Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

upgrade de firmware pentru un modem

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rolmitrea

rolmitrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 27.04.2002
Am o intrebare...
Se poate face un upgrade de firmware pentru un modem care fct. la 33.6k astfel incat sa urce la 56k???
Sper sa nu fie o intrebare stupida si poate ... daca se poate ... ma ajutati putin sa-i gasesc un firmware...daca puteti.
Am cautat pe net si se pare ca firma producatoare este ... Dynalink...modelul V1433VQE (modem extern).

Va multumesc!

#2
rolmitrea

rolmitrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 27.04.2002
Mai exact ... numele modelului este: VoiceDesk33 Pro V1433VQE

#3
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
1. VA ROG NU MAI POSTATZI AIUREA ... asta erea CHIAR DE NEW THREAD ...

2. NU cred ca se poate face asha ceva ... o sa ma interesez, dar, in principiu, sunt functzii hardware pe care ... chipset'ul respectiv "nu shtie" sa le faca la 56 K ... shi NU cred ca este programabil prin firmware sau altceva

#4
rolmitrea

rolmitrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 27.04.2002
Scuze!
Se prea poate sa fie asa...dar totusi intereseaza-te.
Pacat de el... ca-i practic nou (n-a prea fost folosit).
Multumesc pentru promptitudine si din nou...scuze!

#5
papu

papu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.12.2003
in loc sa dai 500.000 si sa iti iei un jaf de modem de 56 te kinui sa il faci pe ala ? arunca-l tata si ia-ti altu.

#6
teofil

teofil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.05.2005

Tyby, on Jan 14 2003, 00:44, said:

1. VA ROG NU MAI POSTATZI AIUREA ... asta erea CHIAR DE NEW THREAD ...
2. NU cred ca se poate face asha ceva ... o sa ma interesez, dar, in principiu, sunt functzii hardware pe care ... chipset'ul respectiv "nu shtie" sa le faca la 56 K ... shi NU cred ca este programabil prin firmware sau altceva

<{POST_SNAPBACK}>


eu am un conexant 11242 de la pine group si la un moment dat pe site la ei am gasit un firmware pe care atunci cand m am hotarit sa l pun nu l am mai gasit, voiam sa il updatez pt ca imi face tot felul de fite, modemul este unul soft si poate ca numai la astea se poate face update.
cine stie mai multe sa na zica si noua astia mici :notangel:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate