Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

Recomandare smartphone Android [buget 1600-1700 lei]

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#91
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Știi cum e cu unii disperați de pe forum: să meargă șnur.

Poți reproduce lag pe orice Android dar pentru utilizare normală nu e observabil la astea cu 2GB și quad.

Sunt curios de ce nu se amintește  Huawei P6.

Pe S3 crede-mă că apare repejor dacă te înfigi un pic in el. Nu trebuie să ai multe aplicații.

#92
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 Ouroboros, on 26 aprilie 2014 - 15:26, said:

Poți reproduce lag pe orice Android dar pentru utilizare normală nu e observabil la astea cu 2GB și quad.

Sa vedem Posted Image
Asa putem reproduce si pe iphone.

#93
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Nu te contrazic. N-am încercat.

#94
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ți-aș recomanda LG-G2, e un Nexus 5  cu baterie mai mare, cameră mai performantă,  mult mai bun în multe aspecte. Are si suport bun pe xda.developers. Nu mai zic că display-ul e superb iar funcția knock-on face toți banii. Butoanele amplasate pe spate nu sunt de speriat, chiar ajungi mai ușor și natural la ele cu degetul arătător.

#95
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
Knock-on poti pune si pe N5 prietene ;)

#96
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Poți pune și pe Nexus 4 cu kernel modificat prietene dar îți suge bateria de nu-ți mai trebuie knock on în veci. Altă treabă e când ai knock on inbuilt, optimizat și nu îți consumă bateria.

#97
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Citesc aici cat sunt unii de disperati sa denigreze pe cat posibil Lg G2-ul, mai ales posesorii de nexus 5, mai mult ca sigur nu au avut bani de G2 si fiind frustrati vor cu orice prilej sa iasa in evidenta cu te miri ce aberatii.
Revin si spun ca G2 este cu mult peste N5, S4 si One, trebuie sa fi dobitoc sa nu recunosti adevarul.

#98
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Nu le am pe niciunul din ele dar dacă mi-ai da de ales, aș merge le N5 de 32 de GB pur și simplu pentru că îmi place ideea de Nexus și știu ce funcții îmi trebuiesc.

Și dacă mi-aibda de ales intre S4 și G2 aș alege S4 nu pt că e Samsung ci pt ca are ROM-ul Google Experience...deci curățat de functiile care nu-mi folosesc.

#99
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Se vede de la o posta ca habar nu aveti de ce pot unele terminale, taman softul lui G2 il face sa se pi.e pe N5 si S4.
De ce dracu va mai dati cu parerea daca voi nici macar nu ati vazut live un G2 ?


#100
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
trica22
Toti de aici suntem niste saraci care nu avem bani nici sa ajungem in mall sa punem mana pe un G2. Tu chiar ai pus mana pe unul?? uauu cum este? Ce tare esti...
Bine ca ai venit tu pe aici sa ne luminezi :)

#101
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 trica22, on 26 aprilie 2014 - 19:18, said:

Se vede de la o posta ca habar nu aveti de ce pot unele terminale, taman softul lui G2 il face sa se pi.e pe N5 si S4.
De ce dracu va mai dati cu parerea daca voi nici macar nu ati vazut live un G2 ?
Mâna pe un G2 am pus pe la reprezentanțe Orange. Dacă  e ceva ce m-a impresionat la G2 e că după resetare din fabrica îi rămân cam 800 mb de RAM din 2 GB. Așa chel cum e și cu plasticul ăla de WC pe spate.

Nexus 5 însă  in același circumstanțe avea mai mult de 1 GB de RAM liber. Ce să fac eu cu funcțiile alea pizdoase ale lui LG. Să i le arăt iubitei. Ghici ce, nu e interesată de așa ceva.
N-am nevoie nu iau. Mare tămbălău frate că ai cumpărat sau testat tu G2. "Moamă ce kașto e să moară mama lu' Putin!".


#102
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 Ouroboros, on 26 aprilie 2014 - 20:04, said:

Tu chiar il iei in serios? :))

#103
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Ei da, când mai dau de cate un Trandafir sau Luis Fernando, îl mai iau peste picior ca mă amuză cum reacționează cu băgat și scos. :lol:

#104
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Am fost azi la un Orange Shop sa testez cele 3 candidate: Nexus 5, LG G2 si Note 3.

La N5 nu imi place designu, pare prea butucanos. Plus ca nu are nimic wow sa ma atraga.
G2 nu aveam cum sa il testez ca era inchis, fara baterie.

In schimb, Note 3 e fenomenal. Am ramas surprins de cat de usor este. De ecran nu mai zic, e superb, m-a lasat speechless. Pacat ca nu mergea conectat la wi-fi sa il testez in browser si youtube. Imi place la nebunie spatele, care da impresia de piele, chiar daca e un plastic fin la atingere.

#105
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Credeti ca am sa cobor la nivelul unor pusti cu mintea zdruncinata, va inselati.
Va las sa o frecati in continuare pe limba voastra.


#106
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Si atunci de ce nu vrei un S4 Black Edition?

 trica22, on 26 aprilie 2014 - 20:19, said:

Credeti ca am sa cobor la nivelul unor pusti cu mintea zdruncinata, va inselati.
Chiar te rugam sa ramai acolo la nivelul tau :))

#107
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Hmm, nu stiu, m-ai bagat la idei. Sincer dupa ce am tinut Note 3 in mana, restul telefoanelor mi se par extrem de mici.

#108
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
S4 Black Edition are spatele ca note 3 iar ca dimensiune este perfect, nu este nici prea mare ca note 3 nici mic, plus ca se tine f bine in mana.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate