Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

COD Black Ops 2/ MW3 / Battlefield 3?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ebounty

ebounty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.08.2012
intentionez sa deschid un canal de gaming pe youtube, evident voi fi nevoit sa fac serii de minecraft (din pacate youtube-ul adora minecraftul), dar pe langa asta vreau sa joc si cateva jocuri serioase, deci care din cele de mai sus? argumententat ar fi ideal.

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,738
  • Înscris: 05.02.2012
nici unul - get a life

#3
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostAndreysc7, on 03 ianuarie 2014 - 23:10, said:

nici unul - get a life

Ce ai ma cu baiatu'? :D

Nu e chiar atat de usor sa ai succes pe youtube. Cel mai important este sa stii sa iti promovezi clipurile, sa stii engleza la PERFECTIE, si nu in ultimul rand sa ai un pc performant.

Edited by oauzor, 03 January 2014 - 23:14.


#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,738
  • Înscris: 05.02.2012

View Postoauzor, on 03 ianuarie 2014 - 23:12, said:

Ce ai ma cu baiatu'? Posted Image

Nimic , dar nu vad rostul. In loc sa te filmezi in timp ce joci jocuri piratate, mai bine ai face ceva productiv.

#5
snowzor

snowzor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 08.11.2009
Si oricum. De ce sa se uite lumea la tine cum te joci cand se pot uita la asta?

#6
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostAndreysc7, on 03 ianuarie 2014 - 23:13, said:



Nimic , dar nu vad rostul. In loc sa te filmezi in timp ce joci jocuri piratate, mai bine ai face ceva productiv.

Si asta poate fi ceva productiv. Nu ma refer sa te filmezi cand te joci, dar in general daca ai succes pe youtube, poti castiga o tona de bani.

De exemplu, daca esti gagica buna rau poti sa te filmezi batand campii si faci milioane de vizualizari. Stiu ca era una pe youtube cu milioane de viewuri, marbles, sau ceva de genu.

Edited by oauzor, 03 January 2014 - 23:40.


#7
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 22.05.2011

View Postoauzor, on 03 ianuarie 2014 - 23:39, said:

Si asta poate fi ceva productiv. Nu ma refer sa te filmezi cand te joci, dar in general daca ai succes pe youtube, poti castiga o tona de bani.

De exemplu, daca esti gagica buna rau poti sa te filmezi batand campii si faci milioane de vizualizari. Stiu ca era una pe youtube cu milioane de viewuri, marbles, sau ceva de genu.
http://www.youtube.c...s?feature=watch

#8
GaMeR

GaMeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 15.04.2007
Visul oricarui gamer .. sa faca si un job din asta , dar din pacate asta nu le iese la toti. Jocurile alea asa zise "serioase" is cam depasite trebuie sa ai si niste scule bune sa incepi asa ceva , chiar de nu iese ramai cu experienta.

#9
ebounty

ebounty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.08.2012

View PostAndreysc7, on 03 ianuarie 2014 - 23:10, said:

nici unul - get a life

View PostAndreysc7, on 03 ianuarie 2014 - 23:13, said:

Nimic , dar nu vad rostul. In loc sa te filmezi in timp ce joci jocuri piratate, mai bine ai face ceva productiv.

ok, stai putin dle badass. sa inteleg ca modul in care pierzi tu vremea pe softpedia raspunzand la topicuri care nu-ti prezinta niciun interes, doar ca sa faci remarci inutile, e productiv? nu esti tu cumva frustrat?
nu mai intra pe topicul asta, te rog.

View Postsnowzor, on 03 ianuarie 2014 - 23:32, said:

Si oricum. De ce sa se uite lumea la tine cum te joci cand se pot uita la asta?
de ce sa nu se uite la amandoua? sa fim seriosi, sunt o multime de canale de gaming atat romanesti dar mai ales din afara, din care respectivi castiga bani. nu trebuie sa fi vreo legenda ca sa castigi bani.

View PostGaMeR, on 04 ianuarie 2014 - 00:42, said:

Visul oricarui gamer .. sa faca si un job din asta , dar din pacate asta nu le iese la toti. Jocurile alea asa zise "serioase" is cam depasite trebuie sa ai si niste scule bune sa incepi asa ceva , chiar de nu iese ramai cu experienta.
un job nu, bani in plus da.


hai totusi sa detaliez in speranta ca o sa scap de frustrati. nu sunt gamer si nu am de gand sa fac din asta un job, ma joc in timpul liber si bineinteles ca nu as refuza ceva bani in plus. am pc de gaming, evident, iar video-urile o sa fie 720P. am cerut o parere despre jocurile de mai sus pentru ca am de gand sa cumpar unul dintre ele pentru multiplayer (logic, daca era vorba de singleplayere le piratam pe toate 3 si ma jucam fara sa va intreb pe voi).
deci care din ele se merita?

Edited by ebounty, 05 January 2014 - 13:33.


#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,738
  • Înscris: 05.02.2012

View Postebounty, on 05 ianuarie 2014 - 13:33, said:

ok, stai putin dle badass. sa inteleg ca modul in care pierzi tu vremea pe softpedia raspunzand la topicuri care nu-ti prezinta niciun interes, doar ca sa faci remarci inutile, e productiv? nu esti tu cumva frustrat?
nu mai intra pe topicul asta, te rog.

Iti zic din experienta, domnule "jackass". Eu stau pe net dintr-un motiv anume, unul productiv :). Oricum probabil esti genul care gata, a vazut ca unii au succes pe youtube si te-ai gandit si tu sa downloadezi niste jocuri de pe torrent si sa joci in singleplayer, pe cand majoritatea joaca la multiplayer. Dar na... mai sunt si altii ca tine, stai bland :)

#11
ebounty

ebounty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.08.2012

View PostAndreysc7, on 05 ianuarie 2014 - 14:01, said:

Iti zic din experienta, domnule "jackass". Eu stau pe net dintr-un motiv anume, unul productiv Posted Image. Oricum probabil esti genul care gata, a vazut ca unii au succes pe youtube si te-ai gandit si tu sa downloadezi niste jocuri de pe torrent si sa joci in singleplayer, pe cand majoritatea joaca la multiplayer. Dar na... mai sunt si altii ca tine, stai bland Posted Image

daca insisti sa participi la topic te rog nu mai folosi probabilitati ca argument,
vad ca incerci sa ma incluzi intr-un tipar care sa-ti dea tie dreptate, nu sunt vreun idiot care n-are ce face si vrea sa dea lovitura cu yt-ul, si nici nu joc cs 1.6 in timp ce sparg seminte si beau bere. am spus si o repet, ma joc in timpul liber(cum probabil o faci si tu), si orice ban pe care il pot face din asta e binevenit.

nu am nicio problema cu tine, te felicit ca stai pe net intr-un mod productiv, nu inteleg insa de unde modul asta arogant de a raspunde la o simpla intrebare.
zi faina iti doresc Posted Image

p.s.: citeste ultimele randuri din postul meu anterior.

#12
Foxeran

Foxeran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.01.2014
Nu iti recomand sa joci jocuri singleplayer decat daca esti foarte amuzant @PewDiePie

Este mai usor cu multiplayer :)

#13
ebounty

ebounty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.08.2012

View PostFoxeran, on 06 ianuarie 2014 - 17:39, said:

Nu iti recomand sa joci jocuri singleplayer decat daca esti foarte amuzant @PewDiePie

Este mai usor cu multiplayer Posted Image

Quote

am cerut o parere despre jocurile de mai sus pentru ca am de gand sa cumpar unul dintre ele pentru multiplayer (logic, daca era vorba de singleplayere le piratam pe toate 3 si ma jucam fara sa va intreb pe voi).
deci care din ele se merita?
Posted Image
deci, care din cele 3 merita mai mult sa fie jucate multiplayer?

#14
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,755
  • Înscris: 28.12.2008
Battlefield 3.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate