Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...
 lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 

Afaceri judiciare

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
Intamplator zapand aiurea pe la tembelizor am dat la tvr de o emisiune , cu ochii-n 4 sau ceva de genu' in care se facea vorbire de o practica a detinutilor de a da in judecata pe cine apuca. Era un sobolan de asta care avea o groaza de procese deschise , ba contra lu becali, impotriva lu' copos , basescu , ba chiar impotriva companiei coca-cola.Pe becali il daduse in judecata ca nu i-a raspuns la o scrisoare , toate motivele erau la fel de bolnave ca asta.Deci am ramas stupefiat.In timp ce-l filma se apucase sa scrie o plangere impotriva primarului de la tm , la care unu il intreaba daca are habar cine e , logic ca nu stia, de unde naiba.Plangere care iara nu avea nicio baza , asa total aiurea.Altul avea boala pe firme , el dadea in judecata firmele ce contineau impex in denumire.
Toate prostiile astea costa statul si implicit pe noi o groaza de bani .Niste borati in marea lor majoritate colorati, stau la parnaie , joaca table, se fut in cur  si cand se plictisesc mai toarna o plangere catre eu stiu cine si mai fac niste drumuri pe la tribunal , mai iau o gura de aer .
Eu nu pot sa inteleg , e chiar asa usor in tara asta sa te dea oricine in judecata ??  Adica daca la un nespalat de asta i se pune pata pe mine , ma cheama dracu prin tribunale ?  Normal ca-ti sufla in cur , da sa te puna pe drumuri asa aiurea ...  E ceva incredibil , sa moara ma-sa .

#2
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
E la moda, se face chestia asa sa mai umble si ei afara, o gura de aer, mai spala o privire in exterior si doarme linistit urmatoarea noapte.

#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Nu este chiar asa .
Cererea de chemare in judecata se poate respinge din prima , ca nefondata sau neintemeiata. Asta se intampla in cele mai multe dintre cazurile cazurile prezentate .

Edited by mihai!, 09 October 2013 - 22:00.


#4
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Ai dreptate Mihai dar sunt cazuri cand ai avut un vechi litigiu cu aceea persoana si atunci sa vezi distractie, la avocatii care au acest gen de clientii sunt primii la asa ceva Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate