Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC
 Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia
 

Ce parere aveti despre obiectele realizate din parti de corp umane

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Salut? Ce parere aveti de obiectele realizate din parti de corp umane, sigur, nu fac nici o aluzie la crima, corpul fiind obtinut in urma decesului sau a eutanasiei legale, fiind donat sau vandut conform legislatiei in vigoare.
Trecand peste natura legislatiei, ce parere aveti de obiectele realizate din corpuri omenesti?

Ma pasioneaza foarte mult pielea, si mi-as dori o geaca din asa ceva, poate si un portofel, etc...
Nu vreau sa o cumpar, ci m-as implica in tot procesul de fabricatie, de la donarea corpurilor, la prelucrarea pielii, si la croirea ei!

Va rog sa va abtineti de la comentarii inutile, in Romania mai ales, dupa greutatea decesului unui apropiat, mai ales dupa ce te-ai luptat cu el prin spitale, o suma substantiala de bani primita drept donatie e un real ajutor, si bonus, corpul se poate ingropa crestineste chiar si cu cosciugul deschis, ca nu va vedea nimeni ca lipseste pielea sub costumul funerar!

Atasez doua mostre de piele umana, nu cunosc detalii precum rasa, sexul sau varsta despre posesorul pieii din poza, una e procesata mai putin, si una e "intinsa" suplimentar inca odata, pielea din ultima imagine ar arata bine pe orice jacheta, zic eu!

Attached File  tumblr_lo5dnm772D1qfayf5o1_500.jpg   70.64K   12 downloads
Attached File  Human-Leather.jpg   39.27K   19 downloads

Adaug anumite produse ce se predinde ca ar fi din piele umana, cat si harta SUA realizata tot asa, iar in ultima poza, imbracamintea unei carti, poate chiar a Bibliei!
Attached File  jassus-groot.jpg   25.27K   20 downloads
Attached File  leather-jacket.jpg   24.52K   18 downloads
Attached File  Map.jpg   23.48K   14 downloads
Attached File  tumblr_mc7f2d22kN1rnseozo4_500.jpg   94.36K   13 downloads

Ciudat este ca aparatorii animalelor realizeaza, cel putin mediatic, obiecte din piele umana pt a descuraja procesararea animalelor, fapt care-l gasesc non-sens, un asemenea aparator zicand ca mancatul carnii creaza foamete si echivaleaza cu mancatul carnii de pe acei copii africani infometati, chiar mi-a lasat gura apa la argumentul respectivului!

Edited by Josef_Mengele, 12 August 2013 - 15:00.


#2
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Scarbos, morbid, s-a mai facut.
Adica sa vina unu la mine sa-mi dea bani ca sa-mi jupoi o ruda sau un prieten ?
Tu ai accepta asa ceva sau l-ai lua la omor pe ala ?

Edited by Repulse #, 12 August 2013 - 14:54.


#3
Zo-haN

Zo-haN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 10.11.2009
Mai poti ?

#4
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
[ http://img.thesun.co.uk/aidemitlum/archive/01157/SNF05SPDLAMP--280_1157865a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pe asta o stii?

#5
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostJosef_Mengele, on 12 august 2013 - 14:45, said:

Va rog sa va abtineti de la comentarii inutile, in Romania mai ales, dupa greutatea decesului unui apropiat, mai ales dupa ce te-ai luptat cu el prin spitale, o suma substantiala de bani primita drept donatie e un real ajutor, si bonus, corpul se poate ingropa crestineste chiar si cu cosciugul deschis, ca nu va vedea nimeni ca lipseste pielea sub costumul funerar!

Chiar crezi că va îngropa cineva corpul creștinește din cauza că unul a vândut pielea tatălui sau a mamei, etc. pe niște bani?

#6
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Candva, comertul cu piele umana facea parte din obiceiurile cotidiene, si avand in vedere intunecimea inceputului de secol 20, nu puteai fi sigur ca acea piele nu a fost obtinuta cu forta, sau chiar in urma unor crime.
Sorbona e plina de manuscrise legate, sau chiar scrise pe piele umana!

Uite un articol de ziar al vremurilor, 1903 http://www.devilspen...her-trade-1903/

View Postdan-s, on 12 august 2013 - 14:53, said:

Chiar crezi că va îngropa cineva corpul creștinește din cauza că unul a vândut pielea tatălui sau a mamei, etc. pe niște bani?
A copilului, prefer piete tanara, a unui adul ce-i drept, nu cu pete hepatice si deteriorata!

View PostRepulse #, on 12 august 2013 - 14:47, said:

Scarbos, morbid, s-a mai facut.
Adica sa vina unu la mine sa-mi dea bani ca sa-mi jupoi o ruda sau un prieten ?
Tu ai accepta asa ceva sau l-ai lua la omor pe ala ?
Lumea se imparte in sclavi si imparati, zicea un matematician celebru.

Unii sunt de vanzare, altii ii cumpara!
E ca si cum m-ai intreba daca m-as prostitua, totusi, sunt sigur ca majoritatea femeilor, pt o suma corecta, ar face-o!

Sunt oameni care-si vand copiii, care-si vand organe, cat inca sunt in viata, condamnandu-se la o viata bolnava, cred ca nu realizezi in ce saracie traieste majoritatea, si de ce ar fi in stare sa faca pt bani!

Edited by Josef_Mengele, 12 August 2013 - 15:05.


#7
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 19.01.2008

View PostJosef_Mengele, on 12 august 2013 - 14:45, said:

Salut? Ce parere aveti de obiectele realizate din parti de corp umane, sigur, nu fac nici o aluzie la crima, corpul fiind obtinut in urma decesului sau a eutanasiei legale, fiind donat sau vandut conform legislatiei in vigoare.
Trecand peste natura legislatiei, ce parere aveti de obiectele realizate din corpuri omenesti?

Ma pasioneaza foarte mult pielea, si mi-as dori o geaca din asa ceva, poate si un portofel, etc...
Nu vreau sa o cumpar, ci m-as implica in tot procesul de fabricatie, de la donarea corpurilor, la prelucrarea pielii, si la croirea ei!

Va rog sa va abtineti de la comentarii inutile, in Romania mai ales, dupa greutatea decesului unui apropiat, mai ales dupa ce te-ai luptat cu el prin spitale, o suma substantiala de bani primita drept donatie e un real ajutor, si bonus, corpul se poate ingropa crestineste chiar si cu cosciugul deschis, ca nu va vedea nimeni ca lipseste pielea sub costumul funerar!

Atasez doua mostre de piele umana, nu cunosc detalii precum rasa, sexul sau varsta despre posesorul pieii din poza, una e procesata mai putin, si una e "intinsa" suplimentar inca odata, pielea din ultima imagine ar arata bine pe orice jacheta, zic eu!

Attachment tumblr_lo5dnm772D1qfayf5o1_500.jpg
Attachment Human-Leather.jpg

Adaug anumite produse ce se predinde ca ar fi din piele umana, cat si harta SUA realizata tot asa, iar in ultima poza, imbracamintea unei carti, poate chiar a Bibliei!
Attachment jassus-groot.jpg
Attachment leather-jacket.jpg
Attachment Map.jpg
Attachment tumblr_mc7f2d22kN1rnseozo4_500.jpg

Ciudat este ca aparatorii animalelor realizeaza, cel putin mediatic, obiecte din piele umana pt a descuraja procesararea animalelor, fapt care-l gasesc non-sens, un asemenea aparator zicand ca mancatul carnii creaza foamete si echivaleaza cu mancatul carnii de pe acei copii africani infometati, chiar mi-a lasat gura apa la argumentul respectivului!


Sincer, cred ca vrei sa atragi atentia celorlalti.

Totusi, daca ai asa dorinte poti vedea ce au facut altii.

#8
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

View PostJosef_Mengele, on 12 august 2013 - 15:04, said:

Candva, comertul cu piele umana facea parte din obiceiurile cotidiene, si avand in vedere intunecimea inceputului de secol 20, nu puteai fi sigur ca acea piele nu a fost obtinuta cu forta, sau chiar in urma unor crime.
Sorbona e plina de manuscrise legate, sau chiar scrise pe piele umana!

Uite un articol de ziar al vremurilor, 1903 http://www.devilspen...her-trade-1903/

A copilului, prefer piete tanara, a unui adul ce-i drept, nu cu pete hepatice si deteriorata!


Lumea se imparte in sclavi si imparati, zicea un matematician celebru.

Unii sunt de vanzare, altii ii cumpara!
E ca si cum m-ai intreba daca m-as prostitua, totusi, sunt sigur ca majoritatea femeilor, pt o suma corecta, ar face-o!

Sunt oameni care-si vand copiii, care-si vand organe, cat inca sunt in viata, condamnandu-se la o viata bolnava, cred ca nu realizezi in ce saracie traieste majoritatea, si de ce ar fi in stare sa faca pt bani!
Ai dreptate.
Multi ar face orice pentru bani dar eu inca nu si am vorbit in numele meu
Dar cei ce ar cumpara asta ... Ce au defect ?
De ce sa porti asa ceva ? Ca sa sochezi ? Ca sa pari dur ?
Te face sa te simti puternic ?
Eu nu as cumpara orice tampenie doar pentru ca pot.

#9
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View PostRepulse #, on 12 august 2013 - 15:15, said:

Ai dreptate.
Multi ar face orice pentru bani dar eu inca nu si am vorbit in numele meu
Dar cei ce ar cumpara asta ... Ce au defect ?
De ce sa porti asa ceva ? Ca sa sochezi ? Ca sa pari dur ?
Te face sa te simti puternic ?
Eu nu as cumpara orice tampenie doar pentru ca pot.
De ce criminalii prefera suveniruri de la victima, desi stiu ca in urma oricarei perchezitii, nu o sa mai vada libertatea?

Exact asta e motivul, pt care nu doar ca prefer ceva uman, dar si sa ma implic in conceperea creatiei, in alegerea donatorilor, mai ales, sau mai bine zis a donatoarelor, desi inca nu am idei preconcepute, sunt sigur ca voi sfarsi in a-mi pune oamenii sa tocmeasca cu familia unor femei tinere, albe.

Nici ca sa sochez, nici ca sa par dur, pt ca nu se va deosebi prea mult de pielea de vitel, ci din motivul de mai sus!

Edited by Josef_Mengele, 12 August 2013 - 15:21.


#10
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostJosef_Mengele, on 12 august 2013 - 15:19, said:

De ce criminalii prefera suveniruri de la victima, desi stiu ca in urma oricarei perchezitii, nu o sa mai vada libertatea?

Că nu sunt normali la cap.

#11
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

View Postdan-s, on 12 august 2013 - 15:20, said:


Că nu sunt normali la cap.

Bingo.

#12
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
cred ca ai un fetis pentru pielea de om mort
e mai scarbos chiar decat fetisul alora carora le place cacatul de om viu
un psiholog te-ar putea ajuta

Edited by onlyone, 12 August 2013 - 15:40.


#13
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Priviti Osuarul din Sedlec, o biserica superb decorata cu oseminte umane, sunt sigur ca toti cei atarnati aici si-au dat acordul catre popime!
http://www.crestinor...dlec-67672.html

Attached File  sedlec-3.jpg   293.2K   18 downloads

Edited by Josef_Mengele, 12 August 2013 - 15:46.


#14
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Daca erai alta natie si nu om  , te intelegeam . Dar sa fii om si sa porti o haina facuta din pielea cuiva de aceeasi rasa cu tine mi se pare ingrozitor . Sa nu mai zic de faptul ca e scarbos .

De unde dracu iti vin atatea idei morbide ? Am crezut ca nazismul a disparut , dar tu esti dovada vie ca el inca exista !

#15
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
doar pielea poate fi manufacturata?

#16
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Foarte scarbos...Posted Image

#17
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,763
  • Înscris: 23.05.2013
In afara de opiniile de mai sus "Scarbos" nu o sa gasesti altele, asadar oricum topicul asta nu are niciun rost.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate