Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"
 

dovada circulatie

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 biokosmy, on 26 februarie 2015 - 12:53, said:

Am vazut imaginea postata cu albastru si rosu asta a fost situatia cu precizarea ca taxiul avea viteza mai mare decat a mea / cunoscutii mi au spus ca trebuia sa ma caciulesc la politust cu sa traiti sefu / eu nu sunt genul .i am wxplicat logic fenomenul ca nu am jenat pe nimeni in trafic / nu era echipaj de politie pe mcv care au camera ci ub
N Logan simplu  Oricum cine stie zona  am  fost oprit unde se termina casa de oaspeti dincoli de vulcanizare ./ era coloana de
Masini in spatele meu su in fata si politia venea cu girofar su sirena de parca eram mare traficant / recunosc ca am cazut de fraier trebuia sa stau naibii pe loc sa nu dau ocazii la interpretari..... Apropo pe proces vb nu e trecut nic i un martor ca am inteles de la altuu ca pe noul cod nu e obligatoriu / sfatull meu este sa opriti la intrare in sens chiar daca  are  n benzi .......si trece unul cu trotineta pe acolio

Scuze de ortografie / scris de pe mobil in viteza

intelegi gresit...
politia nu vrea sa te caciulesti, ci vrea sa stie daca ai inteles unde ai gresit.
tu, n-ai inteles, asa ca te-a parlit.
daca intelegeai si stiai regulamentul, te puteai alege cu o amenda mai mica sau cu avertisment.
ala nu e rond de 16 benzi, asa cum sugestiona test-driver, acolo chiar trebuia sa dai prioritate.
sfatul tau trebuie sa fie sa dai prioritate la cel care vine in cerc, nu sa opresti

sa-i raspund si lui DanAndrei, a fost neacordare de prioritate, pentru ca taximetristul a franat, initiatorul omite sa spuna lucrul asta

#128
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

 DANANDREI2001, on 26 februarie 2015 - 11:26, said:

Fiecare conducator auto poarta in ranita bastonul de taximetrist.Posted Image
Daca era de accord sa-ti despagubeasca bara, altfel te judecai cu el.
Daca ai sti cat de tentat am fost de N ori sa aplic ce-am scris acolo. Dar... nu sunt genul, desi cunosc vreo doi care abia asteapta ocazia.
Nu m-as judeca cu nimeni, as face CASCO cu regres ;)

#129
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
un caz similar
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s6IcsumP4mw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#130
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Da' si motorciclistu' ambitios, nu gluma... :D

#131
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
:lol:
plateste asumarea prostiei pe care o crede, ca toti soferii merg legal, incepator..

#132
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
@tsunnami
ai " ceva "  oase rupte ?

#133
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
nu de la motor

la motocicleta am avut si noroc, si, cu trecerea timpului inveti sa te conservi
ce-a facut asta in film se numeste dead-wish in limba lui
adica era clar ca ala trece, daca avea masina il suspectam ca a vrut sa faca pe justitiarul.
sau poate ca a uitat ca e pe 2 roti. :lol:

deci nu, nu suna aeroportul cand trec p-acolo, cum suna la multi dintre colegii mei, :lol:

#134
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Mai suna cosmodromul uneori, ca aeroportul te rateaza... Posted Image

#135
biokosmy

biokosmy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.04.2008
revin cu vechea poveste / am primit de la politie scrisoare sa ma prezint pentru verificarea cunoasterii regulilor de circulatie conf art 106din oug 195/2002 / e corect ? mai ales ca in casuta in care se specifica daca trebuie ori nu sa ma prezint sunt taiate ambele portiuni
https://imageshack.us/i/p5LuFfUzp

#136
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
io zic sa dai un telefon sau sa mergi pana la ei
oricum au auzit ca cele 15 intrebari sunt de rasul curcii

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate