Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...
 Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone
 

Huawei P8

- - - - -
  • Please log in to reply
1580 replies to this topic

#667
cristi0390

cristi0390

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 27.09.2013
Nu prea am inteles de la ce firma, am inteles doar ca are ceva pentru mine de la Huawei

#668
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Pffff...In momentul asta a ajuns si la mine. Nu aveau nr de telefon, de-aia nu am fost sunat :)
Attached File  uploadfromtaptalk1452860588026.jpg   69.17K   66 downloads

#669
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
un gest frumos din partea huawei, sa le folositi cu placere

Edited by sorin8181, 15 January 2016 - 17:39.


#670
subler

subler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.08.2007
Pe mine m au sunat azi in jur de 12.00, m-au anuntat ca abia luni ajunge pachetul...

Edited by subler, 15 January 2016 - 18:23.


#671
HIL

HIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.05.2010

View Postsorin8181, on 09 noiembrie 2015 - 09:38, said:

am putut compara "live" ca sa zic asa calittea pozelor intre Lg G3 si P8 si pot spune ca, atat in conditii de lumina buna, pe timp de zi, cat si seara, P8 este mult mai bun ca G3-ul din punct de vedere al camerei foto
Eu l-am comparat cu LG G4 si Iphone 6s. G4 are zgomot de imagine mult mai mare, dar are un balans de alb mai corect (Neutru). In schimb Iphone mi s-a parut mai rapid la focalizare, de asemeni la balansul de alb si cromatica pe timp de zi (nu cu mult, sunt diferente percepute prin comparatie directa, altfel nu mi-as fi dat seama de ele). In lumina mai slaba e mai bun Huawei P8 de departe.

#672
HIL

HIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.05.2010
Am o rugaminte la cei care au B200 instalata pe telefon, daca puteti sa imi spuneti cat va tine bateria (SOT) si cat ram aveti liber. Eu cu B170 am in mod constant 1,8 - 1,9 giga de ram liber, iar bateria tine 24 -26 ore cu 4 - 4,30 - 5 ore SOT. Multumesc!

#673
subler

subler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.08.2007
Am aflat si numele firmei de curierat, Sageata Albastra, vor veni maine...

Edited by subler, 15 January 2016 - 19:08.


#674
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
La mine a venit Fan Curier

Nova launcher + Tema Marshmallow pt EMUI :)
In caz ca va intereseaza tema va dau link de download
Attached File  uploadfromtaptalk1452885132777.png   32.51K   50 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1452885142207.png   34.12K   48 downloads

Edited by rovi, 15 January 2016 - 21:13.


#675
cichiti

cichiti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2016
Seamana cu cyanogen

#676
johny2k

johny2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.04.2005
Salut. Sunt posesor de p8 de vreo 2 saptamani, luat de la orange. Desi l-am luat cu prelungire abonament, el a venit liber, necodat, drept pentru care l-am pus imediat la treaba cu un abonament de la.rds.
Momentan, imi este greu sa ma obisnuiesc sa il incarc zilnic, pt ca vin de pe un Lenovo s860, care ma tine 2 zile jumatate cu toate serviciile activate.
Lasand aspectul asta deoparte e un telefon ok, desi inca nu l-am luat la butonat.
Am totusi cateva neclaritati:
a) am gasit setarea de activare a roamingului de date, insa nu o gasesc pe cea de roaming de voce. La rds daca pierzi semnalul te arunca automat si gratuit in vodafone.
B) ce inseamna "agregare operator"?
c) ma enerveaza ca atunci cand intru in agenda ca sa apelez pe cineva trebuie sa dau click pe nume si inca odata pe numarul de telefon. Exista vreo solutie cand dau click pe nume sa plece direct apelul?
Multumesc celor ce se vor deranja sa bage in seama postul.

Edited by johny2k, 15 January 2016 - 22:44.


#677
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009

View PostHIL, on 15 ianuarie 2016 - 18:46, said:

Am o rugaminte la cei care au B200 instalata pe telefon, daca puteti sa imi spuneti cat va tine bateria (SOT) si cat ram aveti liber. Eu cu B170 am in mod constant 1,8 - 1,9 giga de ram liber, iar bateria tine 24 -26 ore cu 4 - 4,30 - 5 ore SOT. Multumesc!
Depinde foarte mult cum folosesti telefonul, in principiu al meu pe B200 prinde cam 5.30 ore SOT in medie, folosit pe wifi in cea mai mare parte, iar folosit pe date cam 4 - 4,5 ore SOT
Oricum fiecare folosim telefonul diferit asa ca sunt niste valori relative, dar mie persnal B200 mi se pare cel mai stabil soft de pana acum
In alta ordine de idei, nu joc jocuri foarte solicitante, in medie cam 30 de minute pe zi, ceva table, candycrush, unblockme..asa la trecerea timpului, in rest navigare pe net, mess, whathapp, facebook cam o ora de apeluri..

#678
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009

View Postjohny2k, on 15 ianuarie 2016 - 22:42, said:

Salut. Sunt posesor de p8 de vreo 2 saptamani, luat de la orange. Desi l-am luat cu prelungire abonament, el a venit liber, necodat, drept pentru care l-am pus imediat la treaba cu un abonament de la.rds.
Momentan, imi este greu sa ma obisnuiesc sa il incarc zilnic, pt ca vin de pe un Lenovo s860, care ma tine 2 zile jumatate cu toate serviciile activate.
Lasand aspectul asta deoparte e un telefon ok, desi inca nu l-am luat la butonat.
Am totusi cateva neclaritati:
a) am gasit setarea de activare a roamingului de date, insa nu o gasesc pe cea de roaming de voce. La rds daca pierzi semnalul te arunca automat si gratuit in vodafone.
Posted Image ce inseamna "agregare operator"?
c) ma enerveaza ca atunci cand intru in agenda ca sa apelez pe cineva trebuie sa dau click pe nume si inca odata pe numarul de telefon. Exista vreo solutie cand dau click pe nume sa plece direct apelul?
Multumesc celor ce se vor deranja sa bage in seama postul.
Nu detin cartela digi, sper sa nu spun vreo prostie dar la Setari- network operators ai optiunea "choose automatically". Adica esti pe digi, dar in momentul cand nu ai semnal, intra automat romingul pe vodafone(cred). Poti selecta manual reteaua dorita, fara roaming, daca debifezi optiunea "choose automatically" si alegi manual reteaua dorita. Asta e parerea mea, ti-am zis, nu am cartela digi sa testez personal, incearca si tu sa vezi.
In ceea ce priveste apelarea din agenda, asa este..si pe mine ma deranjeaza faptul ca trebuie sa apas de doua ori (o data pe contact si a doua oara pe numar ca sa pot apela pe cineva, dar cu timpul m-am obisnuit, practic cand apesi pe un contact intri intr-un fel de meniu de unde poti fie apela, fie trimite mesaj, fie initia apel pe whatspp, etc. Partea buna e ca din meniul "dialer" (istoric apel) poti apela direct persoana dorita Posted Image
Mai poti incerca si o aplicatie de apel de pe playstore, daca nu te obisnuiesti

Edited by sorin8181, 15 January 2016 - 23:07.


#679
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
autonomie fff buna pt p8! nu stiu cum de se plang unii! ori au fake ori au soft prost. la mine e b200.

Attached Files



#680
StefanAndrei23

StefanAndrei23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.12.2015
Mie cu android 6 b313 imi ia 14% noaptea. I.am dat wipe data si factory reset de 2 ori, la protected apps nu am niciuna. M.am obisnuit asa...

#681
johny2k

johny2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.04.2005
@sorin8181 ms pentru raspuns. Setarile de care ai vb le-am facut deja, insa pe celalalt aveam setare dedicata.

Despre "agregare operator" stie cineva ceva?

Despre autonomie e greu de vorbit. Pe mine ma nemultumeste, pt ca eu il butonez toata ziua. Am un bussines online si de la 7 la 22 aproape non stop folosesc telefonul.
Daca il folosesti cu moderatie cred ca e acceptabil.
Ma gandesc sa ma intorc pe Lenovo S860. Mai vedem ce si cum.

#682
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009

View Postjohny2k, on 16 ianuarie 2016 - 07:38, said:

Despre "agregare operator" stie cineva ceva?

nu am folosit pana acum setarea respectiva, din ce am inteles ajuta la o crestere teoretica a vitezei de transfer pe 4G, nu cred ca se observa efectiv in utilizarea normala, poate doar pentru teste.. Ceva informatii am gasit pe-aici:
http://www.nwradu.ro...nivel-national/

Edited by sorin8181, 16 January 2016 - 09:59.


#683
maineanuv

maineanuv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.01.2016
Am urmarit topicul de cand mi-am luat telefonul, de la sfarsitul anului si am sesizat doua categorii de posesori, unii multumiti de baterie, altii total nemultumiti, din pacate aici sunt si eu.
Am cumparat telefonul datorita faptului ca am fost extrem de multumit de Huawei P6 la care ma tinea bateria pana la 4 zile, P8 tine maxim o zi si jumatate si am inchis toate aplicatiile care nu-mi foloseau si am f. mare grija in utilizare, altfel abia prind o zi plina.
Inaintea mea cu cateva zile un var de-al meu si-a cumparat tot un P8 de la acelasi magazin Orange ca si mine, deci avem amandoi acelasi operator, pe el il tine bateria cu circa 30-40% mai mult. Cand a primit telefonul avea EMUI b170 si acuma are b200 fara nici o schimbare in autonomie.
Avema aceleasi setari folosim telefonul cam la fel si totusi, al meu consuma bateria mai repede.
   Singura diferenta pe care am observat-o este display-ul, la setari identice si cu acelasi soft al lui se vede ma rece decat al meu, inca o diferenta ar fi ca al meu se incalzeste cand vorbesc si al lui nu, de aici trag concluzia ca Huawei a folosit display-uri diferite, si poate si alte componente rezultand in diferenta de autonomie a bateriei.

#684
johny2k

johny2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.04.2005
Asta cu bateria e ca si cu consumul la masini. Depinde cat de mult ii dai "talpa". Eu unul nu l-am luat sa il pun pe masa in club.
Mi se pare aiurea sa pui pe un telefon ultimele tehnologii si o baterie de 2800. Daca folosesti tot ce iti ofera telefonul asta nu te prinde ora 12 cu un "plin".

Daca il folosesti doar ca telefon si feisbucit cred ca ajungi la ceva performante. Eu tind sa renunt la el, ii mai dau sanse o saptamana :)

Edited by johny2k, 16 January 2016 - 11:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate