Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...
 Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone
 

Stiri notabile din lumea islamica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1106 replies to this topic

#127
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Pardon de pardon
ti s-a postat articolul din codul penal islamic
In care exista pedeapsa de biciuire daca o femeie are un comportament public indecent [puparea barbatilor fiind inclusa]
Si crezi ca daca apari cu 3 copy paste-uri impresionisto-emotive, anulezi un articol al codului penal iranian?
De curiozitate, tu cand scrii si gandesti sau este impuls necontrolat, de tipul, invartind  argumentu` "ba pe-a ma-ti" Posted Image

Edited by ThinkAbout, 28 May 2014 - 22:57.


#128
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
bineinteles
cel mai important impuls fiind nescrierea de minciuni....ca nu mere  doar de dragul de a posta si io ceva...sa arat ce muschi am :lol:

#129
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
nu-mi trebuie fifilina, eu cred in forta argumentelor nu in pardonul izlamic :lol:

#130
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Grupul asta de frati si surori, studenti, ar trebui biciuiti ca ma tin treaza cu prostiile lor la ora asta.....

Legislaţia islamică din Iran stipulează că un bărbat şi o femeie care nu sunt înrudiţi nu îşi pot manifesta vreun tip de afecţiune în public. Mai mult, o femeie nu trebuie să-şi expună vederii părul. Actriţa iraniană a purtat o eşarfă în jurul gâtului, însă nu şi-a acoperit creştetul capului. „Subsemnaţii, care suntem un grup de fraţi şi surori studenţi musulmani, cerem secţiei juridice dedicată aspectelor culturale şi mediatice să o pedepsească pe Leila Hatami pentru actul păcătos de a săruta un bărbat străin în public, care conform articolului 638 al Justiţiei Islamice Penale se pedepseşte cu închisoarea”, se arată în petiţie. „Mai mult, acţiunea acestei vedete de film a afectat sentimentele religioase ale mândrei şi martiricei naţiuni iraniene şi prin urmare cerem şi pedepsirea prin biciuire, aşa cum este prevăzut în lege”, se mai arată în plângerea studenţilor islamişti.

#131
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Article 637 – Any man and woman who are not married and who commit a crime against public morality, excluding adultery, should be sentenced to flogging (99 lashes). If one of them did not consent to the crime, then only the one who initiated the crime should be punished.

Article 638- Anyone who explicitly violates any religious taboo in public beside being punished for the act should also be imprisoned from ten days to two months, or should be flogged (74 lashes).
Note- women who appear in public without a proper hijab should be imprisoned from ten days to two months or pay a fine of 50,000 to 500,000 Ryal

http://mehr.org/Isla...ode_of_Iran.pdf
credeam ca macar te informezi cand copypastuiesti de pe aiurea

#132
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Articolul 420 - Raj Kumar Saxena paraseste satul natal si se indreapta spre Bombay in speranta ca-si va gasi de lucru. Poarta cu el doua lucruri de pret: onestitatea si diploma de licentiat in arte.
Insa nu trece mult timp si el descopera ca, in Bombay, aceste lucruri nu au nici o valoare datorita sistemului social care permite tuturor traficantilor si speculantilor sa traiasca la lumina zilei. Acestia sunt denumiti 420, dupa numarul articolului din codul penal care ii incrimineaza
Sper ca va aduceti aminte....film mare, au jucat si musulmani dar nu-mi aduc aminte acum numele lor....

[

Edited by vio69a, 29 May 2014 - 00:07.


#133
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
adu mai bine articole....poa sa fie si intime.


View Postjoset, on 28 mai 2014 - 23:50, said:

go on fetelor!

totdeauna ies castigatoare, mai ales cand sunt pe ignore....
Alerg singura si ies pe locul doi...

#134
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
pana una alta rusinica ca te-ai folosit de imaginea unei mari artiste romance ca sa maschezi gunoiul penal al codului republicii islamice iran.

cat priveste onestitatea ta, sa-i fie tarana usoara ca e decedata de multPosted Image

#135
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postjoset, on 28 mai 2014 - 23:55, said:

ai ramas in urma,......Posted Image

Eu, ai dreptate.
totdeauna raman mai in urma.
asa e politicos
cineva trebuie sa adube cioburile.

Ai auzit de Maia Morgenstern ? 52 - 3 copii, joaca la Teatrul evreiesc de stat
i-o facura evreii ei....
Cica Isus i-a trebuit la Isus sa se duca....
Rai mai nene.....!!...ceva de groaza.....

Edited by vio69a, 29 May 2014 - 00:02.


#136
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
am editat. suntem of topic.
putem vorbi de ea la "semnul de carte" ce l-am initiat pe iudaism

Edited by vio69a, 29 May 2014 - 00:14.


#137
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
In 2013 la Festivalul Filmului tinut anual in Israel Maia a fost cap de afis

incapatantati rau evreii astia, nu fac de loc ce spui tu prin postari, ba din contra


To celebrate the 20th year, the Annual Israeli International Storytelling Festival will be hosting prominent performers from around the world: the Romanian actress Maia Morgenstern,

http://www.yossi-alf.../page.php?id=10

concluzie...si pentru ca minciuna trebuia sa poarte o culoare au facut-o 69 violeta

Edited by ThinkAbout, 29 May 2014 - 00:20.


#138
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postjoset, on 29 mai 2014 - 00:18, said:

despre M.M.???
Da

#139
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postjoset, on 29 mai 2014 - 00:21, said:



zi-mi unde

Daca esti fifi, iti bag degetele in ochi....
unde mi-ai disparut??
daca nu esti, imi bag degetul in nas.

#140
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ei....sa ai parte de bucurii si sa fi pe aproape...

#141
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postvio69a, on 28 mai 2014 - 22:38, said:


Si da, pot fi de acord ca o organizatie, o falanga sau ce naiba o fi, da un anunt ca nu stiu ce artista va fi biciuita.....
Dupa ce a fost la Cannes.....!
Zau...asa tampiti om fi oare?
Daca 2-3 fituici de can-can, reproduc stirea ca de, la astea sunt destui cititori, inseamna ca ce ? ca in Iran artistele sunt biciuite....?

V-am mai spus, Maia Morgenstein a fost boicotata in America de evreii ei ce stapanesc cinematografia americana, a fost criticata in Israel, doar ca a indraznit sa joace intr-un film despre Isus.


Pardon ?

Pardon? Tu chiar nu pricepi diferenta sau doar te faci ca nu o pricepi? As prefera sa te banuiesc de intentionalitate decat de incapacitate si asta nu pentru tine ci pentru mine, ca ar fi mai bine sa vorbesc cu cineva care ar posibilitatea de a intelege decat cu un bolovan.
Si in Ro, din ce imi amintesc, au fost unii care au sustinut ca noul model de pasaport, cu date biometrice este "lucrarea diavolului". Pfffff... nu i-a bagat nimeni in seama, decat poate alti adepti ferventi ai teoriilor conspiratiei mondiale. Nu s-a schimbat o lege in virtutea unei asemenea anomalii de gandire.
Aia, falanga, organizatia, au facut sesizarea in baza codului penal al statului islamic iranian. Adica e LEGE. Stii care e o caracteristica a legii? Ca se aplica pentru toti! Nu e o chestie optionala. Anomalia e ca legea islamica nu iti spune numai cum sa te imbraci, ci si cum sa te porti, ce sa spui si ce sa gandesti. Asa libertate, monsher, mai rar!  

View Postvio69a, on 16 mai 2014 - 22:51, said:


Atat de obositi suntem de lupta cu versetele si cu stigmele de acum 2000 de ani incat adevaratele tragedii si traume ce se intampla langa noi, ne lasa absenti ?


Unii poate s-au gandit ca ceea ce se intampla langa noi acum, are ca si cauza tampeniile spuse acum 1400 de ani de un analfabet dornic de putere absoluta.

Mi-au cazut ieri ochii pe un articol din presa despre o fata care de 4 ani se lupta sa supravietuiasca si sa reinvete sa mearga. Vorbitul e inca un vis. Acum 4 ani a fost luata de fostul prieten(deja "fost" la data aia) de la liceu. Dusa pe un camp in afara orasului, violata batuta, taiata cu cutitul inclusiv in vagin, sugrumata si lasata acolo sa moara. Gasita de politie, salvata cu eforturi mari de medici, a ramas cu traume cerebrale extinse. Un an de zile aproape, a stat doar in spital. De cand a iesit, adica de vreo 3 ani, face permanent recuperare ca sa poata sa se miste. Corectitudinea politica din presa facea referire doar la "fostul prieten". O cautare mai adanca a dat la iveala pe vreo 3 site-uri (poate si mai multe dar pe astea le-am gasit eu) si numele "fostului prieten"  Salah Fadi Samir Mahdi El-Kaissi Ramadhan, irakian emigrat aici care si-a schimbat numele in Casper Östlöv. Articolele nu sunt in engleza si nici nu m-am obosit sa le caut dar pentru cei care nu ma cred pe cuvant eu chiar pot sa pun linkurile, spre deosebire de amicul maestru in cuvinte. Cum ti se pare tragedia asta de langa noi? Daca iti era si mai aproape? Ca din cate stiu ai o fata. Chiar atat de indiferenti putem fi doar pentru ca "noua nu ni se poate intampla"? Da, desigur, se putea intampla oricum, dar din punctul de vedere al parintilor sansele erau mult mai mici daca Salah nu aparea in oras, tara, continent iar asta se bazeaza pe diferenta culturala imensa. Poti sa ii condamni?

#142
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Articolul 641 - Atunci când cineva deranjează alte persoane, prin telefon sau alte dispozitive de telecomunicații, în plus față de punerea în aplicare a reglementărilor speciale ale companiei de telecomunicații, va fi condamnat la închisoare pe o la șase luni.

Parlamentarii nostrii ar trebui sa se inspire....
am avea liniste pe drumuri, ar lipsi betivii care sa agreseze trecatorii...
Gigi Becali a scapat de 74 lovituri de bici....
sa fie fericit.

http://iranhrdc.org/...-book-five.html

#143
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postvio69a, on 29 mai 2014 - 08:39, said:

Parlamentarii nostrii ar trebui sa se inspire....
am avea liniste pe drumuri, ar lipsi betivii care sa agreseze trecatorii...
Gigi Becali a scapat de 74 lovituri de bici....
sa fie fericit.


N-ar fi mai usor sa ramana(sau se duca) fiecare acolo unde ii convine mai mult?

#144
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
O femeie a fost lapidata in Pakistan.
Este unul din sutele de cazuri intamplate in ultima vreme in Pakistan,
in numele onoarei familiei, dupa cum anunta Organizatia pentru drepturile omului din aceasta tara.

Femeia, in varsta de 25 de ani, a fost lapidata pentru ca s-a maritat din dragoste si nu dupa dorinta familiei
Ea era insarcinata in luna a treia.

Obama a anuntat ca in Pakistan vor ramane numai 10.000 soldati.
Oare ce altceva va mai ramane dupa americani ??

Cam asa e pe acolo....

[ http://www.iba.org.il/bet/pictures/P793502.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69a, 29 May 2014 - 09:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate