Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla
 Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...
 Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...
 Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED
 

Siringa in bagaj?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Madalina04

Madalina04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2012
Buna, mâine urmează sa plec din Irlanda către România, insa vreau sa iau o soluție pentru dinti care este tinuta in siringi pentru ca așa am cumpărat-o (fără ac) întrebarea mea: voi avea probleme la control? Nu as vrea sincer sa fiu chemata si sa dau numeroase explicatii deși pe siringa scrie clar pentru ce e.multumesc

#2
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Vorbesti despre bagajul de mana?

#3
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
n-ai nicio treaba....

#4
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Ambalajul original, prospectul si chitanta sunt salvatoare in orice situatie. Ar trebui sa se vada si ca sunt sigilate/neincepute.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Pentru a putea transporta seringi in cabina aeronavei (maxim 4), pasagerul trebuie sa informeze agentia la momentul rezervarii despre nevoia de a calatori cu seringi si sa prezinte reteta doctorului (scrisa cu maxim 30 de zile inaintea plecarii) la check-in. Reteta trebuie sa specifice de ce este nevoie sa se calatoreasca cu acest accesoriu.
http://airway.ro/alitalia-bagaje-l38

#6
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,660
  • Înscris: 16.12.2008
Daca pui seringa la bagajul de cala nu este nici o problema.
Daca o iei in bagajul de mana, ca sa nu risti* nimic, pune seringa intr-o punga transparenta (re)sigilabila**. Vezi aici regulile generale de transport lichide in bafajul de mana. http://timp-liber.ac...ana-163109.html


* risc = agentul de control persoane/bagaje la imbarcare poate sa-ti retina seringa, fara posibilitatea de a o recupera la destinatia finala.
** punga resigilabila pentru alimente se gaseste la supermarket-uri,

Edited by yetiro, 10 September 2013 - 14:41.


#7
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,094
  • Înscris: 30.09.2008
cel mai bine verifici cu compania, desi, mai ales daca nu are ac, nu are de ce sa fie o problema. pune-o insa in acea punguta cu orice alte lichide mai ai sub 100ML

#8
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
n-auziti ma, ca nu are ac...e un recipient oarecare!

#9
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
E necesara folosirea lor pe durata calatoriei?
Daca nu se poate altfel, se poate trimite si prin posta, desi costa.
Eu intelesesem ca e vorba despre eliminarea suspiciunii de terorism sau de trafic de stupefiante.

#10
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu sunt mai batran, aproape 50 de ani, asa ca hai sa fim seriosi. Nu cred ca e obligatoriu sa folosesti solutia de dinti in cele 3 sau poftim 5 ore de zbor...In concluzie, la cala...
Cat despre ce e in siringa, daca vamesul e (mai) suspicios (decat mine), sanatate si noroc...
Eu nu prea as crede nici daca as vedea o reteta corecta semnata de un doctor, cu parafa, etc..
La o adica e relativ simplu sa scoti produsul original dintr-o siringa si dupa aia si sa pui in locul lui altceva, de o aceiaisi consistenta, culoare, dar altfel ilegal..
Acuma cine isi doreste si are placerea sa fie subiectul unei anchete amanuntite anti drog, sa fie sanatos/sanatoasa..
Nu ii stric eu placerea...
Dar sincer, eu nu m-as lega la cap..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate