Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...
 

Croaziera aproape moka....posibil?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
mari45

mari45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 26.03.2008
Am si eu o intrebare: Mi-a spus cineva ca daca ai pe cineva cunoscut care lucreaza pe vas de croaziera iti poate rezolva cabina pe vasul respectiv cu vreo 10$ pe noapte ( considerandu-se membrii de familie, ceva de genu'). Stie cineva, o fi adevarat?
Multumesc anticipat! Posted Image Posted Image

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca ai o cunostinta pe vas, intreab-o. Daca n-ai, ce rost are intrebarea ta? Crezi ca toate vasele au aceleasi reguli? N-ai vrea si 5 mese pe zi, cu bufet suedez, bautura gratis la banii aia?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 mari45, on 04 februarie 2014 - 00:40, said:

Am si eu o intrebare: Mi-a spus cineva ca daca ai pe cineva cunoscut care lucreaza pe vas de croaziera iti poate rezolva cabina pe vasul respectiv cu vreo 10$ pe noapte ( considerandu-se membrii de familie, ceva de genu'). Stie cineva, o fi adevarat?
Multumesc anticipat! Posted Image Posted Image

Te pacaleste :) E probabil 5$ maxim, castiga dublu.

#4
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Unele firme ofera angajatiilor dreptul de a-si aduce pentru o anumita perioada familia sau un prieten doi chiar si gratis.
Bine, in nici un caz nu vorbim aici de omul de serviciu ...

#5
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 mari45, on 04 februarie 2014 - 00:40, said:

cu vreo 10$ pe noapte  Stie cineva, o fi adevarat?
Da, e adevarat, dar numai pentru 2 persoane e 10$ pe noapte, asta e naspa daca ai prieteni multi.

#6
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Mai degraba nu cumva vre-un prieten ti-a facut vreo propunere.... ? ca lungiii sunt noptile pe vas...

#7
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Sau ai putea sa navighezi clandestin, cu o costumatie de ospatar la tine, sa te ascunzi prin multime si sa nu dai de banuit.

#8
claudrider

claudrider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 18.09.2007
in acelasi fel cum pilotii de avioane au anumite beneficii la achizitionarea biletelor membrilor familiei.

#9
mari45

mari45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 26.03.2008
Multumesc frumos celor cu raspunsuri pertinente. Eram doar intrigata de chestia asta pe care am auzit-o de la niste prieteni si nu i-am luat in serios.

 rumegus, on 04 februarie 2014 - 00:52, said:


Daca ai o cunostinta pe vas, intreab-o. Daca n-ai, ce rost are intrebarea ta? Crezi ca toate vasele au aceleasi reguli? N-ai vrea si 5 mese pe zi, cu bufet suedez, bautura gratis la banii aia?
Si , apropo, draga rumegus, am cutreierat lumea asta in lung si in lat, nu stiu daca mi-a "scapat' vreun continent, (pe sume, nu gluma), ceea ce iti doresc si tie sa realizezi, daca esti cumva pasionat! Posted Image

#10
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 mari45, on 04 februarie 2014 - 11:18, said:

am cutreierat lumea asta in lung si in lat, nu stiu daca mi-a "scapat' vreun continent
te cred si eu! cu 10 dollari ai rupt pisica in doua si acum vii si pui intrebari de smecher aici, cand tu ai colindat peste tot!

#11
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

 mari45, on 04 februarie 2014 - 11:18, said:

Multumesc frumos celor cu raspunsuri pertinente. Eram doar intrigata de chestia asta pe care am auzit-o de la niste prieteni si nu i-am luat in serios.

Si , apropo, draga rumegus, am cutreierat lumea asta in lung si in lat, nu stiu daca mi-a "scapat' vreun continent, (pe sume, nu gluma), ceea ce iti doresc si tie sa realizezi, daca esti cumva pasionat! Posted Image
Chiar sunt pasionat! Cat te-a costat o vacanta in Antarctica? Ai vanat foci si pinguini? La ce hotel ai fost cazata? Avea piscina, teren de golf?

#12
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Continuati subiectul asta pe offtopic pe barba voastra. Nu va mai sterg posturile insa, o sa ajungeti sa va jigniti iar eu am sa aplic doar regulamentul.

#13
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

 mari45, on 04 februarie 2014 - 00:40, said:

Am si eu o intrebare: Mi-a spus cineva ca daca ai pe cineva cunoscut care lucreaza pe vas de croaziera iti poate rezolva cabina pe vasul respectiv cu vreo 10$ pe noapte ( considerandu-se membrii de familie, ceva de genu'). Stie cineva, o fi adevarat?
Multumesc anticipat! Posted Image Posted Image

poti lua pe cineva ca "family on board" - am colegi care au facut treaba asta cu membri de familie sau prieteni (pullmantur, silversea, parca si costa, .......) - platesti o suma oarecare pe noapte (poate fi si 10 usd probabil) - un fel de victualling. nu stiu daca oricine de pe nava poate lua family on board - colegii mei sunt ofiteri (sunt singuri in cabina) - in general cei din hotel si restaurant stau cate 2,3 sau chiar 4 in cabina.....deci ma indoiesc ca au unde sa-si parcheze rudele (in niciun caz in cabina de pasageri...)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate