Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 

Allview X1 Soul

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1102 răspunsuri în acest subiect

#1063
mariusmarius1234

mariusmarius1234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 03.10.2015
Salutare . Stie careva unde  pot gasi update-ul pentru acest telefon si/sau aplicatia WifiFix.apk ?  Pe site-ul celor de la Allview observ ca nu mai exista desi la cautarea pe google imi gaseste documentele pdf cu instructiunile de instalare pentru ambele.

#1064
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.385
  • Înscris: 29.07.2011
WI-FI FIX PENTRU ALLVIEW X1 SOUL ATASAT

Fișier atașat  !! wi-fi fix 2015.rar   693,22K   37 download-uri

#1065
mariusmarius1234

mariusmarius1234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 03.10.2015
Multumesc !!! Posted Image

#1066
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 09.11.2013
Salutae!
Am facut si eu o boacana: am reusit sa scap telefonul cand l-am scos din buzunar pe niste pietre si i-am spart ecranul. Acum are doar niste portiuni unde mai raspunde la atingeri. Evident portiunile care nu mai merg ale ecranului sunt fix acolo unde sunt butoanele care ma intereseaa pe mine si anume contactele. Nu pot sa intru sa fac acel fisier pentru export a numerelor de contacte (si toate numerele le-a salvat in memoria telefonului ca avea bazdaci si nu accepta sa salveze pe sim). cand il conestez la PC butoanele prin care selectez optiunea de conectare, adica mod usb sau mod depanare (ce i-o fi mancat pe astia de la allview sa faca tampenia asta nu stiu) evident se afla intr-o zona unde nu merge touchul si nu ma pot conecta la PC in speranta ca as fi reusit acolo sa scot ceva din agenda. programele speciale de backup in cloud sunt facute evident sa mearga doar pe verticala si in cazul asta din nou nu pot utiliza butoanele (plus ca probabil o sa vrea sa fac vreun cont sau macar sa le dau un mail, si tastatura e probabil inutilizabila). Aveti vreo idee cum as putea face sa recuperez contactele? E service-ul ultima solutia?

#1067
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.828
  • Înscris: 14.06.2006
nu ai făcut nici un băcap?

#1068
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 09.11.2013

 sarac.lipit, on 06 octombrie 2015 - 15:11, said:

nu ai făcut nici un băcap?

Aveam facut, dar nu puteam misca nimic pe ecran si nici sa ma conectez la PC. Am rezolvat totusi pentru ca si-a revenit o parte a ecranului si am reusit sa salvez pe gmail contatele. Merci!

#1069
4fabregas

4fabregas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 18.04.2009
Am si eu o problema la allview-ul meu. Ajunge mereu sa foloseasca cel putin 80% din rami doar stand pe net. Nu il supraincarc cu nimic. Doar folosesc dolphin-ul si sa zicem facebook-ul si gata. Nu mai misca. Are lag-uri peste lag-uri si nu pot face nimic. I-am dat resetare la setarile din fabrica, dar tot la fel face. Telefonul e in stare foarte buna, nu a fost folosit mai deloc, nu am aplicatii multe instalate pe el(facebook, messenger, dolphin, reddit) cam ce folosesc. Nici macar nu ma joc pe el. La 2gb rami, n-ar trebui sa faca asa, nu?

#1070
matezoli24

matezoli24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 119
  • Înscris: 03.02.2007
Cu "Facebook" ti-ai raspuns la intrebare...ai soft Allview original pe el?
Dca da, vezi ca poti sa pui un widget de golirea a memoriei pe ecran...incearca cu ala.

#1071
4fabregas

4fabregas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 18.04.2009
Aveam inainte un htc desire 510 parca si nu avea niciun lag cu 1gb ram si un procesor relativ mai slab. In fine se vede calitatea brand-ului. Am software-ul original, am program de golire a memoriei dar degeaba... Eu cred ca are ceva telefonul. Posted Image)

Editat de 4fabregas, 12 octombrie 2015 - 19:00.


#1072
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.385
  • Înscris: 29.07.2011
La mine pe facebook non stop si browsing nu are nici pic de lag. Nu cred ca e aplicatia facebook de vina. Incearca sa dezinstalezi temporar alta aplicatie sa vezi ce si cum.
Verifica temperatura procesorului. S-ar putea sa se incinga din motive de hardware fail.

Editat de K-X-T, 12 octombrie 2015 - 21:36.


#1073
4fabregas

4fabregas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 18.04.2009
Da, sunt motive hardware. L-am trimis direct la garantie. Acum sunt curios in ce stare se intoarce.

#1074
NinjaNeron

NinjaNeron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 05.11.2015
Salutare,

Detin acest telefon/chinezarie/smartphone (2 la numar, unul personal si unul pentru sotia mea), cum vreti sa il numiti de 1 an si jumatate deja. Cumparat de la RDS (au facut comanda direct la Brasov ca nu aveau pe stock), versiunea pe alb. La cat l-am butonat si chinuit, trantit din primele zile (nu aveam husa de silicon atunci) merge in continuare perfect, ca in prima zi. Pentru cei neavizati si batuti in cap: procesorul out of the box este limitat!!! Normal ca nu ii vedeti performanta atata timp cat este pusa bifa aia de limitare CPU!!! Nu mai aruncati cu noroi in Allview, Samsung (si nu numai) scoate telefoane din ce in ce mai petarde. Nu am avut nici-o problema din cele descrise mai sus, mai mult am efectuat si update-ul din Decembrie 2014 (o mica imbunatatire fata de precedenta versiune). Nu va recomand sa luati de la Telekom, Germanos, Vodafone, Orange, dintr-un singur motiv: softul e bibilit de "Gica de la 3" si isi baga el nasul sa bage tot felul de applicatii si tampenii pentru operatorul respectiv => sistem ingreunat de anumite procese + nu mai exista optimizarea originala. Cautati ghiduri pentru prelungirea vietii telefoanelor cat si cresterea/mentinerea performantelor de-a lungul timpului, sunt sute de astfel de instructiuni pe internet (trebuie sa te mai duca si capul...).

Daca nu sti sa folosesti un gadget nu inseamna ca e prost, slab, chinezarie, inseamna ca trebuie sa te intorci la un telefon mai...user friendly: vezi telefoanele cu tastatura si soft java based si acolo sa ceri performante...

Revin cu pareri dupa update la Lolipop 5.0

#1075
claus1982

claus1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 01.06.2008
Când o să fi acel update Lolipop :))))

#1076
gabibaltat

gabibaltat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 16.09.2015

 NinjaNeron, on 05 noiembrie 2015 - 13:12, said:

Salutare,

Detin acest telefon/chinezarie/smartphone (2 la numar, unul personal si unul pentru sotia mea), cum vreti sa il numiti de 1 an si jumatate deja. Cumparat de la RDS (au facut comanda direct la Brasov ca nu aveau pe stock), versiunea pe alb. La cat l-am butonat si chinuit, trantit din primele zile (nu aveam husa de silicon atunci) merge in continuare perfect, ca in prima zi. Pentru cei neavizati si batuti in cap: procesorul out of the box este limitat!!! Normal ca nu ii vedeti performanta atata timp cat este pusa bifa aia de limitare CPU!!! Nu mai aruncati cu noroi in Allview, Samsung (si nu numai) scoate telefoane din ce in ce mai petarde. Nu am avut nici-o problema din cele descrise mai sus, mai mult am efectuat si update-ul din Decembrie 2014 (o mica imbunatatire fata de precedenta versiune). Nu va recomand sa luati de la Telekom, Germanos, Vodafone, Orange, dintr-un singur motiv: softul e bibilit de "Gica de la 3" si isi baga el nasul sa bage tot felul de applicatii si tampenii pentru operatorul respectiv => sistem ingreunat de anumite procese + nu mai exista optimizarea originala. Cautati ghiduri pentru prelungirea vietii telefoanelor cat si cresterea/mentinerea performantelor de-a lungul timpului, sunt sute de astfel de instructiuni pe internet (trebuie sa te mai duca si capul...).

Daca nu sti sa folosesti un gadget nu inseamna ca e prost, slab, chinezarie, inseamna ca trebuie sa te intorci la un telefon mai...user friendly: vezi telefoanele cu tastatura si soft java based si acolo sa ceri performante...

Revin cu pareri dupa update la Lolipop 5.0

Salut, am cumparat si eu telefonul recent "second", toate bune si frumoase deocamdata dar cand arunc o privire imi arata ca ultimul update e din noiembrie 2013 si nu ma mai lasa sa fac update la altceva,  pana am vazut postul tau credeam ca am ultima versiune, intrebarea mea este: trebuie sa fac ceva amume pt update, nu e OTA? trebuie pus "manual"?
Mentionez ca telefonul a fost achizitionat de la DIGI.
Mersi!

Editat de gabibaltat, 05 noiembrie 2015 - 13:32.


#1077
claus1982

claus1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 01.06.2008
Când apare lolipop pentru aceste modele ?
Sau mai bine zis apare ???

Editat de claus1982, 05 noiembrie 2015 - 14:09.


#1078
gabibaltat

gabibaltat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 16.09.2015

 claus1982, on 05 noiembrie 2015 - 14:08, said:

Când apare lolipop pentru aceste modele ?
Sau mai bine zis apare ???

Nu exista sperante...

#1079
NinjaNeron

NinjaNeron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 05.11.2015

 claus1982, on 05 noiembrie 2015 - 13:24, said:

Când o să fi acel update Lolipop Posted Image)))


Custom ROM, daca ai cateva cunostinte legate de platforma Android iti poti face singur Update. Tutorial aici: http://www.lollipopu...ul-lollipop-rom

#1080
pluticoman

pluticoman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 289
  • Înscris: 31.03.2007
cineva a si incercat romul  sau e abureala ptr ca desi scrie ca este inspirat de forumul xda acolo nu am gasit nimic

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate