Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...
 

Extragere numar din fisier C++

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 06.03.2011
Am reusit sa fac tot ce mi-ai zis. Am pus watch pe v si z, variabilele care ar trebui sa retina valorile ce ma intereseaza si la while sunt 0, apoi la "next step" sare la for-ul din afara while-ului si v si z raman 0 si gata, done. De-aia imi si dau toate ezultatele 0, fiindca el face doar 0-0=0. Mi-a sugerat ceva ce stiam deja, e ceva in neregula la constructia numerelor, la retinere... pff

#20
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,672
  • Înscris: 30.07.2003
Analizeaza de ce face asta (conditia respectiva), fa un alt programel (sa izolezi problema) sau tot acolo o secventa ce face acea citire separat, de ce nu merge bine etc. La munca Posted Image

Edited by neagu_laurentiu, 13 August 2015 - 16:40.


#21
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 06.03.2011
Nu stiu care-i treaba, la fel face... Am comentat anumite portiuni, degeaba...

#22
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005

View Postvlad29marko, on 13 august 2015 - 15:17, said:

Am inteles ce vrei sa subliniezi, EnachescuAlin, ai dreptate, o sa tin cont si de asta pe viitor.
Am postat "legenda" de data asta. Posted Image
pe viitor nu te cred, incepe de acum

#23
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 06.03.2011

View PostMarianG, on 13 august 2015 - 17:59, said:

pe viitor nu te cred, incepe de acum
No offence, dar nu sunt deloc constructive remarcele de genul asta. Sper sa nu fi acumulat cele 12 k de mesaje astfel..

#24
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005
problema ta daca nu le gasesti constructive
unii nu au timp sa se tot intoarca la legenda, sa vada ce ai vrut tu sa spui, sau daca ai facut o greseala m in loc de n

12K de mesaje sunt problema administratorilor forumului, nu a ta,
o alta problema de a ta este modul ineficient in care iti transmiti ideiile
problema care ti-a fost evidentiata si indemnat sa o rezolvi acum nu pe viitor

faptul ca ai postat o legenda este o carpeala
in loc sa elimini cauza aparent ai eliminat defectul

nu trebuie sa te rog frumos sa-ti modifici modul in care scrii codul, este alegerea ta, asa cum a fost alegerea mea sa ignor postul pentru ca n-ai pus tag-urile code
ca incepator (user nou)  pe forum ai datoria sa citesti: regulamentele general si dedicat ariei, ghidurile pentru incepatori, probleme similare (search)

Quote

Am reusit sa fac tot ce mi-ai zis. Am pus watch pe v si z, variabilele care ar trebui sa retina valorile ce ma intereseaza si la while sunt 0, apoi la "next step" sare la for-ul din afara while-ului si v si z raman 0 si gata, done. De-aia imi si dau toate ezultatele 0, fiindca el face doar 0-0=0. Mi-a sugerat ceva ce stiam deja, e ceva in neregula la constructia numerelor, la retinere... pff
acum problema de care se va izbi orice alt cititor, codul este pe o pagina, legenda este pe alta

#25
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 06.03.2011
Ideea era de a putea scoate la capat problema asta acum, eu am zis ca pe viitor o sa-mi schimb modul de a aborda problemele conform sfaturilor primite. Nu pot acum sa rescriu toata problema pentru atata lucru. Consider ca un individ cat de cat familiarizat cu programarea isi dadea seama ce face fiecare variabila numai citind codul, daca mai si arunci un ochi o data pe legenda, nu cred ca e nevoie sa navighezi intre pagini de fiecare data cand intalnesti o variabila, sa fim seriosi.

Acum, ca sa raspund pe acelasi ton copilaresc ti-as putea spune ca nu e nici problema ta ca n-am citit regulamentul, ci a moderatorilor care ar trebui sa-mi fi sters postul. Condamni faptul ca eu "o fac pe adminul" si la 2 secunde tu faci acelasi lucru. Daca eu imi transmit ineficient ideile, eforturile ratiunii tale sunt contradictorii.

Posturile de genul astora impovareaza inutil topicurile, ar trebui sa o stii mai bine decat noi toti, data-ti fiind activitatea.
Eu o sa inchei aici.

Le multumesc celor care si-au alocat din timpul liber pentru mine!
Numai bine!

Edited by vlad29marko, 13 August 2015 - 22:13.


#26
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005
ideea este ca tu vrei sa inveti, iar noi vrem sa te invatam

un urma acestui proces, tu vrei putea sa-ti rezolvi singur problemele

p.s.

View Postvlad29marko, on 13 august 2015 - 22:07, said:

Acum, ca sa raspund pe acelasi ton copilaresc ti-as putea spune ca nu e nici problema ta ca n-am citit regulamentul, ci a moderatorilor care ar trebui sa-mi fi sters postul. Condamni faptul ca eu "o fac pe adminul" si la 2 secunde tu faci acelasi lucru. Daca eu imi transmit ineficient ideile, eforturile ratiunii tale sunt contradictorii.
este datoria utilizatatorilor de a incuraja respectarea regulamentului

Edited by MarianG, 13 August 2015 - 22:19.


#27
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Prea multe variabile , la unele nici nu le vad rostu . De exemplu, chiar e indispensabila variabila u? De ce initializezi i cu 0 cand o mai faci odata in for?

Marian are experienta, asculta-l ca nu-ti spune prostii.

Edited by VladBtz, 14 August 2015 - 08:55.


#28
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 06.03.2011
Asta era problema ca se initializeaza i-ul cu 0 in prealabil. :))

Se poate inchide/sterge.

Multumesc din nou!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate