Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!
 [cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...
 

O sa treaca vreodata RDS de limitarea "128 kbps"?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
E 3 Euro @danzi23 , o extraoptiune Ok pentru prețul plătit , mergea Ok acolo unde aveai H sau H+ , daca cădea pe EDGE ... Puteai sa te pui si in cap ca nu mai mergea !

#38
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Bai ... nemultumitilor - era buna vorba aia ... "nemultumitilor li se ia darul" . Ia duceti-va la concurenta sa-mi spuneti daca e mai bine - acolo e mult mai rau . Eu le-as propune sa taxeze dupa 5GB la aceeasi viteza ... dar sunt sigur ca nu va convine

Dupa ce ca avem nelimitat cu 16 LEI (eu am cu 21) , international gârlă de minute , 5 GB de trafic , tot nemultumiti sunteti . Pai cine stie ma ce va multumeste pe voi ...
Va plangeti ca
e 16 lei - dar nu e 4G si ca nu are viteza , dar rupeti in doua traficul la orice moment chiar daca nu ati avea impetuoasa nevoie de
cei 5 GB de trafic inclusi , care cumva , dupa ce ati trecut de la abonamente de peste 10-15Eur cu 200 - 500MB de la granzi , unde sa fim seriosi functiona la fel de repede ca aici , unde pe langa toate astea
aveti si nelimitat international (pentru mine asa e ca nu folosesc mai mult de 50 la 2-3 luni) in limita a 3000 minute .
Telefoane in rate ?! va plangeti ca sunt preturile nu stiu cum sau ca vin greu ...

Eu daca as fi divizia comerciala , v-as vinde totul cu dublu bani si jumatate beneficii - NU MERITATI ! Cu asemenea atitudine .... va mai si injuram putin - dar nu vreau warn

Edited by ingerulol, 07 May 2015 - 22:03.


#39
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
Bai oameni buni.Ce faceti cu atata internet ? Am 4Gb pe stick gratis de la RDS, iar cand ii consum, 5GB pe telefon tot de la ei. Imi ajung o luna intreaga pe laptop, la serviciu...Acasa folosesc wifi si pe telefon si pe laptop. Cum nu va ajunge netul? Se roaga astia de mine sa imi mai dea viteza acasa de fiecare data cand platesc factura...
Doamne ce "uameni" !Posted Image

Edited by 2hot4you, 08 May 2015 - 01:23.


#40
-As-

-As-

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 03.05.2015

 filip.serban, on 07 mai 2015 - 13:14, said:

In alta ordine de idei, Google tocmai a anuntat ca site-urile care nu au versiune de mobil vor fi scoase din index. Asa ca asteptati-va la site-uri optimizate FOARTE curand.
Si ce crezi ca o sa se petreaca cu optimizarea respectiva? O sa optimizeze adresele pentru 128kbps? O adresa in medie are cativa mb, cativa mb "descarcati" la MAXIM 128kbps... deja este discutie extra.

 ingerulol, on 07 mai 2015 - 22:03, said:

Bai ... nemultumitilor - era buna vorba aia ... "nemultumitilor li se ia darul" .

Pai cine stie ma ce va multumeste pe voi ...

Deci eu daca sunt posesor de Octavia, ca utilizator de Octavia nu am voie sa zic ceva? Ca o sa imi fie confiscata masina?

Inainte de cable link se lauda dial up, inainte de fiberlink se lauda cable link, este normal si logic sa privesti spre viitor, nu spre perioada in care stateam toti pe dial up si asteptam ton, cu genul asta de atitudine ar insemna sa nu mai investeasca careva in retea, sa ramana totate astea pe loc, ba chiar sa mai vanda din fibra, hai inapoi pe dial up si sa tacem toti.

In dimineata asta observai un update Google Chrome, 30 de mb, verificai update in magazinul google, are rost sa spun cat statu sa descarce 30 de mb? un update la google chrome, pe 128kbps, mai zic ca intre timp nu mai puteai face mare lucru pe internet?

Sa gandim spre viitor, la modul in care se prezinta internetul 2015, telefoanele de pe piata, inclusiv cele de buget, de pe care scriu si eu, ar trebui sa mareasca nitel 128kbps asta, nu la 1mb, nu la 10 mb, dar un 200-300kbps nu ar strica, orice kbps in PLUS, ar insemna avantaj pentru utilizator, timp de incarcare mai mic.

Edited by -As-, 08 May 2015 - 09:58.


#41
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Era greu sa-ti faci update-urile prin Wifi?
De ce nu te duci la altii care au oferte mai bune? Si nu, nu am net mobil de la RDS.
Ba chiar am renuntat la el dupa vreo cativa ani. Aveam "nelimitat" de la Orange, tot ceva similar cu ce ai tu, limitat dupa ce depaseai traficul recomandat sau cu costuri extra daca vroiam sa pastrez viteza.
Am renuntat la el pt ca nu-l mai foloseam. L-am luat mai mult pt laptop (tethering de pe telefon).
Cand nu am mai avut nevoie de net pt laptop nu prea l-am mai folosit (foloseam wifi) si am dat sotiei abonamentul.

#42
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,005
  • Înscris: 25.01.2007
evident ca omul nu are acces la wi-fi nici acasa, nici la serviciu.
ghinion, asta e, netul mobil inca nu este inlocuitor pentru netul fix.
io am wi-fi si acasa si la lucru, inca nu am reusit sa consum mai mult de 500 mega.
fiumeu a reusit o singura data, ca el face hot-spot pentru colegii din clasa, si, ciudat, nu i-au limitat viteza.

#43
-As-

-As-

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 03.05.2015
Am internet fix, am si router, dar telefonul mobil merge cu mine peste tot, nu stau sa fac legatura la adrese straine de wifi, mai ales cand sunt logat in home bank si alte cateva adrese.

Sa speram ca pe viitor face si RDS un pas spre viitor, cum ziceam nu 1mb pe secunda, dar cativa kbps parca se poate, asa ca de la sarac la sarac.

#44
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Dar de ce nu vrei sa treci la Digi Optim Nelimitat? Acolo ai 5 GB trafic de net.
Sau vezi oferta de la telekom, aia cu 384 kbps mereu. Alte optiuni nu prea ai.

Quote

asa ca de la sarac la sarac.

Cum era vorba aia? Si sarac si cu pretentii :lol:

Edited by danzi23, 08 May 2015 - 14:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate