Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 

Izolare mansarda

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
crt82sil

crt82sil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 27.06.2010
Va salut! Scriu aici sa nu mai deschid alt topic.
Vreau sa ma apuc de izolarea mansardei.
Am citit ca este foarte important sa se asigure o ventilatie a vatei.

Pentru a asigura ventilatie as vrea sa bat pe astereala (adica paralel cu capriorii) stacheti (scandura) de 2x2 cm cam la 20 de cm distanta astfel incat vata sa nu stea lipita de astereala. Practic vreau sa ramana un spatiu de 2 cm peste tot intre vata si astereala.
Ce parere aveti? Sunt suficienti cei 2 cm pentru ventilatie?

La fel vreau sa fac si in pod (adica partea de tavan care aste orizontal). Acest pod este necirculabil, practic sunt doar 80 de cm intre tavan si clesti. As vrea ca acest pod sa-l fac din scanduri de 10 cm montate la 5 cm distanta unul de altul, sub scanduri sa vin cu vata astfel incat sa se asigure ventilatie.
Ce parere aveti?

#20
crt82sil

crt82sil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 27.06.2010
Nimeni, nicio idee?

#21
almic

almic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 18.06.2009
Salut!
Cum fac prinderea cd60 , de pe peretele din stg( din ud30 )  pe cd60 care pleaca in diagonala ?  Am incercat sa indoi un ud30 si sa-l prind pe cd si sa formez un unghi de cca135 grade dar nu am reusit ! A iesit mai bine cu un cd60 cu latura din dr indoita catre interior la 45 grade  dar nu rea am de ce sa o ancorez .
Merci !

Attached Files


Edited by almic, 30 November 2018 - 04:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate