Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...
 Senzori de miscare cu lampi ce se...

Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 

Cât de frig sau cald este la voi?

* * * - - 26 votes
  • Please log in to reply
34683 replies to this topic

#34489
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,223
  • Înscris: 25.06.2007
Attached File  IMG_4590.jpeg   197.22K   15 downloads

Azi tot au tras niște reprize de ploaie, acum s-a mai liniștit, sunt la plimbarea de seara cu cățelu…

#34490
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,314
  • Înscris: 30.08.2017

View PostNeaceasca85, on 02 iunie 2024 - 14:30, said:


As vrea o furtuna ca aia. 17.09.2017 nu 19. Dar si cu multa ploaie si trasnete, nu doar vant sec uscat turbat. 5 august 2006 Slatina ar fi ceva gen Timisoara 2017+multa ploaie cu vizibilitate scazuta (47 de litri pe mp). Am ratat-o si voi regreta toata viata.


De ce sa vrei o furtuna care a distrus proprietati si a omorat oameni?

#34491
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,547
  • Înscris: 14.10.2008
Nu vreau asta. Asta este un efect secundar sa-i zic. ANM a fost acuzat ca nu a avertizat la timp. Drept urmare acum avertizeaza exagerat.

Eu nu voi muri niciodata de la vreme sau de la curentul electric. Sunt prea pasionat, le cunosc prea bine. Posted Image Acasa practic am si adapost anti tornada, dar cum ziceam, nu doresc asa ceva.

Imi pare rau de cei 2 tineri din Italia luati de viitura, Doamne ce fata frumoasa era. Posted Image

Uite un hint, daca ploua tare, vantul e mai slab, daca e furtuna uscata cum a fost prostia aia de la TM, vantul e puternic si practic inutil, pagube degeaba. Idel e sa ploua cat sa nu se vada nimic, plus vant. Dar sa ploua, sa tune puternic. Posted Image

#34492
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,314
  • Înscris: 30.08.2017
Trist ce s-a intamplat in Italia. Vazusem o poza u ei undeva pe o zona cu mult pietris, nimic ce parea periculos. Apoi o poza cu ei in mijlocul apelor. Nu stiu in ce masura poti sa previi asa ceva.

#34493
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,547
  • Înscris: 14.10.2008
Simplu, stai acasa cand se anunta vreme mare. Eu oricum urasc calatoriile. Cand e prognoza de ceva, refuz orice plecare, parchez urgent masina acasa. Deci grindina unicul pericol pentru ea.

Altii fac storm chasing, eu nu as face asa ceva.

Unde imi place sa iau nota 3? La materia Estofex. Posted Image Macar 2 tot vreau acolo. Posted Image

#34494
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,303
  • Înscris: 07.02.2003
22°C la orele 8:00 in capitala statia Filaret, a fost prima noapte tropicala din acest an, adica minima a depasit 20°C.

Edited by andreic, 03 June 2024 - 07:10.


#34495
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,547
  • Înscris: 14.10.2008
Iarasi prostia cu oraj matinal, de data asta m-a trezit intai avionul primariei de eradicat tantarimea, apoi o aversa scurta cu 1 tunet indepartat, cu 0,4 mm la Slatina si 4,8 mm la Miesti, 0,4 si la Mioveni.

Avionul si-a reluat zborul la ora 08, idiotul. Posted Image

La ora 0 a aparut Codul 3 pe Estofex. Zicea Thomas Pucik ieri ca e posibil sa dea asa ceva. Acum ANM e mai putin generos, portocaliu pana la DJ, OT nu, dar se poate da prin nowcasting, cu Ro Alertul aferent.

#34496
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,060
  • Înscris: 13.06.2004

View Postandreic, on 03 iunie 2024 - 07:10, said:

22°C la orele 8:00 in capitala statia Filaret, a fost prima noapte tropicala din acest an, adica minima a depasit 20°C.

Am fost aseară pe afară, cald.
Un magazin mare din centru a revenit la program non-stop, că probabil a crescut numărul potenţial de clienţi noaptea. E bine, că ajuns să pot cumpăra aseară de acolo. Obişnuit cu programul până la 23, acum câteva zile am şi mers rapid o staţie de tramvai, că abia se moşcăia vatmanul. Dacă rămâneam în tramvai şi mergeam pe urmă încet pe jos, mai puţin lipsit de nervi eram.
E bine că e mai cald, că mai iese lumea după 22 pe afară.   :)

#34497
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,547
  • Înscris: 14.10.2008
Mie nu-mi place ca iese lumea (adica si gastile de golani) noaptea si nu mai e linistea care imi place.

Cald afara, cu umezeala, ca inainte de furtuna. AC in masina merge pe maxim, in regim Auto(mat).

View Postsilcar, on 02 iunie 2024 - 10:33, said:

asta stie el cel mai bine. Nu degeaba e plin de analfabeti functional!
Alta sintagma mai stii? Ca pe asta o tot repeti.

Politicos iti spun ca ma gandesc sa incep si eu o lista de ignore, nu am inca, dar ma bate gandul. Si ar fi bine sa procedeze asa oricine nu ma suporta.

Religia CO2 e mai a dreaq decat islamul. Daca contrazici pe adepti, risti sa fii aruncat in aer, chiar si virtual.

Hai sa nu ma mai enervez, poate imi face vremea o surpriza frumoasa pana maine. Posted Image Poate voi simti din nou ce nu am mai simtit de 5 ani. Doamne Ajuta.

#34498
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,303
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdjl, on 03 iunie 2024 - 12:07, said:

E bine că e mai cald, că mai iese lumea după 22 pe afară.   Posted Image
Da, iese dupa ce a transpirat ziua gramada Posted Image Eh... pana in septembrie-octombrie n-avem ce face, e vara 100% deja cel putin in zona capitalei.
Am deja 24°C in camera, apa rece e calda natural, a trebuit sa reduc temperatura la centrala ca iesea mixul de apa prea fierbinte.

Edited by andreic, 03 June 2024 - 18:17.


#34499
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,547
  • Înscris: 14.10.2008
Asa e la noi, iarna tremuram-inghetam, vara transpiram, doar ca eu prefer sa inghet putin decat sa transpir.

#34500
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,303
  • Înscris: 07.02.2003
Pai de, vorba aia din popor, avem 2 anotimpuri Posted Image

Apropo, 34°C in capitala, Filaret orele 15:00.

Edited by andreic, 03 June 2024 - 14:07.


#34501
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,250
  • Înscris: 21.05.2019

View PostNeaceasca85, on 03 iunie 2024 - 12:19, said:

Mie nu-mi place ca iese lumea (adica si gastile de golani) noaptea si nu mai e linistea care imi place.

Cald afara, cu umezeala, ca inainte de furtuna. AC in masina merge pe maxim, in regim Auto(mat).


Alta sintagma mai stii? Ca pe asta o tot repeti.

Politicos iti spun ca ma gandesc sa incep si eu o lista de ignore, nu am inca, dar ma bate gandul. Si ar fi bine sa procedeze asa oricine nu ma suporta.

Religia CO2 e mai a dreaq decat islamul. Daca contrazici pe adepti, risti sa fii aruncat in aer, chiar si virtual.

doar in cazul tau o repet. Că suntem sătui de aberațiile pe care le arunci pe aici când vine vb de încălzirea globala. Nu ai ce sa contrazici că tu nu ai nici o probă. Pe când eu am. Aia e diferența.

Edited by silcar, 03 June 2024 - 22:25.


#34502
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,627
  • Înscris: 18.10.2011
In Bucuresti, in bloc - fatada catre nord, cu pomi in fata, etaj inferior.

Ora: 1:20 noaptea

Temperatura in apartament, la 1.20 metri de podea, langa usa de la balcon deschisa: 23.7 grade. Umiditate: 73%.

Se simte zapuseala si deja nevoia de aer conditionat, la ora asta, adica noaptea.

Nu stiu, banuiesc ca se incalzesc betoanele... totusi mi se pare cam mare inertia termica...

Personal, daca vin de afara, chiar daca nu fac mare efort (mers pe jos etc) simt nevoia sa bag AC la 23-24 de grade.

In zilele caniculare (35+ de grade) am 26-27 de grade din ce imi amintesc...

#34503
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,632
  • Înscris: 15.06.2007
Dimineata pe racoaareee.. 14 grade pantaloni scurtinsi tricou, ca imediat se incalzeste

[ https://i.postimg.cc/K81WrMPS/20240604-073100.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ca mi-aminteste de copilarie.. cand dardaiam dimineata si ma topeam la pranz

A plouat cu sete aseara, ici colo torential

#34504
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,060
  • Înscris: 13.06.2004
În Bucureşti a fost prea cald şi e prea umezeală, dar mai bine cald decât frig.
Şi aici a plouat.

#34505
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,303
  • Înscris: 07.02.2003
Nooo, mai bine mai racoare decat cald Posted Image Umezeala a fost extrema, 98-99% la Filaret si Baneasa. Totul se simte umed, pui mana pe usa, zici ca e uda, poarta la fel...
E ca la tara aproape in vegetatie serioasa cand totul devine ud dimineata.

#34506
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,547
  • Înscris: 14.10.2008
Omul din Bumbesti Jiu a avut cadou de ziua lui o super furtuna azi noapte la ora 2. La mine jale, 4,8 mm Miesti si 0,4 Slatina ieri dimineata, azi noapte 0 la Slatina si 0,8 la Miesti, fulgere dar stropeli scurte.

Nici Pitesti sau Mioveni nu au avut noroc, doar Curtea de Arges si Campulung.

Dezastru e putin spus. In 2024 nu e in stare sa ploua nici macar cat in 2023.

View Postsilcar, on 03 iunie 2024 - 22:24, said:

doar in cazul tau o repet. Că suntem sătui de aberațiile pe care le arunci pe aici când vine vb de încălzirea globala. Nu ai ce sa contrazici că tu nu ai nici o probă. Pe când eu am. Aia e diferența.
Si eu de ale tale. Fiecare cu aberatiile lui.

Banii vorbesc, in asta se rezuma "incalzirea globala". Banii vorbesc. Nu exista om incoruptibil. Adica nici aia "de stiinta" in gura carora va uitati ca la Mesia. Eu nu mai am incredere in nimeni.

Edited by Neaceasca85, 04 June 2024 - 10:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate