Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...
 Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto
 Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp
 

Comanda Elstar Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,727
  • Înscris: 21.03.2014
Salutare.

Voua v-i s-a intamplat vreodata ca o antena satelit comandata sa vina deformata, indoita, etc? Pentru ca cei de la Elstar mi-au spus ca ei nu au raspundere in caz ca se intampla ceva pe traseu si nu as vrea sa dau 90 lei pe un produs defect! Antenele vin de obicei in cutii, asa-i?
Ce experiente aveti cu produsele comandate de pe Elstar?

Mersi.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,008
  • Înscris: 25.01.2007
nu e prea usor sa deformezi o antena din aia.
daca nu ai incredere, cumpara din magazin din localitatea ta.
ambalajul e o simpla cutie de carton, asta daca exista si aia.

#3
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,037
  • Înscris: 20.12.2007
Salut @Eric !
Am avut o problema identica cu un Triax td 110 care mi-a sosit jucata in picioare de cei de la fun courier.
Am platit antena insa am returnat-o la Elstar . Nu am primit banii , insa am putut achizitiona un alt produs tot de la ei , insa nu antena .
Cred ca daca vorbesti cu cei de la Elstar gasesti intelegere.
Succes !

#4
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 27.06.2008

 EricJohn, on 17 octombrie 2014 - 09:43, said:

Salutare.

Voua v-i s-a intamplat vreodata ca o antena satelit comandata sa vina deformata, indoita, etc? Pentru ca cei de la Elstar mi-au spus ca ei nu au raspundere in caz ca se intampla ceva pe traseu si nu as vrea sa dau 90 lei pe un produs defect! Antenele vin de obicei in cutii, asa-i?
Ce experiente aveti cu produsele comandate de pe Elstar?

Mersi.
Am cumparat 3 antene pana acum, livrate prin curier, nicio problema. Una dintre ele am luat-o de la Elstar. Antenele no name, gen tip S triax, nu se livreaza in cutie.
Am peste 10 comenzi facute la Elstar, recomand firma.

#5
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,727
  • Înscris: 21.03.2014

 bog4u, on 17 octombrie 2014 - 09:53, said:

Salut @Eric !
Am avut o problema identica cu un Triax td 110 care mi-a sosit jucata in picioare de cei de la fun courier.
Am platit antena insa am returnat-o la Elstar . Nu am primit banii , insa am putut achizitiona un alt produs tot de la ei , insa nu antena .
Cred ca daca vorbesti cu cei de la Elstar gasesti intelegere.
Succes !

Eu am comandat una tip Triax (asa scrie pe site) S 80 din tabla de otel. Imi va fi livrata luni prin GLS.

#6
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 27.06.2008

 EricJohn, on 17 octombrie 2014 - 09:59, said:

Eu am comandat una tip Triax (asa scrie pe site) S 80 din tabla de otel. Imi va fi livrata luni prin GLS.
Acest model l-am cumparat acum 2 ani de la ei, a ajuns cu bine, antena este facuta in Turcia, functioneaza ok.

#7
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,727
  • Înscris: 21.03.2014

 edinsorin, on 17 octombrie 2014 - 10:13, said:

Acest model l-am cumparat acum 2 ani de la ei, a ajuns cu bine, antena este facuta in Turcia, functioneaza ok.

In cutie sau fara?

#8
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 27.06.2008

 EricJohn, on 17 octombrie 2014 - 10:16, said:

In cutie sau fara?
Fara cutie, ambalata in folie de plastic.

#9
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,037
  • Înscris: 20.12.2007
Depinde si de bafta fiecaruia. Eu unul am avut ghinion si de atunci am renuntat sa mai comand antene satelit online.
A mea , desi era o antena destul de scumpa: 200 lei acum 5-6 ani , a venit doar infoliata , practic fara  nicio protectie.
Deformarile era mici insa acopereau 60% din suprafata ei ...parca lovise cineva cu un ciocan fiecare centimetru din centrul antenei , insa din spate in fata.
Poate firmele de curierat au devenit mai atente in ultima perioada , oricum o antena deformata este aproape imposibil sa mai fie adusa la capacitatea initiala de receptie.

Edited by bog4u, 17 October 2014 - 11:23.


#10
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 27.08.2007
Eu numai cu Elstar lucrez. Tot sistemul meu de receptie este comandat de la ei. Nu am avut probleme cu livrarea

#11
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,037
  • Înscris: 20.12.2007
Nu Elstar sunt vinovati de transport.
Practic , curierul nu-si asuma nicio responsabilitate daca produsul ajunge deteriorat , ceea ce nu mi se pare deloc corect.
Mai nou , anumite firme permit verificarea produsului la ridicarea de la curier .

#12
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,727
  • Înscris: 21.03.2014
Maine imi vine antena direct acasa prin GLS. Sper ca va fi totul bine. Eu nu voi fi acasa, asa ca o ruda va prelua "coletul".

#13
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,727
  • Înscris: 21.03.2014
A ajuns antena cu bine fara nici o zgarietura. O tinea soferul pe scaunul din dreapta, cu centura pusa :).
Asamblarea s-a facut foarte repede si semnalul e foarte bun.
Sunt multumit.

#14
erapav

erapav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 08.09.2010

 EricJohn, on 21 octombrie 2014 - 07:00, said:

A ajuns antena cu bine fara nici o zgarietura. O tinea soferul pe scaunul din dreapta, cu centura pusa Posted Image.
Asamblarea s-a facut foarte repede si semnalul e foarte bun.
Sunt multumit.

Am primit si eu una acum 3 ani indoita usor la doua capete. Am focut poze pe care am trimis lor sa vada, dar cu antena nu am avut probleme. Restul comenzilor de la ei au fost OKPosted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate