Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Cât de frig sau cald este la voi?

* * * - - 26 votes
  • Please log in to reply
34730 replies to this topic

#34255
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,607
  • Înscris: 13.02.2006
Bucuresti, sector 3, ploua marunt.

#34256
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,168
  • Înscris: 26.02.2010
Am prins câteva rafale de ploaie torențială în oraș.

#34257
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,782
  • Înscris: 15.06.2007

View PostNeaceasca85, on 17 aprilie 2024 - 16:26, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V9QsBX2mulQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

That feeling cand o zona desertica bate sudul Romaniei la fenomene de-l asculta cu urechea.Posted Image  Cea mai puternica furtuna din ultimii 75 ani in Emirate.
.

https://twitter.com/...gs7aNV_72w&s=19

Aia in dubai n-au auzit de canalizare? Era plina cu nisip?

Prevad ca vor aparea o multime de "ocazii" masini de lux, aproape noi, spalate pe interior bine de tot. La ce hal a stat apa, sunt mii sau zeci de mii de masini distruse.
Ce fain miroase interiorul unei masini cad e canicula si interiorul fleaşcă, ca un caine plouat.

Am auzit ca aia mai dadeau cu rachete care faceau sa ploua, cine stie cu ce au tras, poate dupa rachetele Iraniene si s-a lasat cu ploian.

#34258
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,025
  • Înscris: 01.09.2006
Nu au canalizare in Dubai. Pentru 2 zile pe an de ploaie probabil nici nu are sens.

#34259
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,782
  • Înscris: 15.06.2007
Pai se putea fara canalizare cu conditia sa nu asfalteze/betoneze tot. Nisipul inghite usor apa. Dar cand au betonat mii de hectare, tot ce e printre blocurile alea, ete, unde sa se duca apa aia?  Tot trebe sa fie o canalizare, ca doar nu se duce rahatu la fosa septica din Burj Dubai.

Edited by tfmercedez, 18 April 2024 - 07:53.


#34260
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,607
  • Înscris: 13.02.2006
Bucuresti 8 grade.Frig al dracului dupa 28 alaltaieri.

#34261
tudorel2000

tudorel2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 19.07.2022
In sectorul 4 ieri a fost o zi de tranzitie iar azi  se simte puternic racorirea. Oameni umbla pe strada geaca groasa care are gluga. Sper sa revina mai repede caldura.

Edited by tudorel2000, 18 April 2024 - 08:10.


#34262
flyhigh_flutterby

flyhigh_flutterby

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2024
Bună dimineața! 2°C (se simte ca -1°C) și înnorat azi la ora 09:27 în Sătic, Argeș. Mai încolo se anunță ploaie. Friiiguleț! 🥶

#34263
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,686
  • Înscris: 14.10.2008
Racoarea asta e perfecta, mai ales la temperaturile de la interior.

Am revenit la blugii lungi, macar la serviciu. Dar geaca nu mai iau.

#34264
tudorel2000

tudorel2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 19.07.2022

View PostNeaceasca85, on 18 aprilie 2024 - 17:37, said:

Racoarea asta e perfecta, mai ales la temperaturile de la interior.

Am revenit la blugii lungi, macar la serviciu. Dar geaca nu mai iau.

Inseamna ca suporti bine frigul daca ai reuntat la geaca. Azi nu am vazut pe nimeni fara geaca iar eu am avut din aia subtire ca de foaie de ceapa.

#34265
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,658
  • Înscris: 20.10.2006
Racoare si la mine si ceva ploaie si ieri si azi :D noaptea 1-3 grade, ce bine ca era prea de tot cu canicula de acum. Geaca? Nicivorba, numa bine ma misc mai repede si ma incalzesc.

#34266
rixthina

rixthina

    Vânt in pupa!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 29.10.2017

View Postaris86, on 17 aprilie 2024 - 07:06, said:

Fiind o țară situată la latitudini temperate, în ipoteza blocării curentului golfului, putem avea zăpadă și în toiul verii.
Trendul curentului este unul in declin, dar avem si alti parametri in declin, chiar mult mai importanti, cum ar fi AMOC.
Am mai discutat asta cu @neaceasca pe fun, in emigrare meteo. Emigram si cu topicul, cu orice, doar-doar se va schimba ceva...
Momentan s-a mai indulcit situatia in Buzau, averse fotogenice dar si ploi agricole, gospodaresti.

#34267
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,647
  • Înscris: 02.06.2020
Aversă de ploaie cu măzăriche sau grindină de dimensiuni mici la orele 12:00 la Alba Iulia. Orașul a trecut de la vreme de Iulie la vreme de Noiembrie în 2 zile. Luni 31 de grade, miercuri doar 8. Azi dimineață a fost cea mai rece din ultima lună, 1 grad doar. Ultimele 3 zile (inclusiv azi) au fost ploioase, numai bune pentru pământ și pomi.

Tot la mine în județ, în zona montană, a revenit iarna. A nins la Arieșeni, Câmpeni și Abrud, ca-n Decembrie.

Edited by AlexFCSB4, 19 April 2024 - 11:38.


#34268
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,658
  • Înscris: 20.10.2006
Si in Hunedoara in zonele montane a nins. Din pacate nu suficient :(

#34269
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,686
  • Înscris: 14.10.2008

View Postrixthina, on 18 aprilie 2024 - 21:09, said:

Trendul curentului este unul in declin, dar avem si alti parametri in declin, chiar mult mai importanti, cum ar fi AMOC.
Am mai discutat asta cu @neaceasca pe fun, in emigrare meteo. Emigram si cu topicul, cu orice, doar-doar se va schimba ceva...
Momentan s-a mai indulcit situatia in Buzau, averse fotogenice dar si ploi agricole, gospodaresti.
Declin sau ne-declin, Atlanticul e in varful de activitate acum si ne tine numai fara zapezi, in calduri si secete crunte.

Atlanticul pur si simplu vandalizeaza extracarpaticul daca nu e linistit.

In perioada urmatoare temperaturi OK, vor fi si ploi, dar nu vad fulgere, din pacate.

#34270
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,109
  • Înscris: 13.11.2016
Ploua (desi pe google zice ca e innorat) cu soare in Targoviste

#34271
Carol_I

Carol_I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.03.2024
Azi am avut un episod scurt de gridina. La Mioveni, Arges.

Si e frig, baga-mi-as picioru-n ea de vreme.

#34272
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,168
  • Înscris: 26.02.2010

View Posttudorel2000, on 18 aprilie 2024 - 19:41, said:



Inseamna ca suporti bine frigul daca ai reuntat la geaca. Azi nu am vazut pe nimeni fara geaca iar eu am avut din aia subtire ca de foaie de ceapa.

La geacă am renunțat de prin martie, azi doar în tricou cu pulover la 6 grade, mișto senzație.

View PostAlexFCSB4, on 19 aprilie 2024 - 11:47, said:

Aversă de ploaie cu măzăriche sau grindină de dimensiuni mici la orele 12:00 la Alba Iulia. Orașul a trecut de la vreme de Iulie la vreme de Noiembrie în 2 zile. Luni 31 de grade, miercuri doar 8. Azi dimineață a fost cea mai rece din ultima lună, 1 grad doar. Ultimele 3 zile (inclusiv azi) au fost ploioase, numai bune pentru pământ și pomi.

Tot la mine în județ, în zona montană, a revenit iarna. A nins la Arieșeni, Câmpeni și Abrud, ca-n Decembrie.

Săptămâna trecută m-am copt de căldură la Abrud și Campeni, temperaturi de 26-30 grade.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate