Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Problema logare admin wordpress

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ratmix

ratmix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2007
Salut,

Am un site in wordpress. Problema este ca de cand si-a dacut actualizarea la ultia versiune de wordpress nu ma mai pot loga la admin. Mai exact, de cate ori vreau sa intru in admin, bag userul si parola si in loc sa ma duca in admin revine la pagina de logare. Hostul ca si domeniul sunt platite. Hostul este de la hostway.ro
Pe calculatorul de acasa am instalat XAMPP. Am facut un test, am instalat un wordpress, l-am actualizat la ultima versiune si ma loghez la admin fara nici o problema.

Site-ul cu pricina este Crazy Monkeyz .

Multumesc si astept parerile voastre.

Cu respect,
Marius

#2
eduardpopa

eduardpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.03.2014
Probail bagi datele de logare gresit. :) ori este o problema cu templateul. Ia parola MD5 din phpmyadmin de pe localhost, si dute in phpmyadmin de pe hosting si si in campul: wp_user(daca nu ai schimbat prefixul) o sa-ti gasesti userul si schimbat-i parola cu cea MD5 de pe localhost. si apoi incerca iar sa te autentifici pe siteul online cu parola cea o foloseste pe localhost.

Succes.

#3
ratmix

ratmix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2007
Nu bag parola gresit deloc. Am schimbat si parolele si tot degeaba. Am sters tema sa ma duca direct pe cele initiale si tot degeaba. Pe localhost merge fara nici o problema in aceeasi configuratie ca cel de pe server.

Edited by ratmix, 28 May 2014 - 21:24.


#4
eduardpopa

eduardpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.03.2014
Vezi nu cumva sa fi umblat in baza de date in wp_options ai coloanele urmatoare: siteurl, home sa ai url-ul siteului tau.

Daca nici asta nu merge, incearca sa reinstalezi wordpressul, dupa ce copiezi scriptul pe server editeaza manual fisierul wp-config.php.

#5
ratmix

ratmix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2007
Nu am facut asa ceva. La 2 zile dupa ce si-a facut update-ul la ultima versiune de wordpress am incercat sa intru in admin, dar fara nici un rezultat insa. Am vorbit cu cei de la Hostway iar ei mi-au zis sa vorbesc cu un programator ca este problema de la mine si nu de la ei.
Intrebarea este insa de ce pe localhost (calculator) site-ul merge fara nici o problema in timp ce pe server face figure?

#6
eduardpopa

eduardpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.03.2014
Ti-am dat PM cu datele mele de contact, ptr a incerca sa te ajut.

Edited by eduardpopa, 28 May 2014 - 23:10.


#7
namebox

namebox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.09.2012
Problema apare din cauza versiunii PHP. Incearca cu PHP 5.5 si ai sa vezi ca o sa iti functioneze fara probleme.

La fel se intampla si cu zona Plugins (dupa ultimul update nu functioneaza corespunzator daca nu este setata versiunea PHP 5.5)

Ultima versiune Wordpress nu functioneaza corespunzator pe versiunile mai vechi de PHP, iar acest anunt a fost facut si pe site-ul oficial Wordpress.

#8
ratmix

ratmix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2007

View Postnamebox, on 29 mai 2014 - 01:02, said:

Problema apare din cauza versiunii PHP. Incearca cu PHP 5.5 si ai sa vezi ca o sa iti functioneze fara probleme.

La fel se intampla si cu zona Plugins (dupa ultimul update nu functioneaza corespunzator daca nu este setata versiunea PHP 5.5)

Ultima versiune Wordpress nu functioneaza corespunzator pe versiunile mai vechi de PHP, iar acest anunt a fost facut si pe site-ul oficial Wordpress.


Multumesc pentru ajutor. Dar cum pot incerca cu PHP 5.5? Pot eu sa fac update la serverele Hostway?

#9
namebox

namebox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.09.2012
Daca nu ai optiunea Select PHP version in cPanel trebuie sa ii ceri pe cei de la firma de hosting sa iti mute contul pe un server cu acea versiune PHP.

Serverele cu CloudLinux au acea optiune de schimbare versiune PHP direct in cPanel.

#10
eduardpopa

eduardpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.03.2014
Pentru a schimba versiunea de PHP trebuie sa intrebi pe cei de la hosting, iti vor da un cod sa il pui in .htacces probabil.
Dupa ora 18:30 voi intra eu pe messenger sa te ajut.

#11
ratmix

ratmix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2007

View Posteduardpopa, on 29 mai 2014 - 11:06, said:

Pentru a schimba versiunea de PHP trebuie sa intrebi pe cei de la hosting, iti vor da un cod sa il pui in .htacces probabil.
Dupa ora 18:30 voi intra eu pe messenger sa te ajut.


Multumesc. Astept

#12
ratmix

ratmix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2007

View Postnamebox, on 29 mai 2014 - 01:02, said:

Problema apare din cauza versiunii PHP. Incearca cu PHP 5.5 si ai sa vezi ca o sa iti functioneze fara probleme.

La fel se intampla si cu zona Plugins (dupa ultimul update nu functioneaza corespunzator daca nu este setata versiunea PHP 5.5)

Ultima versiune Wordpress nu functioneaza corespunzator pe versiunile mai vechi de PHP, iar acest anunt a fost facut si pe site-ul oficial Wordpress.


Am reusit sa primesc raspuns de la Hostway. Active pe servere sunt versiunile PHP 5.2.17 si PHP 5.3.20. Oare din cauza asta sa fie probleme?

#13
ratmix

ratmix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.08.2007
Problema rezolvata. Am resetat pluginrile din FTP si a maers.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate