Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?
 La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO
 Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 

Mini-PC, Media Player cu Android

* * * * - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7548 răspunsuri în acest subiect

#5815
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.558
  • Înscris: 24.01.2007
Pana la urma am comandat modelul V88 Mars 2 - Android 6.0 2 GB RAM, fiind atras si de faptul ca ajunge in aproximativ 7-10 zile. A costat exact 105 lei prin paypal, deci mare nenorocire n-ar fi daca nu-s multumit de el, il trecem la pierderi.

#5816
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Nu cred că ai să l treci la pierderi . Se vede perfect HBO Go și bine YouTube . Se mișcă rezonabil , făcĂąnd comparația cu alt box ( junghi /știft ,...) dublu că preț .
La fel de bine merge și pe chromecast , insa nu mai apelezi la telefon .
După ce ți ajunge sa mi zici și mie ( chiar și pe pm.) daca ai reușit să setezi hdmi CEC .

Fișiere atașate


Editat de siven01, 24 martie 2018 - 17:26.


#5817
viodor

viodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 148
  • Înscris: 07.03.2007

View PostDau, on 24 martie 2018 - 17:05, said:

Pana la urma am comandat modelul V88 Mars 2 - Android 6.0 2 GB RAM, fiind atras si de faptul ca ajunge in aproximativ 7-10 zile. A costat exact 105 lei prin paypal, deci mare nenorocire n-ar fi daca nu-s multumit de el, il trecem la pierderi.
Slabe aparate,nu merita niciun ban datorita problemelor ulterioare achizitionarii.

#5818
delsat

delsat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 09.03.2008
Dezvolta domnu Viodor,spune problemele ulterioare achizitionarii.

#5819
virgilini

virgilini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 88
  • Înscris: 22.04.2010
Salutare!
După 5318 pagini tot nu m-am decis ce mediaplayer sa cumpăr în jur de 100 euro și de unde...pe care sa-l folosesc cu kodi la filme...Dacă cineva este mulțumit de vreun model anume poate ne spune mai multe ...multumesc!

#5820
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Eu am luat de pe Ali pe acesta: 3GB RAM 32GB ROM Android 7.1 TV Box CSA93 Amlogic S912 Octa Core 2GB 16GB Wifi BT4.0 4K 1000M LAN Streaming Smart Media Player. Am vrut in principal sa-mi mearga HBO GO (ca pe cel vechi nu mai mergea dupa schimbarea aplicatiei ). Merge fara probleme, are Kodi preinstalat. 77 $ m-a costat. Nu-s expert in domeniu, dar sunt foarte multumit de el.

#5821
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.777
  • Înscris: 01.10.2017

View Postvirgilini, on 27 martie 2018 - 08:56, said:

Salutare!
După 5318 pagini tot nu m-am decis ce mediaplayer sa cumpăr în jur de 100 euro și de unde...pe care sa-l folosesc cu kodi la filme...Dacă cineva este mulțumit de vreun model anume poate ne spune mai multe ...multumesc!
Xioami box.

#5822
viodor

viodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 148
  • Înscris: 07.03.2007

View Postdelsat, on 27 martie 2018 - 06:02, said:

Dezvolta domnu Viodor,spune problemele ulterioare achizitionarii.
memorii foarte lente,timp de raspuns foarte mare,buffering mare, firma producatoare foarte slaba, probleme la placile de baza ,cred ca este de ajuns , mai pui ceva banuti si cumperi ceva mai de doamne ajuta gen (mecool, vorke)

#5823
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.397
  • Înscris: 10.03.2005

View Postvirgilini, on 27 martie 2018 - 08:56, said:

Salutare!
După 5318 pagini tot nu m-am decis ce mediaplayer sa cumpăr în jur de 100 euro și de unde...pe care sa-l folosesc cu kodi la filme...Dacă cineva este mulțumit de vreun model anume poate ne spune mai multe ...multumesc!
Daca vrei un device doar pentru Kodi (filme de pe HDD si continut online), nu cred ca gasesti ceva mai  bun ca Vero 4K. Mai multe informatii gasesti in topicul dedicat.

#5824
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
-

View PostAngelitto, on 27 martie 2018 - 13:41, said:

Daca vrei un device doar pentru Kodi (filme de pe HDD si continut online), nu cred ca gasesti ceva mai  bun ca Vero 4K. Mai multe informatii gasesti in topicul dedicat.

Asa as recomanda si eu, iar pentru 1080p , raspberry pi3 b+

Editat de adiatric, 27 martie 2018 - 14:24.


#5825
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.070
  • Înscris: 25.06.2005

View Postadiatric, on 27 martie 2018 - 14:25, said:

-

Asa as recomanda si eu, iar pentru 1080p , raspberry pi3 b+
Asta nu stie sunet HD multicanal passthrough,nu e asa?

View PostAngelitto, on 27 martie 2018 - 13:41, said:

Daca vrei un device doar pentru Kodi (filme de pe HDD si continut online), nu cred ca gasesti ceva mai  bun ca Vero 4K. Mai multe informatii gasesti in topicul dedicat.
Va fi perfect când va avea si Netflix HD nativ. All in one, perfect solution... :-) Si, desigur, Gigabit Ethernet. ;-)

#5826
Honkytonk

Honkytonk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 358
  • Înscris: 03.04.2017
Angelitto si adriatic nu mai poluați aria cu pseudo-device-ul acela. Aceasta este aria de mediaplayere cu ANDROID!

View Postvirgilini, on 27 martie 2018 - 08:56, said:

Salutare!
După 5318 pagini tot nu m-am decis ce mediaplayer sa cumpăr în jur de 100 euro și de unde...pe care sa-l folosesc cu kodi la filme...Dacă cineva este mulțumit de vreun model anume poate ne spune mai multe ...multumesc!

Doar dacă citeai ultimele 10-15 pagini găseai aceleasi recomandări care au mai doar făcute de încă 100 de ori in celelalte "5318" de pagini pe care "zici că le-ai citit".
https://forum.softpe...2#entry22280760
https://forum.kodi.t....php?tid=252916
Virgilini
A mai primit recomandări și acum o lună, tot pe acest topic:

View PostHonkytonk, on 18 februarie 2018 - 16:32, said:

@virgilini
Dacă vrei să investesti o sumă de bani intr-un box doar pentru addonurile din kodi, ideea mea este că pierzi bani și timp.
Addonurile ilegale au viata din ce in ce mai scurtă (vezi mai sus sau cauta pe google), pentru ca periodic din două in două luni dezvoltatorii lor primesc scrisori de încetare a acelui addon. Era addonurilor care erau foarte bine dezvoltate, organizate, functionale a apus, pentru că prin 2013 (de când utilizam și eu prima oara kodi) erau putini utilizatori, iar "existența" lor era necunoscută multora, acum din cauza raspandirii utilizării kodi ele nu mai au timp să dureze mai mult de 1-2 luni.
Dar, am văzut că te interesezi pe topicul de tv-uri de un nou televizor-Sony. Dacă achizitionezi un tv sony, acela are android și implicit pui Kodi, nu mai ai nevoie de alt aparat in priză.
Oricum, indiferent ce marcă de televizor ți-ai lua, Kodi nu mai este de mult o referință in domeniul vizionare online. Este foarte perimat. Nu mai sunt dezvoltate suplimente/addon-uri de calitate de peste jumătate de an, acestea au o viată extrem de scurtă (1, maxim două luni) apoi proiectul este abandonat, pentru că autorii sunt foarte prigoniti de către autorități!
S-au mai dat detaliile acestea, tot ție acum fix o lună
https://forum.softpe...6#entry22474269
Așa că gândește-te de două ori inainte să mai arunci banii (indiferent câți) pe un alt aparat și sa stai o data la o săptămâna să cauti un addon funcțional în kodi pentru a viziona un film.

Editat de Honkytonk, 27 martie 2018 - 17:15.


#5827
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru amatorii de aplicatii de la google pe dispozitivele android , trebuie luat in calcul si : https://www.cnx-soft...tified-devices/

#5828
alynxs

alynxs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 19.03.2018
Ce TV box imi recomandati pentru un Samsung HD, model M4002, diagonala 80cm?

Eu m-am orientat spre Xiaomi Mi Box cu Quad Core si 2GB RAM. Il iau strict pentru Youtube (vreau sa mearga fluent, fara intreruperi si lag) si pentru browser (la fel, sa incarce fluent pagini gen OLX, Emag etc. si sa mearga fara lag).

Nu ma intereseaza Netflix sau alte aplicatii.

Credeti ca este ok?

#5829
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.070
  • Înscris: 25.06.2005

View Postalynxs, on 28 martie 2018 - 00:44, said:

Ce TV box imi recomandati pentru un Samsung HD, model M4002, diagonala 80cm?

Eu m-am orientat spre Xiaomi Mi Box cu Quad Core si 2GB RAM. Il iau strict pentru Youtube (vreau sa mearga fluent, fara intreruperi si lag) si pentru browser (la fel, sa incarce fluent pagini gen OLX, Emag etc. si sa mearga fara lag).

Nu ma intereseaza Netflix sau alte aplicatii.

Credeti ca este ok?
Da.

#5830
alynxs

alynxs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 19.03.2018
Mai am trei intrebari legate de Xiaomi Mi Box:

1) Am routerul la etaj, iar TV-ul este la parter. Practic camera cu routerul este exact deasupra celei cu TV-ul. Este despartit practic doar de tavan (ca un perete sa zic). Din ce am vazut acest mediaplayer nu are posibilitate sa pui cablu direct, deci WiFi-ul este singura solutie. Acum pe laptop sau pe telefon in aceeasi camera am semnal aproape maxim (4 sau 5 linii) dar nu stiu ce antena are acest dispozitiv, daca este foarte slaba fata de telefon sau laptop si risc sa nu prinda deloc semnal WiFi.

2) Am vazut ca dispozitivul nu ar avea deloc browser preinstalat dar se poate adauga de ex. Google Chrome. Pot sa ma misc prin acest browser si cu telecomanda (stiu ca e mult mai greu si se recomanda o tastatura sau un mouse) sau e obligatoriu mouse?

3) Este un Xiaomi Mi Box pe PCGarage resigilat cu aproape 90 de lei mai ieftin. merita sa iau un astfel de dispozitiv resigilat sau risc sa iau ceva cu probleme?

#5831
viodor

viodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 148
  • Înscris: 07.03.2007

View Postalynxs, on 28 martie 2018 - 09:04, said:

Mai am trei intrebari legate de Xiaomi Mi Box:

1) Am routerul la etaj, iar TV-ul este la parter. Practic camera cu routerul este exact deasupra celei cu TV-ul. Este despartit practic doar de tavan (ca un perete sa zic). Din ce am vazut acest mediaplayer nu are posibilitate sa pui cablu direct, deci WiFi-ul este singura solutie. Acum pe laptop sau pe telefon in aceeasi camera am semnal aproape maxim (4 sau 5 linii) dar nu stiu ce antena are acest dispozitiv, daca este foarte slaba fata de telefon sau laptop si risc sa nu prinda deloc semnal WiFi.

2) Am vazut ca dispozitivul nu ar avea deloc browser preinstalat dar se poate adauga de ex. Google Chrome. Pot sa ma misc prin acest browser si cu telecomanda (stiu ca e mult mai greu si se recomanda o tastatura sau un mouse) sau e obligatoriu mouse?

3) Este un Xiaomi Mi Box pe PCGarage resigilat cu aproape 90 de lei mai ieftin. merita sa iau un astfel de dispozitiv resigilat sau risc sa iau ceva cu probleme?
1.Nu ar trebui sa ai probleme,(dar daca ai iti trebuie un wifi extender sau sa schimbi ruterul cu unul mai performant)
2.Fara probleme chrome sau orice alt browser din google play plus sigur ca da iti trebuie o telecomanda air mouse cu giroscop
3.NU,resigilat in niciun sens.

#5832
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.070
  • Înscris: 25.06.2005

View Postalynxs, on 28 martie 2018 - 09:04, said:

Mai am trei intrebari legate de Xiaomi Mi Box:

1) Am routerul la etaj, iar TV-ul este la parter. Practic camera cu routerul este exact deasupra celei cu TV-ul. Este despartit practic doar de tavan (ca un perete sa zic). Din ce am vazut acest mediaplayer nu are posibilitate sa pui cablu direct, deci WiFi-ul este singura solutie. Acum pe laptop sau pe telefon in aceeasi camera am semnal aproape maxim (4 sau 5 linii) dar nu stiu ce antena are acest dispozitiv, daca este foarte slaba fata de telefon sau laptop si risc sa nu prinda deloc semnal WiFi.

2) Am vazut ca dispozitivul nu ar avea deloc browser preinstalat dar se poate adauga de ex. Google Chrome. Pot sa ma misc prin acest browser si cu telecomanda (stiu ca e mult mai greu si se recomanda o tastatura sau un mouse) sau e obligatoriu mouse?

3) Este un Xiaomi Mi Box pe PCGarage resigilat cu aproape 90 de lei mai ieftin. merita sa iau un astfel de dispozitiv resigilat sau risc sa iau ceva cu probleme?
Are receptie buna. Dețin doua. Vezi router. Orice browser, musai airmouse. Resigilat...nu vei stii niciodată motivul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate