Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Problema laptop Toshiba satelite L-305

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cybergcyberg

cybergcyberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.11.2013
De ce cand am vrut sa instalez windovsu cand ajunge  26% se blocheaza si se restarteaza.Posted Image

#2
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 11.01.2010
Si inainte de a-l instala nu facea la fel? De ce ai ajuns sa-l (re)instalezi? Da si tu mai multe detalii, ca aici nu cred ca-i locul pentru ghicitori.
Ai curatat ventilatorul vreodata?

Edited by DanielD67, 29 January 2014 - 20:47.


#3
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Cd-ul de instalare e defect, daca se blocheaza exact in acelasi loc de fiecare data.

#4
cybergcyberg

cybergcyberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.11.2013

View PostDanielD67, on 29 ianuarie 2014 - 20:37, said:

Si inainte de a-l instala nu facea la fel? De ce ai ajuns sa-l (re)instalezi? Da si tu mai multe detalii, ca aici nu cred ca-i locul pentru ghicitori.
Ai curatat ventilatorul vreodata?
Nu demult ia-m schimbat pasta si curatat colerul ca tot se astingea cam dupa 2 ore de functionare, cand lam pus loa loc mai rau mergea.

View Postcspot, on 29 ianuarie 2014 - 20:51, said:

Cd-ul de instalare e defect, daca se blocheaza exact in acelasi loc de fiecare data.

Nu e defect cd am incercat cu mai multe cd-uri si tot asa se restarta.Posted Image

#5
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Daca nu e de la CD atunci e altceva mai naspa. Probabil placa de baza. Asta daca ai pus bine pasta si nu se supraincinge si se opreste.

Edited by Vodafonee, 29 January 2014 - 21:03.


#6
cybergcyberg

cybergcyberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.11.2013

View PostVodafonee, on 29 ianuarie 2014 - 21:02, said:

Daca nu e de la CD atunci e altceva mai naspa. Probabil placa de baza. Asta daca ai pus bine pasta si nu se supraincinge si se opreste.

Am mai incercat o data sa mai instalez cu alt windows si nu mi-o gasit hdd.Cred ca asta ii baiu.Posted Image

#7
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Atunci e ceva problema mai complicata. Daca era desktop iti ziceam sa mai misti de mufe da in laptop daca face asa suna a chestii scumpe. Incearca la un service ca acasa nu stiu daca ii dai de cap.

Dar nu ii crede pe cuvant, doar intreaba-i, nu te apuca sa schimbi piese pe vorba lor.

Edited by Vodafonee, 29 January 2014 - 21:13.


#8
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 11.01.2010
Baterie mai ai? Incearca sa-l instalezi fara alimentator, doar pe baterie, sa vezi daca se mai blocheaza sau restarteaza.

View Postcybergcyberg, on 29 ianuarie 2014 - 21:06, said:

Am mai incercat o data sa mai instalez cu alt windows si nu mi-o gasit hdd.Cred ca asta ii baiu.

Cumva cu Xp? Nu e nici un bai, doar nu a avut driverele pentru controlerul SATA.

Edited by DanielD67, 29 January 2014 - 22:18.


#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,710
  • Înscris: 01.01.2008
Se blocheaza si da crash fiindca ai bad-uri pe hdd(cel mai probabil) fie logice fie fizice.Se pot rezolva usor cu un cd de XP,din recovery console(cauta pe google cum intri in asta) si apoi comanda chkdsk /r.O sa dureze pana-ti vine a fhute daca hdd-ul e mare,dar te scapa de o gramada de probleme.Daca cd-ul nu detecteaza prezenta hdd-ului(controller sata nativ),atunci se poate rezolva si cu un cd de windows 7/linux.Revino cu intrebari daca nu merge,sa stim ce sa facem.
Daca totusi cd-ul cu windows xp repara discul si acesta este raportat ca ok, iar instalarea continua sa se intrerupa,incearca un reset de bios din interiorul acestuia(a se citi,intri in bios,si apesi,de obicei,f9,yes,save exit si incerci din nou).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate