Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...
 Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...
 Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...
 Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...
 

BONUL fiscal - lege de la 1 martie

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#289
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 Wiggle, on 21 aprilie 2015 - 16:08, said:

Din ce am inteles la TV, o sa se schimbe modul de extragere sa nu mai fie atat de multi castigatori.

Da, o tot balacaresc (nota: chiar si asa au balacarit-o din incompetenta lor 100%, daca e cineva care poate spune cite bonuri sint in fiecare zi in tara asta, pe fiecare valoare, guvernul este - dar ce ma mir, astia sint luati prin surprindere cind vine iarna, normal ca sint surprinsi si de numarul de bonuri). Dar dupa cum am mai spus-o: nu de asta ii platim!

Nu ca sa faca loterie. Nu ca sa isi indese pe sub pat, in dulap si in seifuri Picasso, aur, milioane si alte alea!

In cazul de fata e foarte simplu, controale! Dupa cum am spus-o (cu mult inainte sa inceapa ANAF-ul) - si nu in ideea spagara a lor ca dam in cap la comanda concurentei sau cautam chelnerii de maruntul de prin buzunare. Ci pur si simplu daca se da bon la tranzactie, la consumatorul final. Asta include deja tot, nu trebuie sa il cauti pe ala ce stocuri are, ce face si ce drege - daca a luat marfa pe persoana fizica si a platit TVA-ul full la supermarket din buzunar, treaba lui daca vrea sa plateasca mai mult. Sa iti dea bonul ei, ca asa vor nu ca stai sa te tirguiesti ca il vrei neaparat sa participi la loteria mizilic.

#290
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,269
  • Înscris: 24.01.2008
Am vazut azi-noapte un titlu, butonand televizoru': "Noi reguli la loteria fiscala" (cred ca erau in reluare stirile ProTV).  Habar n-am despre ce era vorba, la mine e muzica mereu, iar TV-ul merge pe Mute.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate