Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 

SUA isi intareste prezenta militara in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3448 replies to this topic

#2161
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 g_force, on 28 aprilie 2016 - 15:05, said:


e asa de similar incat cunoscatorii l-au botezat Raptorski. Posted Image

toate avioanele stealth au cam aceeasi forma...pentru simplul fapt ca numai anumite forme pot ricosa unde trebuie undele radar

#2162
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,938
  • Înscris: 25.10.2004

 g_force, on 28 aprilie 2016 - 15:05, said:


e asa de similar incat cunoscatorii l-au botezat Raptorski. Posted Image
am gasit pe net imagini cu PAK PAK. sunt si imagini cu el, in timp ce zboara:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t2sozrof3HY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2163
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
spre deosebire de F35 care e clar ca e un esec rasunator
cica software e varza si totul e consemnat la sol
si radarul la fel
http://www.businessi...4-report-2015-3
http://www.reuters.c...e-idUSKCN0XN2IC
https://www.theguard...ff-and-on-again
http://arstechnica.c...ng-chief-warns/

Edited by mihnearau, 28 April 2016 - 16:44.


#2164
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Inca nu e un esec. Ar putea fi daca se dovedeste ca invizibilitatea radar poate fi contracarata pt ca e singurul atu al lui. A costat cam mult totusi,ce i drept...

#2165
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E un esec din punct de vedere economic din cate stiu , o gramada de dolari ,nu militar .

#2166
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
si militar
citeste linkurile de mai sus

Edited by mihnearau, 28 April 2016 - 19:53.


#2167
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015

 gingisKHAN2015, on 26 aprilie 2016 - 16:31, said:

SUA  are ce cauta aici , si isi intareste pozitia constant .  Da vad ca e aceiasi pleiada de   baieti veseli pe aici ?  Nici o intarire nimic de  la baza ? Lipsesc si eu o perioada da gasesc aceiasi oameni ! Asta-i tot ce mai are mama Rossia in hangare ? Posted Image

Intamplarea face ca US le-au promis rusnacilor cand a picat cortina de fier ca nu o sa extinda NATO la granitele Rusiei. Desigur, nu e adevarat. De asemenea, US s-au retras unilateral din acordul START, ala cu neprolifererarea rachetelor intercontinentale n shit, dar si asta probabil nu are nici o relevanta, pentru ca Rusia trebuie rasa de pe fata pamantului lol (hi Napoleon, Hitler, next)

Si iarasi, faptul ca US extind NATO la granitele fostului URSS si pun scuturi "antiracheta" nu ar trebui sa ii deranjeze pe rusnaci, e o lupta pentru pace cum ar veni. Cand vreodata au atacat (recent) americanii vreo tara care nu le-a facut nici un rau?

Astea-s vorbe de claca. Posted Image

Daca n-ai fi indoctrinat, te-ai gandi asa: daca rusii si-ar face baze de rachete (inclusiv capabilitati nucleare) in Cuba, ar aduce trupe si tehnica de ultima ora in Mexic, ar patrula cu portavioane si distrugatoare prin rada New Yorkului sau pe lacul Eerie, crezi ca i-ar deranja pe americani?

Neah, n-are cum, este?

Pentru ca Rusia trebuie rasa de pe fata pamantului.

 adcamo, on 28 aprilie 2016 - 18:58, said:

Inca nu e un esec. Ar putea fi daca se dovedeste ca invizibilitatea radar poate fi contracarata pt ca e singurul atu al lui. A costat cam mult totusi,ce i drept...

Nu-i problema, mai baga 2-3 trilioane si se rezolva Posted Image

Edited by a3ds, 28 April 2016 - 20:03.


#2168
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
NATO nu pusa rachete la nasul lor cum zici tu . NATO are la  noi si la polonezi un sistem de protectie anti racheta contra Iranului Si Coreii de Nord .Nu are treaba cu Rusia acest sistem .

#2169
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 Nenea Zap, on 14 iunie 2015 - 13:44, said:

Eu nu stiu de voi, dar dintre rusi si americani, prefer sa aiba americanii trupe pe teritoriul tarii.
Preferi dijeaba
Trupele sunt împotriva unei revolte populare
Hahaha !!! Atacã rușii? Ce sã ia?
Petrol gaz aur și pãmînt au destul
Hahah
Noi nu mai avem ce apãra...cã nu mai sunt ale noastre...fiecare-și apãrã ce are acum... Și...
Normal, vor fi plãtiți tot de tãntãlãii  indigeni...ultimii tãntãlãi... Sper...

 gingisKHAN2015, on 28 aprilie 2016 - 20:04, said:

NATO nu pusa rachete la nasul lor cum zici tu . NATO are la  noi si la polonezi un sistem de protectie anti racheta contra Iranului Si Coreii de Nord .Nu are treaba cu Rusia acest sistem .
Nu se cam scarpinã cu stînga-n dreapta? De aici așa pare...

Edited by sarac.lipit, 28 April 2016 - 20:12.


#2170
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Mie mi-a placut maxim aia cu "coreii de nord", mi-a sarit cafeaua pe tastatura de ras.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8ux3oiWELIQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by a3ds, 28 April 2016 - 20:11.


#2171
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pune mana pe carte si ia si o tastatura noua . Tu pe ce lume  traiesti ?  Stie tot mapamondul  si stie toata suflarea din Urali asta . S-a explicat si aici la inceput pe topicul asta , o luam de la capat ? Eu am deschis topicul pentru calitate nu pentru cantitate   de postari inutile .

Edited by gingisKHAN2015, 28 April 2016 - 20:16.


#2172
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Pai daca vrei calitate, de ce vii cu glume proaste? Posted Image Puteai sa zici ca e pamflet si nu comentam, dar vad ca insisti. Argumentul maxim, "stie toata lumea", de unde stie, au zis la Radio Europa Libera? Sau la Radio Erevan?

"tu crezi ce vezi sau ce iti zic io tavarish" ? Posted Image))

Ca tot ziceai de quality, pacat ca nu te-au invatat la academie cum sta treaba cu gandirea critica (in general melitarii nu tre'sa gandeasca prea mult, doar sa execute), altfel te-ai fi intrebat care e treaba cu "trupe americane in Romania", adica la ce te ajuta.

S-au facut enspe simulari de catre diverse think-tankuri din vest care arata fara putinta de tagada ca in caz de nasoala, rusii-s la berlin cu tancurile (cre'ca mai au si t34 for lulz, sa se cace pe ei de frica supravietuitorii din WW2) in 2 saptamani. Daca ne rezolvam coridorul 4 trans-european, adica le punem la dispozitie autostrazi, chiar in 2-3 zile lol.

EU nu poate sa opreasca niste desculti din a-i viola frontierele, tu crezi ca un batalion de carne de tun la Deveselu si 2 pacanele fac vreo diferenta?

Jesus H Putin

Edited by a3ds, 28 April 2016 - 20:24.


#2173
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

a3ds, on 28 aprilie 2016 - 20:01, said:

Daca n-ai fi indoctrinat, te-ai gandi asa: daca rusii si-ar face baze de rachete (inclusiv capabilitati nucleare) in Cuba, ar aduce trupe si tehnica de ultima ora in Mexic, ar patrula cu portavioane si distrugatoare prin rada New Yorkului sau pe lacul Eerie, crezi ca i-ar deranja pe americani?

Neah, n-are cum, este?
Pierdere de timp....

#2174
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E de aparare , clar ? Convine , nu convine , pe romani ne doare la bascheti , asta- i tot .Avem cu ce ,toata Europa de sud est e aparata : http://www.rumaniami...lati-in-romania

#2175
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
E foarte bine sa te doara la bascheti, o sa traiesti mult daca nu esti stresat. Ideea era ca viata e complexa si are multe aspecte, pe care le clarificam pe forum, ca IRL nu intereseaza pe nimeni.

#2176
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sunt stresat de altele importante nu de balarii rusesti pe forumuri romanesti  si pe site-urile ziarelor online din Romania . E pe
Adevarul un coleg de-al vostru , Constantin Moldovean , o i-a in barba zilnic de la lume dar el nu si nu , cunoastem genul de p.os.taci de 5 bani cuvantul de pe acolo . Nu se ingrijoreaza nimeni de ei ,asa ca mare stres nu am nici eu . Cel putin lumea care mai si gandeste rade sincer . Ca la faza cu USS Donald Cook  cu  marinarii americani speriati si care isi dau demisia 27 odata de frica sistemului  ala sofisticat rusesc   Hibini care opreste cafetiera si automatul  de guma de mestecat de la bord !

Edited by gingisKHAN2015, 28 April 2016 - 20:53.


#2177
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,308
  • Înscris: 03.08.2004

 mihnearau, on 28 aprilie 2016 - 16:40, said:

spre deosebire de F35 care e clar ca e un esec rasunator
cica software e varza si totul e consemnat la sol
si radarul la fel
http://www.businessi...4-report-2015-3
http://www.reuters.c...e-idUSKCN0XN2IC
https://www.theguard...ff-and-on-again
http://arstechnica.c...ng-chief-warns/
Sigur, de aceea s-au dat chinezii peste cap sa fure documentatia( cu ceva succes din pacate).

 gingisKHAN2015, on 28 aprilie 2016 - 19:46, said:

E un esec din punct de vedere economic din cate stiu , o gramada de dolari ,nu militar .
Nu stiu daca se poate numi esec economic, este cel mai scump proiect dar poate ca face. :)

 a3ds, on 28 aprilie 2016 - 20:01, said:

Intamplarea face ca US le-au promis rusnacilor cand a picat cortina de fier ca nu o sa extinda NATO la granitele Rusiei.
Nu ai inteles tu bine traducerea, promisiunea a fost ca nu-i lasa sa moara de foame si s-au tinut de cuvant. Le-a dat crapau in prima jumatate a anilor 90 de ziceai ca sunt iarasi in razboi cu hitler.

 sarac.lipit, on 28 aprilie 2016 - 20:09, said:

Preferi dijeaba
Trupele sunt împotriva unei revolte populare
Hahaha !!! Atacã rușii? Ce sã ia?
Petrol gaz aur și pãmînt au destul
Hahah

Poti fi jefuit chiar daca nu ai bani in portofel..

#2178
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
La figuri pe burta goala nu ne intrece nimeni, what's right is right.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate