Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...

Acceleratie sacadata Vespa 300ccm
 Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO
 Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...
 Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea
 

Sofia - Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
lldsllds

lldsllds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.01.2006
Salutare tuturor,

va cer si eu ajutorul pentru o mica problema.
As dori sa stiu care sunt cele mai convenabile metode de transport intre Sofia si Bucuresti.

Problema e in felul urmator: Eu ajung in Sofia marti seara pe la 20:15. Insa din Sofia trebuie sa ajung la Bucuresti, iar de acolo mai departe la Iasi.
Am cautat pe net si am gasit un tren foarte bun (Sofia-Moscova) care ma poate duce pana in Pascani. Din pacate, trenul pleaca la 19, asa ca nu o sa-l prind.
Pe un alt site am gasit un tren care ar pleca la 9 dimineata, insa nu il gasesc si pe alte siteuri, inclusiv cel de la CFR (pe care, apropos, nu il gasesc nici pe cel de la ora 19).
Asadar, prima problema ar fi cum ajung de la Sofia la Bucuresti cu un tren sau un autobuz de noapte; sau macar unul de dimineata, insa sa am o optiune care sa ma duca la Bucuresti cat mai repede.
A doua problema ar fi cum ajung de la aeroportul Sofia la gara sau autogara Sofia, fiindca siteul aeroportului nu ofera informatii prea incurajatoare (exista 2 linii care pleaca de la aeroport, insa nici una nu duce la gara sau la autogara, asa cum ar fi logic).

In cazul in care v-ati confruntat deja cu problema asta, va rog sa ma luminati si pe mine (si as dori si un pret, daca stiti).
Va multumesc.

O seara buna.

#2
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Sund doua trenuri cu Romania, Sofia - Bucuresti prin Giurgiu http://bdz.bg/files/...bdz/Romania.pdf
si Sofia - Budapesta, prin Craiova pe noul pod http://bdz.bg/files/...bdz/Serdica.pdf

Ai la 5:46 IR care soseste in Bucuresti Nord la 11:50 apoi dupa o ora ai internationalul de Sofia.
Intereseaza-te daca trenul are frecvent intarzieri mai mari de o ora.

Daca l-ai pierdut ai de ales: Autocar, hotel sau avion.

Dus intors din Bucuresti gasesti bilete de avion la 200 euro, si Iasi - Sofia cu escala pana in 300 euro dus intors.
Sa ne zici cat te costa trenul ca nu afiseaza pretul!

LE: Daca ai ceva reduceri s-ar putea sa iesi mai ieftin daca iei Pascani - Giurgiu Nord si internationalul separat.

Edited by Hedonist, 14 December 2014 - 23:45.


#3
lldsllds

lldsllds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.01.2006
Multumesc pentru raspunsul rapid.

Am gasit niste preturi aici : www.cfrcalatori.ro/download/18432
Par acceptabile.
Trenul care pleaca la 07:55 din Sofia mi se pare cel mai acceptabil, insa ajunge dupa-amiaza in Bucuresti, iar asta inseamna, conform legaturilor, ca ajung pe la 3 noaptea in Iasi.
Ar fi fost foarte util un tren / autocar de noapte, cum e cel de la 19, insa asta este.

Am sa mai caut sa vad daca gasesc ceva de noapte.

O seara buna si multumesc inca o data.

#4
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
te-ai uitat si la transferuri private sau cu microbuz ? cauta pe google, sunt cam 500 lei, poate si mai ieftin , vad mereu masini de la ei pe aici prin bucuresti .

#5
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
stie cineva la ce ora pleaca trenurile din bucuresti si retur de la sofia?merci!
astia de la cfr nu poate sa afiseze pe site-ul lor orele de plecare ?

Edited by ramiz, 26 September 2016 - 08:43.


#6
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.02.2008
Cfrcalatori.ro te redirectioneaza pe alt site pentru transport international si acolo gasesti tot ce vrei.
Ex  - https://www.bahn.com.../en/index.shtml

Edited by Ntim, 28 September 2016 - 15:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate