Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Femeile puternice.

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postjojo88, on 18 iulie 2015 - 22:01, said:

N-ai fost lasata sa te afirmi la modul real, sau care e problema ta? Mie personal mi se pare cu totul fara sens acel "ar trebui" cata vreme problema "egalitatii" femeilor cu barbatii a fost rezolvata demult.

Tocmai am fost de acord cu tine. Aș putea să întreb care este problema ta, mai degrabă.

#56
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,177
  • Înscris: 31.07.2007

View Postjojo88, on 18 iulie 2015 - 21:13, said:

As paria ca nici tu nu stii sa tricotezi si ca s-ar putea sa ti se para mai complicat decat rezolvarea cubului Rubik!

Si eu as paria ca n-ai inteles reply-ul meu. Posibil, nu am fost destul de explicit. Schimbatul rotii este o operatiune ce implica forta fizica, nu cunostinte. Sa stai cu tigara in gura ranjind satisfacut in timp ce tipele alea se chinuie sa scoata roata din portbagaj si sa le vezi cum se schinuie sa desfaca surubele nu-i o chestie pe care s-o povestesti ulterior "le-am explicat, ca nu stiau". Daca alea nu stiau sa bage lichidu' de parbriz, intelegeam.

View Postjojo88, on 18 iulie 2015 - 22:01, said:

N-ai fost lasata sa te afirmi la modul real, sau care e problema ta? Mie personal mi se pare cu totul fara sens acel "ar trebui" cata vreme problema "egalitatii" femeilor cu barbatii a fost rezolvata demult.

O femeie puternica ii una care ii tratata la egal cu barbatii si nu se smiorcaie.

#57
jojo88

jojo88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 30.04.2015

View PostCazimi, on 18 iulie 2015 - 22:16, said:



Tocmai am fost de acord cu tine. As putea sa intreb care este problema ta, mai degraba.

N-ai putea, fiindca ai continuat cu o alta idee, pe care se vede ca esti incapabila sa ti-o asumi. Fa-ti rost de oja aia rosie si de sutien! Success!

#58
jojo88

jojo88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 30.04.2015

View Postedy_wheazel, on 19 iulie 2015 - 00:19, said:



Si eu as paria ca n-ai inteles reply-ul meu. Posibil, nu am fost destul de explicit. Schimbatul rotii este o operatiune ce implica forta fizica, nu cunostinte. Sa stai cu tigara in gura ranjind satisfacut in timp ce tipele alea se chinuie sa scoata roata din portbagaj si sa le vezi cum se schinuie sa desfaca surubele nu-i o chestie pe care s-o povestesti ulterior "le-am explicat, ca nu stiau". Daca alea nu stiau sa bage lichidu' de parbriz, intelegeam.



O femeie puternica ii una care ii tratata la egal cu barbatii si nu se smiorcaie.

Pana la urma s-a dovedit ca nu forta fizica le-a lipsit, ci cunostintele. De aceea n-am inteles probabil reply-ul tau.


Adica barbatii nu sunt tratati frumos, sau cum?

#59
jojo88

jojo88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 30.04.2015

View Postedy_wheazel, on 19 iulie 2015 - 16:37, said:

Am impresia ca iti lipseste capacitatea de a citi si intelege un text simplu sau poate doar simulezi asta.


Daca erai un domn iti asumai tu neputinta de a te exprima inteligibil.

LE Oricum e evident faptul ca nu intentionezi decat sa arati ce smecher mare esti tu.

Edited by jojo88, 19 July 2015 - 17:41.


#60
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Vine naiba vrea femei puternice?

Eu vreau o femeie slaba, ca de-aia sunt barbat, s-o..sprijin.

#61
jojo88

jojo88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 30.04.2015
Mai bine doreste-ti o femeie buna! Daca vrei sa vezi ce poate sa faca o femeie slaba, care pune pret pe modelul sutienului, citeste cartea, sau vezi filmul, Doamna Bovary.

#62
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,177
  • Înscris: 31.07.2007

View Postjojo88, on 19 iulie 2015 - 17:28, said:

Daca erai un domn iti asumai tu neputinta de a te exprima inteligibil.

Eu scriu: O femeie puternica ii una care ii tratata la egal cu barbatii si nu se smiorcaie.
Tu scrii: Adica barbatii nu sunt tratati frumos, sau cum?
Logica fiind?

Quote

LE Oricum e evident faptul ca nu intentionezi decat sa arati ce smecher mare esti tu.

Da. Probleme?

#63
jojo88

jojo88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 30.04.2015

View Postedy_wheazel, on 20 iulie 2015 - 19:11, said:


Eu scriu: O femeie puternica ii una care ii tratata la egal cu barbatii si nu se smiorcaie.
Tu scrii: Adica barbatii nu sunt tratati frumos, sau cum?
Logica fiind?



Da. Probleme?

A ramas ca tu sa faci lumina in problema, nu eu. Te-am intrebat practic daca cu barbatii te porti mai urat in general, chiar daca aceia sunt oameni de treaba, asa incat sa pot intelege daca o femeie are motive sa se smiorcaie din cauza asta..

Nu ma consider ca facand parte din categoria femei puternice si e posibil sa ma smiorcai..

#64
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View PostPurpura, on 18 iulie 2015 - 20:00, said:

Cazimi, I hear you, dar nu sunt de acord. O femeie nu e puternica daca are un minumum de cunostinte practice, e puternica daca se descurca in viata in general.

In principiu odata ce a fost nevoie sa te descurci, ai acumulat niste cunostinte practice, nu poti sa treci prin viata si sa nu inveti nimic. Sau poti, daca esti o mimoza care are oameni care sa aiba grija de ea, dar aia nu e o femeie puternica, aia e o femeie cu servitori. Intr-un final nu cred ca e mai puternica femeia care pune mana pe surubelnita fata de femeia care pune mana pe telefon si suna un electrician pe care are cu ce sa il plateasca. Fiecare se descurca cum poate, important este sa se descurce, nu sa se milogeasca pe la altii sa faca un pustiu de bine si sa o salveze de incompetenta ei. Si mai cred ca o femeie puternica este cea care isi cunoaste limitele si ori incearca sa le depaseasca daca e cazul, ori le accepta cu demnitate daca nu le poate depasi. Adica daca te bagi in spital incercand sa faci chestii pe care clar nu poti sa le faci, nu mi se pare un semn de putere, ci de inconstienta. Un om puternic (femeie sau barbat) stie sa faca fata si dificultatilor si esecului, acolo se vede cu adevarat puterea din punctul meu de vedere. E usor sa pozezi in om stapan pe sine cand totul merge cum iti doresti tu, dar in situatii de criza se vede de fapt valoarea.

Edited by black_dizzy, 24 July 2015 - 10:50.


#65
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postblack_dizzy, on 24 iulie 2015 - 10:50, said:

In principiu odata ce a fost nevoie sa te descurci, ai acumulat niste cunostinte practice, nu poti sa treci prin viata si sa nu inveti nimic. Sau poti, daca esti o mimoza care are oameni care sa aiba grija de ea, dar aia nu e o femeie puternica, aia e o femeie cu servitori. Intr-un final nu cred ca e mai puternica femeia care pune mana pe surubelnita fata de femeia care pune mana pe telefon si suna un electrician pe care are cu ce sa il plateasca. Fiecare se descurca cum poate, important este sa se descurce, nu sa se milogeasca pe la altii sa faca un pustiu de bine si sa o salveze de incompetenta ei. Si mai cred ca o femeie puternica este cea care isi cunoaste limitele si ori incearca sa le depaseasca daca e cazul, ori le accepta cu demnitate daca nu le poate depasi. Adica daca te bagi in spital incercand sa faci chestii pe care clar nu poti sa le faci, nu mi se pare un semn de putere, ci de inconstienta. Un om puternic (femeie sau barbat) stie sa faca fata si dificultatilor si esecului, acolo se vede cu adevarat puterea din punctul meu de vedere. E usor sa pozezi in om stapan pe sine cand totul merge cum iti doresti tu, dar in situatii de criza se vede de fapt valoarea.

Sunt de acord cu ce spui și a fost spus mai sus de un user, „oameni orientați pe găsirea soluțiilor”, dar explicația ta este mai amplă.

Aș adăuga totuși o nuanță:

View Postblack_dizzy, on 24 iulie 2015 - 10:50, said:

Intr-un final nu cred ca e mai puternica femeia care pune mana pe surubelnita fata de femeia care pune mana pe telefon si suna un electrician pe care dacă are cu ce sa il plateasca.
Deși s-ar putea să fie același lucru.
În ce mă privește, am casa plină de tot soiul de scule. Puține dintre ele le folosesc eu însămi (la bormașină, de exemplu, nu prea m-aș băga, din motivele de siguranță menționate de tine), dar le am urmând un sfat al tatălui meu: mulți oameni ar vrea să te ajute, dar dacă nu au mijloacele (sculele) necesare, nu prea au cum. Și atunci e mai bine să ai sculele.

#66
zurLee

zurLee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 30.11.2014

View Postjupon, on 16 martie 2015 - 19:09, said:

Ce femei considerati mai puternice?

dezinhibatele sau pe cele mai retinute, misterioase?

astea chiar nu-s criterii potrivite. cele mai puternice femei sunt cele lipsite de complexe. mai ales legate de aspectul fizic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate