televizorul care era conectat la receiver. De obicei nu ar trebui să facă probleme dacă nu obișnuiești să faci conexiuni cu dispozitivele alimentate la rețea (chiar și în stand-by).

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,182
  • Înscris: 16.10.2008
Daca ar fi duse doar LED-urile ale n-ar fi mare lucru ,dar tinand cont ca nu mai merge nici telecomanda s-ar putea ca problema sa fie mai serioasa.

Edited by edigee, 15 August 2015 - 12:00.


#4
andy_padurean

andy_padurean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.10.2008
In momentul de fata doar 2 leduri de la intrari nu functioneaza si telecomanda (am incercat si una generica care a functionat anterior).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate