Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

transalpina 2013

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2012
buna ziua, stie cineva daca s-a deschis Transalpina ?   Daca s-a deschis ,niste oferte de cazare la Ranca?   multumesc

Edited by florindron, 28 May 2013 - 07:22.


#2
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Nu s-a deschis . Inca e zapada pe unele locuri. Pe acolo a nins chiar acum, recent.

Mai bine intrebai pe topicul dedicat : Transalpina .

Edited by AdiFCD, 28 May 2013 - 07:26.


#3
chrysstyann

chrysstyann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005
Salutare,

Am fost eu acum 2 saptamani la Ranca si Transalpina era inca inchisa de la ultima vila din Ranca. Era zapada pe un sens de mers si stiu ca in zilele ce au urmat chiar au ramas inzapezite niste masini, dar asta dupa Ranca.

Pana in Ranca este totul OK.

Quote

Miercuri, 15 mai 2013, 16:05 Ultima ora
Un microbuz in care se afla sase persoane si un autoturism cu trei persoane la bord au ramas inzapezite, miercuri dupa-amiaza, pe Transalpina (DN67C) in zona Obarsia Lotrului, din judetul Valcea, anunta Centrul Infotrafic al Politiei Romane, care precizeaza ca drumul era inchis si semnalizat. Conform sursei citate, in zona Obarsia Lotrului ninge abundent, iar drumul este inchis, restrictia fiind semnalizata cu indicatoare, transmite Mediafax.

Pensiunea la care am stat se numeste Transalpina si e ok. Nu poti manca la ei pentru ca nu au aceasta optiune. Nu te caza in camerele 7,8 pentru ca sunt la mansarda si sunt foarte mici. Camera 1 este cea mai frumoasa, are balcon pe 2 laturi si se vede toata statiunea Ranca.

Edited by chrysstyann, 28 May 2013 - 07:45.


#4
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2012

View Postchrysstyann, on 28 mai 2013 - 07:36, said:

Salutare,

Am fost eu acum 2 saptamani la Ranca si Transalpina era inca inchisa de la ultima vila din Ranca. Era zapada pe un sens de mers si stiu ca in zilele ce au urmat chiar au ramas inzapezite niste masini, dar asta dupa Ranca.

Pana in Ranca este totul OK.



Pensiunea la care am stat se numeste Transalpina si e ok. Nu poti manca la ei pentru ca nu au aceasta optiune. Nu te caza in camerele 7,8 pentru ca sunt la mansarda si sunt foarte mici. Camera 1 este cea mai frumoasa, are balcon pe 2 laturi si se vede toata statiunea Ranca.
multumesc pt sfat

#5
chrysstyann

chrysstyann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005
am uitat sa iti comunic faptul ca 7,8 sunt la mansarda si sunt mici dar au geamuri de mansarda si noaptea este o spelndoare daca este si cerul senin.
In prima noapte am stat in pat uitandu-ma la toate stelele de pe cer cam pana la ora 4 si ceva...este extraordinar sa stai la orizontala si sa vezi cerul si stelele...

Edited by chrysstyann, 28 May 2013 - 12:23.


#6
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2012
suntem doua familii care vrem sa mergem si in caz ca nu ajungem pana la ranca schimbam traseul si incercam sa mergem pe valea oltului

#7
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.08.2007
A fost colega mea lunea trecuta, a trecut fara probleme, era zapada dar nu inchis! Ea a urcat pe Ranca si a coborat pe Voineasa! Saptamana asta nu stiu, astia au anuntat ninsoare la munte!

#8
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

View Postvalentinag, on 28 mai 2013 - 14:01, said:

A fost colega mea lunea trecuta, a trecut fara probleme, era zapada dar nu inchis! Ea a urcat pe Ranca si a coborat pe Voineasa! Saptamana asta nu stiu, astia au anuntat ninsoare la munte!

Trei motocicliști au rămas blocati pe Transalpina
Posted on May 26, 2013
Trei motocicliști au rămas înzăpeziți pe Transalpina în apropiere de Vârful Urdele.Ei au ignorat indicatoarele care îi avertizau că drumul este închis circulţiei şi au vrut să traverseze munţii de la Rânca la Obârşia Lotrului.Din cauza stratului de zăpdată de pe carosabil şi a vremii nefavoarbile, cei trei nu au mai putut înainta şi au cerut ajutor la 112.

#9
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Exista topic deja: http://forum.softped.../page__st__3996

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate