Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...
 Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...
 Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...
 1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...
 

Vita de vie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
IPond

IPond

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.09.2008
Fac un proiect pentru anul 2 la arhitectura si ma intereseaza modalitati de a lucra cu vita de vie. Caut nu idei cat exemple, daca aveti sau va amintiti, de locuri interesante sau speciale realizate cu ajutorul vitei de vie.

#2
ion2013

ion2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 08.10.2013
bolta de vita in fata casei sau umbrar,vita pe casa cum este iedera,pergole acoperite cu vita...trebuie neaparat sa fie afara expusa soarelui si poate fi directionata oriunde...revino cu amanunte

#3
pol77

pol77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.06.2013
Am si eu nevoie de niste informatii. Am o bolta de vita de vie si m-am saturat de cules si de facut vin, mai ales ca nu prea il beau. Daca poate sa-mi spuna cineva cu ce as putea inlocui vita de vie pentru a avea doar umbra. Am vazut ca exista si vita de vie ornamentala dar nu stiu daca se poate intinde pe o bolta construita din tije metalice. Si in plus, din cate am inteles, si aceasta vita are niste fructe necomestibile care daca nu sunt culese vor cade pe jos si vor pata zona de sub bolta. Daca ar putea cineva, din experienta personala, sa-mi spuna ce plante urcatoare as putea folosi, i-as ramane profund indatorat. Cu mutumiri anticipate,  Paul.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,388
  • Înscris: 18.12.2007
Oameni buni, asta e arie de turism, nu de construit umbrare din vita de vie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate