Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Cazare in Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
Sal'tare
Am bilet de avion cumparat pe 1 aug pentru Cluj, si cer o parere unde ma pot caza pentru o noapte in apropierea aeroportului sau cel putin aproape de soseaua intre Dej-Oradea.
Caut o camera ieftina. curata, cu dus(h),tv,wifi si fara mic dejun inclus.

#2
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,410
  • Înscris: 14.08.2007
Asta pare o optiune destul de buna, este si pe booking.com ... din ce vad se poate rezerva si fara mic dejun, cel putin pe siteul lor este si fara: http://www.pensiuneaverona.ro/

#3
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
pare convenabila .... pretul e cam exagerat... 110 ron.... anul trecut tot in aug am platit 140 ron 4 persoane.....in oradea
ideea e ca nu vreau sa dorm nici in gara dar nici sa am lux.
nu vin in vacanta dar nici pt afaceri

Edited by lordoftheshima, 19 May 2013 - 05:06.


#4
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postlordoftheshima, on 19 mai 2013 - 05:06, said:

pare convenabila .... pretul e cam exagerat... 110 ron.... anul trecut tot in aug am platit 140 ron 4 persoane.....in oradea
ideea e ca nu vreau sa dorm nici in gara dar nici sa am lux.
nu vin in vacanta dar nici pt afaceri
În Cluj imobiliarele sunt mai scumpe.

#5
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,410
  • Înscris: 14.08.2007
Mie mi se pare pomana 110 lei la ce preturi sunt in Cluj, mai ales ca vrei wi-fi si tv si camera pare sa arate chiar bine ... dar tu stii mai bine cat esti dispus sa oferi. Alta varianta e ceva hostel, unde pentru un loc poti sa dai si 60 de lei, dar imparti camera cu alte persoane si nu ai baie la fiecare camera. Personal nu stiu un hostel aproape de aeroport, in zona aeroportului nu sunt foarte multe optiuni de cazare. Daca intri pe booking.com si cauti Cluj, o persoana si data si apoi sortezi dupa pret, o sa gasesti diverse optiuni de hosteluri.

View Posttzotzolyno, on 19 mai 2013 - 09:10, said:

În Cluj imobiliarele sunt mult mai scumpe.

Edited by utopium, 19 May 2013 - 13:53.


#6
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
ok merci
am gasit un pat din 2 la 52 ron intr-un hostel (abi hostel)

#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,410
  • Înscris: 14.08.2007
Nu e chiar aproape de aeroport, dar nici prea departe, e la vreo 5-6 km, dar cu mult inainte de centru, deci traficul nu e lent de la aeroport pana aici, parcurgi rapid distanta, un taxi face 10 minute probabil. Nu e o zona interesanta, in care sa ai ce face/vedea, insa ai un restaurant sau doua aproape plus ai putea merge chiar si pe jos pana la Iulius Mall (unde ai food court, KFC/McDonalds/Pizza Hut/Subway/Starbucks) de acolo, e la vreun kilometru (spre sud). Teoretic poti veni de la aeroport si cu autobuzul 8 (dar asteapta-te sa dai si peste tigani in autobuz, zona aeroportului e zona pe unde e o comunitate mai mare de tigani, fiind aproape de groapa de gunoi a orasului, in mod normal insa nu sunt probleme cu ei). Cum vii de la aeroport, te dai jos la prima statie de dupa Expo Transilvania (pe dreapta)/benzinaria OMV(pe stanga). Centrul e la inca vreo 3 km.

#8
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
ideea e ca trebuie sa "pierd" vreo 14 ore prin Cluj din care ma gandesc 7 somn si restul baute prin "bombe" si asa renunt si la tv...si wifi..
dus(h)-ul e indispensabil  chiar daca e comun pe un etaj..

Edited by lordoftheshima, 20 May 2013 - 21:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate