Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu
 

Kuga Titanium 180cp TDCi

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Pe Lifestyle Honda are tapiterie de alcantara, nu stiu ca are Kuga la Titanium dar si aici trebuie sa faci o comparatie. Navigatia la CR-V face-lift e integrata intr-un sistem nou, ceva de entertainment si conectivitate, foarte posibil sa poti baga pe undeva un sim (gratuit la RDS :)) pt date. Acum nu stiu ce diferenta de pret cere Honda intre Lifestyle si Executive, dar sunt foarte multe in plus la exec pt banii aia  - keyless drive, tapiterie piele, plafon integral din sticla, usa spate automata etc - stiu pt ca si eu "vanez" unul din ultimele cr-v-uri cu 2.2D executive cu cutie automata. CR-V-ul are si o fiabilitate recunoscuta, dar asta cred ca nu trebuie pusa in calcul deocamdata la noul motor biturbo...
Despre dinamica: am mers si eu odata cu un Kuga inchiriat, cu jenti de 17", si mi s-a parut ca se cam leagana :). Totusi jentile alea aduc clar avantaje pe drumurile proaste. Cu CR-V pre-facelift am facut de doua ori drivetest, odata cu manuala, odata cu automata, si am zis clar automata. M-a enervat start-stop-ul ca nu eram obisnuit. Dar dinamica, confortul si ergonomia mi s-au parut de exceptie pt un crossover, in conditiile in care masina curenta e un W212 350CDI 7G. La banii care vrei sa-i dai trebuie sa faci tu drive-teste complet si sa decizi pe baza parerilor tale. Oricum sunt sigur ca oricare din cele doua isi merita banii.

#20
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
CR-V este model 2015 ( http://www.autovit.r...-C36518611.html ) in timp ce kuga e 2013. Ford are acelasi bord si volan de la dubite pana la kuga. Practic la toata gama de modele, in afara de noul mondeo...

#21
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Apropo... Noul Mondeo ! Loove la prima vedere !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate