Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Bestjobs

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
nastratin_hogea

nastratin_hogea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.05.2013
Pentru cei care mai aplica la diverse joburi de pe site-uri ca :Bestjobs,Ejobs,Myjob,etc,eu cred ca nu toate aplicatiile ajung la angajator astfel incat sa mai cumperi din cand in cand si cate un CV-Premium.Ma refer in special la Bestjobs care cred ca este o petarda...daca la alte site-uri am mai primit invitatii la interviu,cu  astia nu am primit nimic.Voi ce parere aveti?

Edited by nastratin_hogea, 01 February 2014 - 10:19.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,656
  • Înscris: 30.07.2003
Din experienta mea, ajung toate.

#3
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Toate CV-urile ajung la angajator indiferent de site-ul de recrutare.

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ce e ala CV premium?!

#5
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

View PostQuantum, on 01 februarie 2014 - 10:24, said:

Ce e ala CV premium?!

Candidatul care-si face CV premium - contra cost - apare pe toate joburuile la care aplica in cap de lista.

Edited by Shahara, 01 February 2014 - 10:35.


#6
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postnastratin_hogea, on 01 februarie 2014 - 10:10, said:

Ma refer in special la Bestjobs care cred ca este o petarda...daca la alte site-uri am mai primit invitatii la interviu,cu  astia nu am primit nimic.Voi ce parere aveti?

Avem parerea ca este foarte posibil ca petarda sa fie de fapt CV-ul tau.

#7
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Dintre toate site-urile de recrutare , best jobs este cel mai scump. Ma indoiesc sa "piarda" CV-uri :)

#8
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,375
  • Înscris: 24.06.2008
In Germania cei care fac recrutarea au un comision din salariul tau in primele 3-6 luni!
Asa ca daca pui dimineata CV-ul pe la mai multe firme de recrutare seara primesti deja ofertele de interviu,pentru ca e in interesul lor sa te angajezi ca sa-si ia comisionul!

#9
nastratin_hogea

nastratin_hogea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.05.2013

View PostArkouda, on 01 februarie 2014 - 10:37, said:

Avem parerea ca este foarte posibil ca petarda sa fie de fapt CV-ul tau.
daca este petarda CV-ul meu atunci de ce la alte situ-ri primesc invitatii?lucrezi cumva la bestjobs?

#10
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View PostShahara, on 01 februarie 2014 - 10:34, said:

Candidatul care-si face CV premium - contra cost - apare pe toate joburuile la care aplica in cap de lista.


si daca toti au CV premium ?

#11
nastratin_hogea

nastratin_hogea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.05.2013

View Postgeorge_eu25, on 01 februarie 2014 - 11:09, said:

In Germania cei care fac recrutarea au un comision din salariul tau in primele 3-6 luni!
Asa ca daca pui dimineata CV-ul pe la mai multe firme de recrutare seara primesti deja ofertele de interviu,pentru ca e in interesul lor sa te angajezi ca sa-si ia comisionul!
aici nu este Germania...de aceea sunt si mai inaintati si cu mai putini retardati care doar polueaza topicul

#12
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,656
  • Înscris: 30.07.2003

View Postnastratin_hogea, on 01 februarie 2014 - 11:10, said:

daca este petarda CV-ul meu atunci de ce la alte situ-ri primesc invitatii?
E greu de spus. Poate aici au venit candidati mai buni ca tine. Site-ul traieste din banii furnizati de autorii de joburi, nu are nici un motiv sa blocheze CV-uri, plus ca nu s-a mai plans nimeni de asa ceva (sau nu am mai auzit eu).

Edited by neagu_laurentiu, 01 February 2014 - 11:29.


#13
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postnastratin_hogea, on 01 februarie 2014 - 11:10, said:

daca este petarda CV-ul meu atunci de ce la alte situ-ri primesc invitatii?lucrezi cumva la bestjobs?

Nu, am observat doar modul de exprimare, gramatica precara si punctuatia folosita.

#14
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

View Postbadsica, on 01 februarie 2014 - 11:11, said:



si daca toti au CV premium ?
Pai au toti premium.
Problemea este cum le ordoneaza in cazul in care mai multi premium isi depun candidatura la acelasi job.
Probabil o fac alfabetic, sau dupa vechime...
I don`t know 4 sure Posted Image

#15
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Si angajatorii cauta in site la fel cum cauti si tu un job, pe baza unor filtre setate in functie de domeniul de interes, de exemplu, am nevoie de un electrician sa spunem, caut si site-ul imi returneaza o lista cu 3000 de persoane, atunci mai aplic un filtru, vechime peste 5 ani, si imi raman deja 5-600 de CV-uri in lista, mai pun un filtru sa aibe permis si imi mai raman 100, din astia ii scot pe aia peste 45 ani de exemplu si imi raman 50, din 50 CV-uri fac o analiza si extrag 10 pe care ii invit la interviu din care angajez unul.
Dupa cate observi conteaza foarte mult ce scrie in CV-ul ala pentru ca din 3000 de CV-uri sa ramana al tau in alea 10 castigatoare, pentru asta trebuie sa sti sa faci un CV si cand urmaresti un job anume sa il personalizezi astfel incat sa vina ca o manusa peste cerintele angajatorului, apoi daca esti chemat la interviu evident si acolo trebuie sa sti sa comunici ca sa fi tu cel ales.

Edited by eugeniusro, 01 February 2014 - 11:47.


#16
nastratin_hogea

nastratin_hogea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.05.2013

View PostArkouda, on 01 februarie 2014 - 11:27, said:


Nu, am observat doar modul de exprimare, gramatica precara si punctuatia folosita.
asa ai facut tu 4000 mesaje?cred ca esti un pusti cacacios care inafara de matreata nu a facut nimic in viata lui...poate vreo laba trista

View Posteugeniusro, on 01 februarie 2014 - 11:46, said:

Si angajatorii cauta in site la fel cum cauti si tu un job, pe baza unor filtre setate in functie de domeniul de interes, de exemplu, am nevoie de un electrician sa spunem, caut si site-ul imi returneaza o lista cu 3000 de persoane, atunci mai aplic un filtru, vechime peste 5 ani, si imi raman deja 5-600 de CV-uri in lista, mai pun un filtru sa aibe permis si imi mai raman 100, din astia ii scot pe aia peste 45 ani de exemplu si imi raman 50, din 50 CV-uri fac o analiza si extrag 10 pe care ii invit la interviu din care angajez unul.
Dupa cate observi conteaza foarte mult ce scrie in CV-ul ala pentru ca din 3000 de CV-uri sa ramana al tau in alea 10 castigatoare, pentru asta trebuie sa sti sa faci un CV si cand urmaresti un job anume sa il personalizezi astfel incat sa vina ca o manusa peste cerintele angajatorului, apoi daca esti chemat la interviu evident si acolo trebuie sa sti sa comunici ca sa fi tu cel ales.
eu incerc sa explic ca de la bestjobs nu am primit nimic 2 ani de zile...ce spui tu de filtre si celelalte stiam si eu

#17
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Ia-o in felul urmator... bestjobs este pentru candatii de top.

#18
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
nu starnesti interes la angajatori, deal with it!

ps: esti cam agresiv, stai de mult pe tusa ? Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate