Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...
 

Ce apartament sa-l vanda si cu cat?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Va salut. Am un prieten care e plecat de aproape 10 ani in Germania, anul trecut a murit taicasu si maica-sa se muta cu masa-mare (mama masii). Intrebarea este pe care din apartamente poate lua mai multi bani?

Ambele apartamente au 2 camere, sunt CF2 si inaintea cutremurului din 77, fiind construite la inceputul anilor 70, ambele au contoare de apa si electricitate, conectate la RADET, fara repartitoare.

Apartamentul 1, etaj 3 din 10, situat la intersectia Apusului cu Iuliu Maniu, (600m fata de statia Pacii, 900m fata de statia Gorjului)
Apartamentul este semidecomandat, modernizat cat de cat, la oferta nu cine stie ce, aproape 10 ani vechimea a tot ce e acolo, gresie, faianta, parchet, termopane, UM, etc. Suprafata este de cca 40mp si are balcon mic.

Apartamentul 2 etaj 2 din 10, situat pe alea Zorelelor in spatele blocurilor stradale dinspre Veteranilor, alee marginita de Str. Rasaritului la stanga si Centurii la dreapta, cca 500 m fata de ambele accese la metrou (Gorjului si Veteranilor).
Apartamentul este decomandat, si cu exceptia unor termopane vechi doar in camere nu are nimic, e original cu huma pe pereti. Necesita dat jos totul pana la tencuiala, pusa usa, geamuri, poate nu chiar toate in primul an dar oricum....
Balcon tot asa mic, ca la CF2.

Cat sa ceara pe ele, cat credeti ca ia, si care se vinde primul?

Edited by Hedonist, 07 May 2014 - 19:51.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cunosc locatiile, imi pare rau sa aud cazul  dar cred ca prioritar ar fi sa-l pastreze pe cel care si-l doresc mai mult...eventual pe cel mai apropiat de metrou.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,007
  • Înscris: 25.01.2007
bre, mai bine le iei tu amandoua, sa fii si tu magnat imobiliar.
oricum, daca vrei sa iti explice cineva cum e cu vanzarile de apartamente, ia legatura cu userul chiriasdezamagit, te dumireste el repede ce, cum si cu cat sa vinzi. Posted Image

#4
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Ii dai 3000 euro Chiriasului si ti le ia el, ca doar sunt cloace comuniste vechi, mici, cine sa stea in ele?
Al doilea iti ofera avantajul ca dupa ce il iei poti sa i pui ce vrei tu: faianta, gresie etc, nu tb sa mai stai sa spargi pe cea veche

#5
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Eu i-am zis sa ceara 29,999 E pe fiecare, si care se vinde primul ala e, mai ales ca cel mai inspre oras e mai putin "dotat". Aproape de metrou sunt ambele, cel la Apusului are 100m in plus... In orice caz, nu sunt babele de metrou,,,
Evident ca fiecare din babe vrea sa stea unde a apucat, deci nu cred ca exista unul preferat.

El vrea sa le vanda, ca s-a insurat anul trecut si are aproape 2000 euro rate, la un venit net familial de 5000... Daca ii raman 20k in mana sa achite la creditul facut pe 20 de ani va scuti 120 euro pe luna la rata, si daca va plati in continuare la fel, platind mai mult, va termina creditul cu un an mai devreme.

Sunt si bune cloacele comuniste la ceva...

#6
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Eu as zice sa-l vanda pe cel mai scump, sa-si acopere cat mai mult din credit.

#7
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,881
  • Înscris: 13.08.2008

 Hedonist, on 07 mai 2014 - 20:08, said:

Sunt si bune cloacele comuniste la ceva...
...Cand le primesti mostenire...Posted Image
Ar fi bine sa se grabeasca...Tic tac...Tic tac...

Edited by vacantamijlocie, 07 May 2014 - 21:27.


#8
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012
spre exemplu azi a pierdut 10-15 e ca nu l a vandut, urmeza ziua de maine, asa ca...
daca ia 30k e pe un cotet dinala sa zica sarumana 3 zile incontinuu...

#9
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 Hedonist, on 07 mai 2014 - 19:44, said:

Va salut. Am un prieten care e plecat de aproape 10 ani in Germania, anul trecut a murit taicasu si maica-sa se muta cu masa-mare (mama masii). Intrebarea este pe care din apartamente poate lua mai multi bani?

Ambele apartamente au 2 camere, sunt CF2 si inaintea cutremurului din 77, fiind construite la inceputul anilor 70, ambele au contoare de apa si electricitate, conectate la RADET, fara repartitoare.

Apartamentul 1, etaj 3 din 10, situat la intersectia Apusului cu Iuliu Maniu, (600m fata de statia Pacii, 900m fata de statia Gorjului)
Apartamentul este semidecomandat, modernizat cat de cat, la oferta nu cine stie ce, aproape 10 ani vechimea a tot ce e acolo, gresie, faianta, parchet, termopane, UM, etc. Suprafata este de cca 40mp si are balcon mic.

Apartamentul 2 etaj 2 din 10, situat pe alea Zorelelor in spatele blocurilor stradale dinspre Veteranilor, alee marginita de Str. Rasaritului la stanga si Centurii la dreapta, cca 500 m fata de ambele accese la metrou (Gorjului si Veteranilor).
Apartamentul este decomandat, si cu exceptia unor termopane vechi doar in camere nu are nimic, e original cu huma pe pereti. Necesita dat jos totul pana la tencuiala, pusa usa, geamuri, poate nu chiar toate in primul an dar oricum....
Balcon tot asa mic, ca la CF2.

Cat sa ceara pe ele, cat credeti ca ia, si care se vinde primul?
Cum adica sa-l vanda? vrea bani pe un cotet comunist?
Ce oameni dom'le ...............

 Hedonist, on 07 mai 2014 - 20:08, said:

Eu i-am zis sa ceara 29,999 E pe fiecare, si care se vinde primul ala e, mai ales ca cel mai inspre oras e mai putin "dotat". Aproape de metrou sunt ambele, cel la Apusului are 100m in plus... In orice caz, nu sunt babele de metrou,,,
Evident ca fiecare din babe vrea sa stea unde a apucat, deci nu cred ca exista unul preferat.

El vrea sa le vanda, ca s-a insurat anul trecut si are aproape 2000 euro rate, la un venit net familial de 5000... Daca ii raman 20k in mana sa achite la creditul facut pe 20 de ani va scuti 120 euro pe luna la rata, si daca va plati in continuare la fel, platind mai mult, va termina creditul cu un an mai devreme.

Sunt si bune cloacele comuniste la ceva...
Cum dracu sa aiba rate 2.000 epuroi pe luna cand acolo apartamentele sunt aproape gratis??
Ce meserie presteaza amicul in germania?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate