Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!
 [cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...
 

Digimobil voce - scăderi de calitate?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 01.12.2014
la mine În cameră am între 100 107dbm  da uner între rupe convorbirile

pate telefonul nu masare egxat da c-am +-3 4dbm

netul mere prost  joacă telefonul intre digi și vodafon am focut sesizare anul trecut a promis ca pun un antenă În zonă da trebe să aștept intre 4 și 6 lun da cine știe cât?  de cond a modificat sectorel în oraș de atuncea foarte prot semnalu și acol unde fost bine în ainte și a scăzut putera semnalul nu înțeleg nimic au iei vare inginer tehnica?

#20
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Confirm si eu in Giurgiu o calitate audio mai scazuta, uneori semnal mai slab, si se intrerupe, nu mai aud interlocutorul, apoi dupa 2-3 secunde se inchide apelul!

#21
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 01.12.2014
există un site dual band  din  martie da nu a dat drumul la partea 900 nu știu de ce? de Tuncia a terecut mult

#22
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 06.02.2012

View Postattis21, on 06 mai 2015 - 00:19, said:

există un site dual band  din  martie da nu a dat drumul la partea 900 nu știu de ce? de Tuncia a terecut mult
Asa o fi, da limba romana scris, nota 4.

#23
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,124
  • Înscris: 02.07.2006

View Postattis21, on 06 mai 2015 - 00:19, said:

există un site dual band  din  martie da nu a dat drumul la partea 900 nu știu de ce? de Tuncia a terecut mult
ii da drumul, dar TU trebuie neaparat sa profiti de aceasta super oferta.Ce zici? Arunca un ochi si poate inveti ceva

#24
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,981
  • Înscris: 01.07.2007

View Postleomagic44, on 07 mai 2015 - 04:47, said:

Asa o fi, da' limba romana scris, nota 4.

attis21, foloseste google translate, ca nu prea te descurci cu limba romana. Nu se intelege, in totalitate, ce vrei sa comunici.

#25
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 10.10.2011

View Postlk1, on 05 mai 2015 - 21:07, said:

Confirm intreruperi in convorbire, in Oradea.
Pur si simplu 1-2 secunde se intampla sa nu mai aud nimic si sa rog persoana sa repete.


Exact la fel si in Bucuresti si Bragadiru, Ilfov. Cum am zis si alta data, imi aduce aminte de Cosmote inainte sa aiba 3G.

#26
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 10.10.2011
Problemele persista. Chiar acum m-a sunat tatal meu sa-mi spuna ca i s-a intrerupt convorbirea de 2 ori cu zgomote ca de fax (transmisie de date). Zona Prelungirea Ghencea - Valea Oltului (Bucuresti). Se pare ca problema apare pe telefoanele care au si conexiunea de date activa. Probabil ca reteaua incurca, cumva, sesiunea de date cu cea de voce.

#27
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Păi când  a mers vreodată rețeaua rds bine ca sa spunem acum ca există scăderi de calitate?

#28
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,205
  • Înscris: 22.03.2008
Testeaza retelele 2G de la Orange, Vodafone si Telekom si dupa sa iti dai cu parerea cat de bine sau rau se aude la Digi.

#29
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,981
  • Înscris: 01.07.2007
Vodafone 2g e chiar rau, nu se aude bine...

#30
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,166
  • Înscris: 04.02.2011

View Postgabybcr, on 26 mai 2015 - 19:59, said:

Testeaza retelele 2G de la Orange, Vodafone si Telekom si dupa sa iti dai cu parerea cat de bine sau rau se aude la Digi.

Vorbim strict de reţele 3G,  nu folosesc oricum 2G.

#31
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,205
  • Înscris: 22.03.2008
Daca luam in considerare HD Voice de la Orange, Telekom sau Vodafone, normal ca Digi e sub ei la calitatea sunetului. Am testat doar HD Voice del a orange si imi palce mult cum se aude, iar la Telekom am auzit ca se aude la fel de bine. Nu am testat la Vodafone, dar nici nu stiu daca au implementat, pana la urma, la nivel national. Au fost niste discuitii la un moment dat. Cat despre o convorbire 3G fara  HD Voice la Digi sau la ceilalti operatori, pot spune ca nu am sesizat diferente.

#32
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 10.10.2011
Nu discutam despre HD Voice si nici despre 2G, ci despre intreruperi (pauze in care nu se aude nimic) de secunde bune in convorbiri si zgomote ca de fax care duc la intreruperea convorbirii. Pe reteaua 3G Digi.Mobil.

Edited by iRunaway, 01 June 2015 - 14:54.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgabybcr, on 01 iunie 2015 - 11:58, said:

Nu am testat la Vodafone, dar nici nu stiu daca au implementat, pana la urma, la nivel national. Au fost niste discuitii la un moment dat. Cat despre o convorbire 3G fara  HD Voice la Digi sau la ceilalti operatori, pot spune ca nu am sesizat diferente.

Este AMR-WB si la Vodafone pe 3G, cel putin in Bucuresti.

#34
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Astazi, intr-o discutie cu cineva din Iasi, n-am putut intelege nici 1/10 din ce a vorbit. In locul vocii lui s-au auzit niste sunete asemanatoare cu cel pe care-l fac sticlele sparte cand le misti... In plus, observ ca volumul sunetului din convorbiri este la doua treimi pe Digi fata de Orange, de cateva zile. Incepe sa-mi faca mult cu ochiul o oferta interesanta de portare, cu "nelimitat minute si sms nationale + 2 GB de net" la 6 euro lunar, la prepay... Am un an cu Digi, dar parca in afara de pret nu e nimic tentant aici... Nu mai zic de AMR-WB la Digi, asta clar e un vis...

Edited by alexis27, 02 June 2015 - 21:28.


#35
relu14

relu14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 30.04.2008
Vorbesc de cateva ori pe saptamana in Anglia si pot sa spun ca nu am ce reprosa celor de la Digi din punctul de vedere al calitatii convorbirilor.In ceea ce priveste calitatea convorbirilor nationale cat si a semnalului nu am de ce ma plange, nu am avut pana acum nici un fel de problema.Tinand cont ca este totusi o retea destul de tanara in comparatie cu cele deja consacrate parerea mea este ca se misca destul de bine si probabil ca in cativa ani va fi peste competitori.Am fost client vodafone inca de la inceputuri,cand se numeau connex,si imi amintesc ca nici ei nu au fost perfecti.Eu zic ca problemele existente in prezent vor fi eliminate cu timpul,iar ritmul in care se lucreaza la extinderea retelei proprii este imbucurator pentru clientii Digi.Una peste alta,sunt multumit de calitatea serviciilor Digi si ma felicit ca am renuntat la vodafone in favoarea lor...Pentru pretul platit,atat calitatea cat si cantitatea serviciilor sunt mai mult decat ok.

#36
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostiRunaway, on 11 mai 2015 - 20:25, said:

Problemele persista. Chiar acum m-a sunat tatal meu sa-mi spuna ca i s-a intrerupt convorbirea de 2 ori cu zgomote ca de fax (transmisie de date). Zona Prelungirea Ghencea - Valea Oltului (Bucuresti). Se pare ca problema apare pe telefoanele care au si conexiunea de date activa. Probabil ca reteaua incurca, cumva, sesiunea de date cu cea de voce.

Confirmat si la mine, daca doriti sa purtati o convorbire decenta pe Digi opriti conexiunea de date. Oricum, de cateva zile s-a dus calitatea Digi, ma chinui sa inteleg ce spune interlocutorul, si fac adevarate exercitii de imaginatie ca sa imi dau seama ce doreste sa spuna. La mine perioada cotractuala s-a cam terminat, deci liber la portare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate