Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

singur la 28 de ani

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
208 replies to this topic

#1
ROGVAIV012

ROGVAIV012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.06.2014
Bine v-am gasit! Sunt constient ca demersul meu e destul de rusinos; am gasit urmatoarea remarca pe un blog "ma intreb ce fel de baiat ar intreba pe google despre cum sa-si faca o prietena" lucru pe care l-am facut si eu si am dat pe acest forum de o persoana care are intr-o oarecare masura aceeasi problema cu a mea lucru care m-a determinat sa pun problema mea aici, n-am nimic de pierdut plus ca o sa fiu impacat cu mine ca am incercat-o si pe asta.

Am 28 de ani, proportiile fizice sunt echilibrate, sunt un tip ok, n-am probleme cu timiditatea, vorbesc cu usurinta cu orice fel de persoana dar nu am reusit sa am niciodata o relatie cu o persoana de sex opus. Motivul pentru care exista aceasta stare de fapt l-am presupus mai demult: Sunt urat. Sau ma rog, semi-urat. Persoanele din jur au incercat dintodeauna sa ma convinga de contrariu, unii au insistat atat de mult incat la un moment dat am inceput sa-i cred...pana de curand cand mi-am dat seama ca unicul motiv obiectiv pentru care nu am reusit sa am o relatie e ca sunt urat. La fete m-am dat si am fost respins intodeauna, de multe ori mi-au transmis mesaje de respingere in stil batjocoritor (in genu'"pe bune, o persoana ca tine se da la o zana ca mine?") si asta e in general atitudinea lor fata de mine, de dispret. De-a lungul timpului am scazut nivelul si m-am dat si la din ce in ce mai urate. Am ajuns pana acolo incat nu mai consider nicio fata urata (cu exceptia celor care au malformatii cauzate de vreo boala, dar astea evident nu intra la socoteala) dar sunt efectiv invizibil pentru ele. Scopul meu si acestui mesaj nu este de-a plange, si nu caut consolari in genu' "ce grea e viata, hai sa ne imbratisam" nu vreau sa ma victimizez ci pur si simplu caut o solutie. Nu e vina mea ca parintii mei sunt urati si pe cale de consecinta m-au nascut si pe mine urat dar nu pot schimba asta si tare curios sunt ce solutii as avea sa nu ajung ca unchiu-miu, la 71 de ani necasatorit. Adica ajungi la o varsta (28) cand incepi sa-ti pui si problema asta.

#2
InfiniteLoop

InfiniteLoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.06.2014
Apuca-te sa faci bani si o sa fii magnet la gagici.
De asemenea, daca o sa continui sa te consideri urat, iti garantez ca vei ajunge ca unchiul tau, asta trebuie sa schimbi la tine primul lucru.
Plus ca din ceea ce ai scris, se vede clar ca ai o insecuritate in tine, adica ai inceput prin a ne spune ca ai un fizic frumos, esti un tip okey, nu esti timid ("lol")  si apoi ca esti urat... La ce esti urat, la fata? Cat de urat poti fii la fata? Mai mult ca sigur esti nesigur pe tine si fetelor nu le place asta...  Gandeste-te la 28 de ani principala ta problema in viata e ca cica esti "urat"  sau semi"uratt" cum ai zis... ce-ar zice o  femeie??? Ohhh, ce loser, n-ar zice ca esti urat, doar ca esti imatur. Plus ca iti denigrezi si parintii pentru asta??? Ce fel de  om isi desconsidera parintii pentru faptul ca el nu e frumos pentru cei din jur la fata.... Ar sta oare o femeie klumea cu o astfel de persoana, ia puen-ti intrebarea asta??? Ai inteles ce trebuie sa schimbi la tine? Sper ca da!
Cheers!

PS: Poti sa apelezi si la o operatie estetica :D

Edited by InfiniteLoop, 01 July 2014 - 00:33.


#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
la 28 de ani nu de prietena ai nevoie, ca nu mai e varsta de plimbari romantice mana in mana si iesiri la film sau uitat la stele
nici in club nu o sa-ti gasesti "perechea"
siteuri de matrimoniale la greu
schimb scurt de mesaje pe site (max 3-4) si imediat intalnire... nu pierzi timpul in vrajeli, nu pierzi ore intregi la telefon sau online
cu situatia materiala cum stai? ai casa ta? masina? card macar? job?
scade standardul de varsta mai intai (cauta femei cu 10 ani mai in varsta, care pot aprecia unele chestii)
si baga mare, insoara-te dar daca zici ca esti urat, sa nu faci copii Posted Image cel mai bine iei una cu copii gata facuti

oricum mie imi miroase a trolleală

Edited by Nero-d, 01 July 2014 - 00:28.


#4
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011
pune o poza. ca jur, da jur ca o sa fiu sincera. nu am niciun motiv sa te periez. asa ca macar sa stii adevarul.

#5
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Daca parintii tai urati s-au gasit, de ce nu ti-a gasi si tu pe cineva cu care sa poti face o familie?

Uratenia ca uratenia, dar frustrarea e infricosatoare si le tine pe fete la distanta.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,669
  • Înscris: 19.04.2009
Posibilitati sunt multe:
Bani
Operatii estetice majore ( chirurgie plastica reconstructiva )
Sala + povesti mai interesante de zis.

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 10.09.2005
Mai urat ca mine nu cred ca esti. Posted Image

#8
ROGVAIV012

ROGVAIV012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.06.2014
Nu-i troleala deloc, unele sfaturi m-au ajutat motiv pentru care va multumesc.

Totusi nu speram sa dau peste atata ura pe milimetru patrat din partea voastra. Multumesc!

#9
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014
Pune o poza cum a zis lorelei20. O poti sterge oricand. Tu, ca baiat, nu ai de unde sa stii daca esti urat sau nu. O fata poate sa confirme/infirme.

Edited by psycho22, 01 July 2014 - 01:05.


#10
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011

 Nero-d, on 01 iulie 2014 - 00:18, said:

la 28 de ani nu de prietena ai nevoie, ca nu mai e varsta de plimbari romantice mana in mana si iesiri la film sau uitat la stele
nici in club nu o sa-ti gasesti "perechea"
siteuri de matrimoniale la greu
schimb scurt de mesaje pe site (max 3-4) si imediat intalnire... nu pierzi timpul in vrajeli, nu pierzi ore intregi la telefon sau online
cu situatia materiala cum stai? ai casa ta? masina? card macar? job?
scade standardul de varsta mai intai (cauta femei cu 10 ani mai in varsta, care pot aprecia unele chestii)
si baga mare, insoara-te dar daca zici ca esti urat, sa nu faci copii Posted Image cel mai bine iei una cu copii gata facuti

oricum mie imi miroase a trolleală
cate indicatii amanuntite! zici k vb din experienta :))

@op: nu pune poza k o sa te judece tot forumu
daca tu ai impresia k primesti sfaturi demne de luat in seama de aici, problema ta nu e doar de natura estetica ;)

#11
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,735
  • Înscris: 10.11.2013
Daca ai stii ce forme de viata (care n-au nici bani, culmea) merg cu gagici ok la brat.. Problema nu este fizicul sau lipsa banilor ci metodele tale de abordare..Lucreaza la ele, eventual citeste niste carti ok pe tema asta si taie disperarea din interiorul tau, vrei-nu vrei se transpune si-n modul in care le abordezi si asa ajungi sa devii foarte sacaitor si neatragator pentru cei din jur.

#12
ROGVAIV012

ROGVAIV012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.06.2014
Propun sa incheiem aici. V-am luat drept altcineva/altceva. Scuze de greseala/greseli.

#13
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Vrei femei de sa le dai cu lopata de pe tine ?


Fa rost de droguri si fii darnic cu ele.

#14
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011
asa sunteti de dobitoci unii pe aici ma. nu se intreaba nimeni niciodata daca nu cumva unii din oamenii care posteaza poate is pe bune nu trolli si au probleme pt care ar avea nevoie de o parere obiectiva nu de la oamenii apropiati? uneori ma mira nivelul de mancatorie ce exista in tara asta. romania la putere..

#15
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,622
  • Înscris: 25.11.2007
Estu urat fizic? Aranjeaza-ti prima intalnire ... pe intuneric. Pana la urma vei gasi pe cineva care sa ramana cu tine si dupa ce aprinzi lumina.

#16
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014
La ce  pocitanii de fete exista, ai si tu sansele tale..ohoooo

#17
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005

 ROGVAIV012, on 01 iulie 2014 - 00:13, said:

Bine v-am gasit! Sunt constient ca demersul meu e destul de rusinos; am gasit urmatoarea remarca pe un blog "ma intreb ce fel de baiat ar intreba pe google despre cum sa-si faca o prietena" lucru pe care l-am facut si eu si am dat pe acest forum de o persoana care are intr-o oarecare masura aceeasi problema cu a mea lucru care m-a determinat sa pun problema mea aici, n-am nimic de pierdut plus ca o sa fiu impacat cu mine ca am incercat-o si pe asta.
ia de aici -- http://www.girlfrien...com/1/index.php

#18
Mylifesofar

Mylifesofar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 22.04.2014
Si taica-meu vitreg e urat. Si totusi si-a pierdut virginitatea cu maica-mea la varsta de 30 si ceva de ani. Si eu sunt singur la 26 de ani, dar nu-mi pasa, asta e diferenta dintre mine si tine. Tie iti pasa, si incepe sa te obsedeze ideea ca vei ramane singur. P.S. Aveam in liceu un prieten tigan care era urat, dar avea succes la femei ceva de speriat. Pentru ca avea o incredere in el ceva de speriat, si era tupeist cu fetele. Faceam si misto de el: tu ai f*** orice are gaura!

Edited by Mylifesofar, 01 July 2014 - 08:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate