Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Cafeneaua DIGI: Discuții la liber...

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
27314 replies to this topic

#27181
Shotbb

Shotbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 21.12.2023

 catalinman, on 09 mai 2024 - 09:22, said:

Daca este casa in mediul rural si sunt 2 corpuri separate da.

Depinde mult si de instalatori ca ei decid la fata locului, dar in principiu merge.
Același corp de casă, dar a 2 instalare ar veni făcută într-o cameră mai îndepărtată(doar tv)

#27182
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,291
  • Înscris: 15.06.2014
Am si eu o intrebare... cand are de gand Diji sa ne mai scuteasca de zapping ul canalelor SD ?

#27183
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 22.07.2006
Când va fi pe locul 2! Pana atunci fac ce vor cu banii noștri!


#27184
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 30.03.2005
Pai uite ce "cutremur" a fost că au scos câteva rah****ri, deși în același timp, au fost introduse 2 programe foarte bune.

https://ziare.com/me...rcs-rds-1867486

Dacă o să scoată SD-urile vreodată și n-o să le mai dea unora la numărătoare, să vezi atunci agitație că au dispărut zeci de programe.



#27185
chioseaaw

chioseaaw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.01.2024
Am și eu o întrebare prinde cineva canalele skyshowtime? Eu am două televizoare, iar la unul dintre ele am și smart cam, dar nu îmi funcționează pe niciunul dintre ele, îmi afișează că nu s-a găsit modul ci+ sau cartela.

#27186
santos81

santos81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 15.09.2008
Daca esti abonat si la alte extraoptiuni (DigiFilm/HBO/4k/p0rn) verifica daca aceste canale functioneaza - sunt singurele care sunt codate deci e nevoie de CI
Daca nu functioneaza aceste canale, poate nu este cardul inserat corect in slot.
Daca functioneaza canalele de mai sus, poti reinitializa cardul din contul digi sau lua legatura cu ei (suport tehnic). Banuiesc ca ai abonament digital odata ce ai card.

Edited by santos81, 10 May 2024 - 14:33.


#27187
chioseaaw

chioseaaw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.01.2024
Da am abonamentul 4k și Digi 4k funcționează normal. O să sun la relații cu clienții ca să aflu de ce nu funcționează.

Attached Files



#27188
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 29.09.2010

Vizualizare mesajchioseaaw, pe 10 mai 2024 - 13:11, a scris:

Am și eu o întrebare prinde cineva canalele skyshowtime? Eu am două televizoare, iar la unul dintre ele am și smart cam, dar nu îmi funcționează pe niciunul dintre ele, îmi afișează că nu s-a găsit modul ci+ sau cartela.
Verifica cu o noua scanare in grila de programe de la zero.
Asta am patit si eu, doua carduri CI, abonament digital, le prinsesem, apoi pe unul din tv-uri nu le mai puteam vedea de nici o culoare.
Pana am observat ca pe unul mergea si altul ba a durat ceva si tot puneam vina pe altele, rezolvandu-se cu o scanare.
Le-au tot curatat si umblat la ele si cred ca de acolo sunt probleme, chiar de ai activa optiunea de cautare canale noi sau dinamica, pe unele modele lucrul asta este egal cu 0, cum a fost si in cazul meu.
Testeaza asta si te asteptam cu noi detalii.

#27189
chioseaaw

chioseaaw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.01.2024

View PostMorphinus, on 10 mai 2024 - 15:56, said:

Verifica cu o noua scanare in grila de programe de la zero.
Asta am patit si eu, doua carduri CI, abonament digital, le prinsesem, apoi pe unul din tv-uri nu le mai puteam vedea de nici o culoare.
Pana am observat ca pe unul mergea si altul ba a durat ceva si tot puneam vina pe altele, rezolvandu-se cu o scanare.
Le-au tot curatat si umblat la ele si cred ca de acolo sunt probleme, chiar de ai activa optiunea de cautare canale noi sau dinamica, pe unele modele lucrul asta este egal cu 0, cum a fost si in cazul meu.
Testeaza asta si te asteptam cu noi detalii.
Am scanat din nou grila și funcționează acum ambele canale pe televizorul care am card CI. O să încerc și pe celălalt fără card să văd dacă merge. Mulțumesc pentru ajutor.

Attached Files



#27190
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 29.09.2010
Cu drag.
Mai mult ca sigur se remediaza si la celalalt tot asa.

#27191
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 21.02.2009

 chioseaaw, on 10 mai 2024 - 16:52, said:

Fara Card Ci+ cele doua programe Skyshowtime nu vor functiona

Am scanat din nou grila și funcționează acum ambele canale pe televizorul care am card CI. O să încerc și pe celălalt fără card să văd dacă merge. Mulțumesc pentru ajutor.


#27192
chioseaaw

chioseaaw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.01.2024
Am scanat din nou grila și pe celălalt televizor care nu are card CI+ și nu funcționează canalele skyshowtime pe el. Deci funcționează numai cu card.

Attached Files



#27193
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 21.05.2019
evident ca functioneaza doar cu card. Acestea merg doar ptr cei abonati la digital. Nu pentru cei pomanagii :)))

#27194
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,507
  • Înscris: 17.06.2007
La Constanța, de câteva zile nu mai funcționează Dobrogea TV. Lipsă semnal.

#27195
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 12.11.2011
DIGI_Helper, Prima sport 4 HD, Prima sport 5 HD, Prima 4k, când vor fi introduse în grilă?

#27196
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 27.08.2007

 donmarinica, on 12 mai 2024 - 10:26, said:

La Constanța, de câteva zile nu mai funcționează Dobrogea TV. Lipsă semnal.

Nici pe iptv nu mai merge, nici pe streamul lor.

#27197
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,993
  • Înscris: 06.11.2018
În perioada 13 – 19 mai 2024, în semn de apreciere pentru încrederea și fidelitatea acordate, DIGI derulează „DIGI Days”, campania dedicată exclusiv clienților actuali, persoane fizice, prin care propune o reducere de 50%, în primele 6 luni consecutive, indiferent de serviciul ales;
Oferta este disponibilă doar online, pe pagina principală ro sau în aplicația mobilă, pentru abonamentele încheiate pe o perioadă contractuală de 24 de luni.

Luna mai aduce în prim-plan cea mai nouă ediție „DIGI Days”, campania special concepută pentru a mulțumi și a sărbători loialitatea abonaților existenți, persoane fizice, printr-o promoție cu avantaje de nerefuzat: discount de 50% pentru primele 6 luni consecutive, la suplimentarea cu un serviciu nou, adăugarea unei extraopțiuni TV sau la efectuarea unui upgrade.

https://www.digi.ro/...le-6-luni-56050

#27198
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,993
  • Înscris: 06.11.2018
În ședința C.N.A de astăzi, reprezentantul Clever Media a spus ca de la finalul lunii iunie vor reveni la Digi canalele Medika TV și Prima History, momentan se negociază cu toți operatorii pentru introducerea celor 2 canale.

Tot astăzi a fost aprobată și schimbarea denumirii canalului Prima Food&Travel în Prima World.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate