Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"
 Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo
 Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 

QNap vs Synology

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.11.2001
Nu vreau sa starnesc un flame legat de cele 2 branduri, insa am urmatoarea intrebare: din punct de vedere al updateurilor de securitate, care firma sta mai bine ?

Sunt in etapa in care vreau sa aleg un NAS cu 2 bay-uri, oscilez intre 214play si TS-231. Am luat in calcul insa am renuntat la ideea de a pune un XPenology pe un HP Gen8.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,342
  • Înscris: 22.05.2003
Synology este de desprte castigator la partea de software,a tat ca usurinta in utilizare, cat si ca updates.

Problema Synology original este ca partea de hardware este nesimtit de scumpa pentru ceea ce ofera.

DS214play costa 1600 RON si are un procesor Intel Atom si 1 Gb RAM!

Un HP Microserver Gen8 este 928 lei la un magazin online, dar e mult mai puternic.

Ce e drept, instalarea e mult mai usor de realizat pe un HW original.

#3
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.11.2001
Am luat pana la urma un Hp Gen8 plus 2 buc WD RED 4TB.  Multumesc tuturor pt info.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate