Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.
 Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 

ajutor combatere buruiana

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
fetila

fetila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2013
Buna ziua,
Va rog ajutati-ma si pe mine sapot combate aceasta buruiana care  nu vrea sa dispara.Nu stiu cu ce soluti ierbicide sa o dau ca sa o pot distruge.Am incercat cu Total roundup, dar acesta ingalbeneste numai frunzele dupa o zi ,doua iar apoi aceasta planta se extinde in continuare.

Attached Files



#2
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
amesteca erbicid total (glifosat) cu SDMA si dicamba. Problema este ca planta a ajuns la maturitate, de aceea efectul erbicidului este redus. Ar fi trebuit aplicat cand buruiana este in crestere activa.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,959
  • Înscris: 10.12.2006
Ce planta e aia? Am un camp plin de ea peste drum, au facut astia de toate si tot creste. La o saptamana dupa ce ii dai foc iese din nou.

#4
lucy56

lucy56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 30.01.2012

 fetila, on 20 iulie 2013 - 09:17, said:

Buna ziua,
Va rog ajutati-ma si pe mine sapot combate aceasta buruiana care  nu vrea sa dispara.Nu stiu cu ce soluti ierbicide sa o dau ca sa o pot distruge.Am incercat cu Total roundup, dar acesta ingalbeneste numai frunzele dupa o zi ,doua iar apoi aceasta planta se extinde in continuare.
ierbicid pe baza de gliphosat indiferent de denumirea comerciala stropeste cand plantele ies din nou si au paana in 20 cm .plus stropiri repetate

#5
AndreeaPopescu2014

AndreeaPopescu2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.01.2014
de mare ajutor raspunsurile, multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate